Jump to content

Radovi na cesti i pomocni semafor


DrFriks

Preporučene objave

Pozdrav,

 

znaci zanima me situacija kod radova na cesti gdje imamo ona dva mala semafora. Naravno, uvijek se nadju budale koje prolaze kroz duboko crveno svjetlo i onda dodje do zastoja. Mene zanima moze li policija napisati kaznu zbog prolaza kroz takvo crveno svjetlo, te me zanima sto bi se desilo u situaciji da se meni upali zeleno svjetlo te krenem, a iz drugog smjera jos uvijek dolaze automobili? Sto bi se desilo kada bi doslo do nezgode?

 

Nadam se da ste razmjeli sto je pjesnik htio reci :-D

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakako da mogu jer u zakonu piše " Na raskrižju i na drugom mjestu na kojem se upravlja prometom uređajima za davanje znakova prometnim svjetlima.."

 

Ako ste 1 protiv 1 bilo bi svega.Može se dogodit da je netko krenuo na zeleno a sporom vožnjom nije stigao do kraja radova pa se drugome upalili zeleno.A vozači su dužni obraćat pažnju u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste 1 protiv 1 bilo bi svega.Može se dogodit da je netko krenuo na zeleno a sporom vožnjom nije stigao do kraja radova pa se drugome upalili zeleno.A vozači su dužni obraćat pažnju u prometu.

 

Ovisi i gdje se nalaze takva privremena signalizacija. Nije isto ako je na otvorenoj cesti gdje nema mogućnosti zaustavljanja ii skretanja, ili je npr. u naselju gdje se netko može uključiti u promet iz sporedne prometnice ili iz svog dvorišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konkretni slucaj s kojim se susrecem svakog dana je malo izvan naselja, nema se gdje ukljuciti sa strane, taj iskopani dio je dug oko 150 m. Najveci proble je sto je to odmah ispred/iza kruznog toka, tako da se redovito stvore kolone radi budala. Policija je nekoliko puta doalzila regulirati promet jer je nastao krkljanac od nekoliko kilometara. Ali najvise me izivcira sto sam osobno vidio policiju 2 puta kako ceka u koloni, njima se upali zeleno i ne mogu proc jer ovi s druge strane jos uvijek prolaze kroz crveno, a oni nista ne naprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne pričamo o situaciji kada "biseri" krivo tempiraju te male semafore, pa se kolone nađu na pola puta. Jednom sam imao "čast" da budem dio tog cirkusa, upali se zeleno, krenemo, na pola puta evo i ekipe s druge strane. Pošto smo se mi uspinjali, a oni spuštali, idemo mi u rikverc, pa još jedno 3 puta tako, dok ljudi nisu popi.dili i radnici skužili u čemu je problem. Tu ima svega, i ono o čemu Felixx piše (uključivanja sa sporednih) i slično, ali bit priče jeste da ukoliko je semafor dobro tempiran, i nema uključivanja sa strane - nakon crvenog nema tko što ići i praviti se pametan. To treba kažnjavati, ali policija je rijetko tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija