Jump to content

prava na naknadu od zavoda za zapošljavanje


mikić

Preporučene objave

poštovani,

molim pomoć i ujedno se ispričavam ako slična tema već postoji...

naime od poslodavca sam dobio otkaz po sili zakona ( državna služba ),te me zanima koja su moja prava na zavodu za zopošljavanje glede novčane naknade i ostalih prava...

u službi sam radio 16 godina.

ovim otkazom supruga i ja ostali smo bez ikakvih primanja jer sam ja bio jedini zaposlen u obitelji ,a supruga je prijavljena na zavod za zapošljavanje imamo troje malodobne djece .... ( supruga ne dobiva naknadu od zavoda )

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je tako niko ti ne brani da se prijavis na burzu ali najvjerojatnije bez naknade sa burze.

 

"Da bi nezaposlena osoba ostvarila pravo na novčanu naknadu mora:

 

- ispuniti uvjet prethodnog rada,

- radni odnos ne smije prestati njezinom krivnjom ili voljom,

- u zakonskom roku se mora prijaviti nadležnom područnom uredu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i podnijeti zahtjev za novčanu naknadu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

molim pomoć i ujedno se ispričavam ako slična tema već postoji...

naime od poslodavca sam dobio otkaz po sili zakona ( državna služba ),te me zanima koja su moja prava na zavodu za zopošljavanje glede novčane naknade i ostalih prava...

u službi sam radio 16 godina.

ovim otkazom supruga i ja ostali smo bez ikakvih primanja jer sam ja bio jedini zaposlen u obitelji ,a supruga je prijavljena na zavod za zapošljavanje imamo troje malodobne djece .... ( supruga ne dobiva naknadu od zavoda )

Hvala na odgovoru

 

što se tiče drugih prava, imate pravo na prekvalifikaciju, osposobljavanje, indicidualno i grupno savjetovanje za traženje posla i sl., ali sve će vam to reći na HZZ-u.

 

Niste napisali koliko godina imate, tj. jeste li unutar 5 godina od starosne mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Hvala na Vašim odgovorima i ažurnosti pri pomoći...

Imam još jedno pitanje

S obzirom na prestanak državne službe po sili zakona da li mi pripadaju neka ostala prava koja nisam iskoristio a odradio sam ih kao što je ostatak GO za prošlu godinu od 6 dana te cijeli ovogodišnji GO i neisplaćeni odrađeni prekovremeni sati ( 22 ).

Još me zanima da li je po kolektivnom ugovoru trebao biti obaviješten sindikat o ovom konkretnom slučaju tj.rješenju o prestanku službe po sili zakona.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija