Jump to content

Dosjelost protiv RH - sudac ne dozvoljava parcelaciju


septembar28

Preporučene objave

Poštovani,

 

moj otac vodi spor protiv RH dosjelošću. Ovih dana bio je očevid na terenu, a prije toga 2 pripremna ročišta. Sve je prošlo ok, sudcu je jasno da je to kako se navodi u tužbi.

Ali kaže on, sada na očevidu da je prije cca 1 mj. izašla odluka ili tako nešto, mislim Vrhovnog suda, da se u sporovima sa RH ne može provoditi parcelacija.

 

Odvjetnica nam kaže da će sudac vjerovatno donest presudu u našu korist, ali mi se ne možemo uknjižiti kao vlasnici utuženog dijela, jer u postupku nije provedena parcelacija.

Spomenula je da se neki sudci drže te odluke, a neki ne. Mi nismo imali sreće i zapao nas je onaj koji se valjda drži ( sud u crikvenici ).

Kaže odvjetnica da parcelacijski elaborat je onaj kod kojeg je čestica iskolčena brojevima, a da u ovom našem slučaju sa slovima i da takav ne može na provedbu u katastar.

 

Znate li Vi nešto više o ovakvoj situaciji i kako se postaviti? Što napraviti? Da li odustati od svega...ako se ne može parcelirati i postati vlasnik? Ili povući ovu tužbu, u nadi da kad ju ponovo predamo sudu da će nas zapasti neki sudac koji odobrava parcelaciju.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar nitko ne zna ništa....

citirani tekst će se pogrešno protumačiti,što će smanjiti šanse za eventualne odgovore.

Mi nismo imali sreće i zapao nas je onajkoji se valjda drži ( sud ucrikvenici ).

Ako smatrate da se radi isključivo o pehu da vas zapadne konkretni sudija i da tu leži vaš problem,postoji žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaže odvjetnica da parcelacijski elaborat je onaj kod kojeg je čestica iskolčena brojevima, a da u ovom našem slučaju sa slovima i da takav ne može na provedbu u katastar.

 

Naravno da ne može, katastarska čestica se prikazuje brojem ili brojem i podbrojem.

 

Tko je radio elaborat i kada? Ako ga je radio ovlašteni ing geodezije, zakonski ga može izmjeniti ili nadopuniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija