Jump to content

Komunalna naknada - rješenje o ovrsi


basix

Preporučene objave

Nedavno, negdje oko 12.10.2015 sam dobio opomenu da podmirim dugovanja za komunalnu naknadu.

 

Slika opomene: (osobni podaci su zatamnjeni)

OVDJE

 

Zatim sam sastavio Zahtjev za otpis duga koji sam osobno odnio da mi urudžbiraju, međutim tajnica nije dovršila urudžbiranje (barem mislim), već se sjetila otići do pročelnika da ga pita što da uradi sa time. Pročelnik je odmah bacio papir i rekao da taj zahtjev nema svrhe jer već postoji Rješenje o ovrsi.

 

Slika zahtjeva za otpis duga:

OVDJE

 

Ja nisam ni znao da postoji rješenje o ovrsi sve do toga trenutka. Naime rješenje je postalo izvršno 13.9.2010 godine.

 

Slike rješenja o ovrsi:

Str 1

Str 2

Str 3

Str 4

 

Trenutno nemam nikakve ovrhe na penziji (jedini izvor prihoda), a želim da tako ostane. Također, nedavno sam oslobođen plaćanja komunalne naknade jer živim u staračkom domaćinstvu.

 

 

Eh sad, mene zanima jel postoji kakva mogućnost da se oslobodim te ovrhe?

 

 

Sve dokumente možete pronaći ovdje:

https://www.dropbox.com/sh/he1833gmdhr4l8z/AABw8Z165KGcGUBWPsHhKnRWa?dl=0

 

 

P.S. Ne radi se o meni, već o mom djedu. Al mi je bilo lakše pisat ko da sam ja subjekt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ja nisam ni znao da postoji rješenje o ovrsi sve do toga trenutka. Naime rješenje je postalo izvršno 13.9.2010 godine.

 

kad si primila rješenje o ovrsi?

dali je potpisan primitak rješenja i upisan datum primitka?

 

po pravnom lijeku imaš rok od 8 dana od primitka rješenja pravo na žalbu.

rješenje o ovrsi postane pravomoćno tek kad ga ovršenik primi. ili ako odbije primiti i nakon dva pokušaja rješenje se izvjesi na oglasnu ploču ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad si primila rješenje o ovrsi?

dali je potpisan primitak rješenja i upisan datum primitka?

 

po pravnom lijeku imaš rok od 8 dana od primitka rješenja pravo na žalbu.

rješenje o ovrsi postane pravomoćno tek kad ga ovršenik primi. ili ako odbije primiti i nakon dva pokušaja rješenje se izvjesi na oglasnu ploču ovrhovoditelja.

 

@bovu mislim da nisi pročitao moj post, pa ću ponovit ovdje.

 

Ja sam za to rješenje o ovrsi saznao 27.10.2015. kada sam isao urudžbirati "Zahtjev za otpis duga" na opomenu koju sam dobio cca 10.10.2015. (svi dokumenti u 1. postu)

 

Prilikom urudžbiranja razgovarao sam za pročelnikom općine koji mi je tada rekao da taj moj "Zahtjev za otpis duga" ne vrijedi ništa zato jer za ta dugovanja postoji "Rješenje o ovrsi" koje je postalo izvršno 13.9.2010. Zatim sam ga zamolio da mi fotokopira to rješenje (koje vidite na linku u 1. postu)

 

Prilikom dobivanja kopije rješenja nisam ništa potpisivao.

 

Je li moj djed primio to rješenje nazad 2010. godine, to ne znam. Ako je važno, mogu provjeriti?

 

Također smijem li ja otići u FINU (čuo sam da oni procesuiraju ovrhe) da ih pitam što da radim sa tim dugom? Pitam zato da ne bi aktivirao provedbu ovrhe svojim odlaskom u FINU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitao sam post ali ti nisi napisao ono bitno.

šta ti imaš sa djedovom ovrhom? ko je vlasnik nekretnine zbog koje postoji obveza?

 

važno je dali je djed primio ovrhu i kad.

 

Ja nemam nikakve veze sa nicim. Ja sam trazim savjet ovdje na forumu. Glavni subjekt je moj djed.

 

Sto se tice primitka ovrhe.

 

Sta ako se moj djed ne sjeća jel primio to 2010g ili nije? Sta ako ne moze naci to rjesenje? Mozda ga je izgubio, mozda ga nije ni dobio. Jel postoji način da saznam?

 

Mozda općina ima neki dokaz da mu je to rješenje uručeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili pitajte djeda gdje je to rješenje ili se ono već izvršava na djedovim računima.

 

U svakom slučaju, šanse da je Općina zeznula su teoretske, a imajte na umu da se rješenje, u slučaju nepreuzimanja istog može izvjesiti na oglasnu ploču i tada protekom 8 dana postaje pravomoćno. Nažalost, djed će biti dužan platiti što duguje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili pitajte djeda gdje je to rješenje ili se ono već izvršava na djedovim računima.

 

U svakom slučaju, šanse da je Općina zeznula su teoretske, a imajte na umu da se rješenje, u slučaju nepreuzimanja istog može izvjesiti na oglasnu ploču i tada protekom 8 dana postaje pravomoćno. Nažalost, djed će biti dužan platiti što duguje.

 

I ja isto mislim da Općina nije zeznula.

 

Trenutno se ne vrši ta ovrha na njegovim računima.

 

Dakle ne postoji nijedan način da se to spriječi? Osim čekati još 5 godina dok ne ode u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija