Jump to content

UPOMOĆ - blokada, predstečaj, prevara, j.d.o.o.


ZNR

Preporučene objave

Poštovani,

 

ovdje sam se priključio upravo iz razloga ove teme. Da vas zamolim za iskrenu pomoć što da radim. Naime, moja priča teče ovako:

 

U 2012. godini mi je prišao tada jedan moj dobar prijatelj (koji mi je ujedno bio i šef), uvijek susretljiv i ok i zamolio me za pomoć. Zamolio me da otvorim jdoo na svoje ime. I ja sam to naravno kao zadnja naivčina prihvatio jer sam mu vjerovao. On je sve troškove otvaranja podmirio i on se vodi kao direktor društva koji društvo zastupa samostalno i neograničeno. To je trebalo biti kratkotrajno, no međutim do danas se ja vodim kao jedini osnivač i član društva. Ja sam naravno tu bio samo fiktivan lik na papiru i niti sam ikada uložio ijednu kunu u društvo, niti sam dobio ijednu kunu od istog, a niti imao ikakve veze ili saznanja o poslovanju istog. Koliko je meni poznato u 2013 je imao nekoliko zaposlenih i sve obveze uredno podmirio, no u 2014 je on ostao kao jedini zaposleni i nije isplatio doprinose državi za sebe. Kakvo je financijsko stanje firme i s čim raspolaže ni ne znam, jer kao što sam već rekao, to je trebalo biti privremeno i ja se nisam previše time ni zamarao (baš glup potez mrljo%2014.gif ). Ono što ja želim je da se ta firma ili zatvori ili prebaci na bilo koga ili bilo što samo da ja više nemam veze s tim. No međutim, na početku je on govorio da ćemo to riješit ali nikako nismo uspjeli uskladit vrijeme da se nađemo. A sada mi više ni ne odgovara na poruke, je ne javlja se na pozive i potpuno me ignorira. Saznao sam od prijatelja da je firma u blokadi od rujna 2014. a da je iznos predstečajne nagodbe 300 000 kn, što je za mene ne previše nego cifra koju ne mogu ni zamislit. Ja sam običan čovjek i takve novce nikad nisam ni sanjao da ću imat a kamoli dugovat.

 

Molim vas uputite me što da napravim. Jednostavno ne želim niti kune od njega ni od tog društva, a ni ne zanima me što će s tim biti. Želim samo da se to skine s mene i da nemam nikakve veze s time.

 

Zbilja ne znam kako postupiti i što napraviti no želim se iz toga izvući i osloboditi se toga.

 

Molim vas pomozite!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam već sličnu temu i dobio sam odgovore da prenesem vlasništvo na njega. No međutim njega nema niti ikako mogu doći do njega. A i saznao sam za tu blokadu i predstečajnu pa zato ponavljam temu radi novih saznanja jer neznam dali to utječe na išta te što mi je sljedeće činiti. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

sjećam se ove teme, ja sam vam savjetovala da prenesete vlasništvo poslovnog udjela na direktora. što se tiče blokade i predstečajne nagodbe, za sve to odgovara firma, a ne vi osobno, i ne biste trebali imati nikakvih dugova vezano uz firmu, niti ikakve odgovornosti (nažalost, to neće spriječiti vjerovnike koji vide da ste upisani u sudskom registru da vam prilaze i da traže ispunjenje i od vas). što se tiče predstečajne nagodbe, ne znam što znači da ona iznosi 300 000 kn (je li to ukupni iznos dugovanja vašeg j.d.O.o.-a prema vjerovnicima ili što)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam ja informiran poslan je prijedlog za predstečajnu nagodbu na iznos od 300 000 kn (nešto malo više)... e sad pretpostavljam da je prijedlog on poslao... mislim, ja te sve informacije dobivam od ljudi sa strane jer on mi se ne javlja, ne odgovara na poruke, na fejsu ignorira poruke i sl... neznam što da radim... strah me samo da mene nekako ne uvali u probleme iz kojih se neću moći izvadit... a iskreno bojim se da dug od 300 000 kn je takav problem za mene... razmišljao sam otić direktno u trgovački sud i sve im ispričat što je i kako je ali neznam dali bi mi to što pomoglo i mogu li uopće oni pomoći... neznam ni dali bi bilo korisno uzeti odvjetnika, dali bi on mogao što riješit bez posljedica po mene (osim plačanja negova rada naravno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam ja informiran poslan je prijedlog za predstečajnu nagodbu na iznos od 300 000 kn (nešto malo više)... e sad pretpostavljam da je prijedlog on poslao... mislim, ja te sve informacije dobivam od ljudi sa strane jer on mi se ne javlja, ne odgovara na poruke, na fejsu ignorira poruke i sl... neznam što da radim... strah me samo da mene nekako ne uvali u probleme iz kojih se neću moći izvadit... a iskreno bojim se da dug od 300 000 kn je takav problem za mene... razmišljao sam otić direktno u trgovački sud i sve im ispričat što je i kako je ali neznam dali bi mi to što pomoglo i mogu li uopće oni pomoći... neznam ni dali bi bilo korisno uzeti odvjetnika, dali bi on mogao što riješit bez posljedica po mene (osim plačanja negova rada naravno)

 

ono što on radi vezano uz predstečajnu nagodbu, možete i sami pratiti na stranicama Fine (idete na Predstečajne nagodbe - - Javna objava i onda utipkate naziv ili OIB firme). mislim da vam odlazak na trgovački sud neće ništa pomoći, niti angažman odvjetnika, jer ništa ne možete bez privole vašeg direktora (odnosno, možete dati prijedlog trgovačkom sudu da se nad društvom otvori stečajni postupak, ali tada ste dužni platiti troškove stečajnog postupka u iznosu od 20.000,00 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ono što on radi vezano uz predstečajnu nagodbu, možete i sami pratiti na stranicama Fine (idete na Predstečajne nagodbe - - Javna objava i onda utipkate naziv ili OIB firme). mislim da vam odlazak na trgovački sud neće ništa pomoći, niti angažman odvjetnika, jer ništa ne možete bez privole vašeg direktora (odnosno, možete dati prijedlog trgovačkom sudu da se nad društvom otvori stečajni postupak, ali tada ste dužni platiti troškove stečajnog postupka u iznosu od 20.000,00 kn)

 

koliko sam vidio tamo on je podnio zahtjev za predstečajnom koji je odbačen zbog razloga jer je zatvoren račun u banci. a zatim je fina podnijela zahtijev za pokretanjem predstečajne iz razloga jer duže od 60 dana ima neizvršene osnove za plaćanje. ako mi trgovački sud ni odvjetnik ne može pomoći a on (direktor) mi se ne javlja niti odgovara što mi je onda činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kako ovo mislite, prvo kažete: "ne bistetrebali imati nikakvih dugova niti odgovornosti", a onda u nastavku u zagradi kažete kako to neće spriječiti vjerovnike... Onda šta je od toga ključno, da neće morati odgovarati za dugove ili da će ipak morati vjerovnicima nadoknaditi dugove... Malo je nedosljedno, sorry.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija