Jump to content

Nastavak ovrhe zbog neplaćanja pričuve


enpassant

Preporučene objave

Kao predstavnik stanara prije dvije godine sam pokrenuo ovrhu protiv sustanara koji ne plaća pričuvu. Dobili smo rješenje, naplatili se nismo jer smo tko zna koji u redu (neplaćena alimentacija, kredit banci...). Pričuvu i dalje ne plaća!

Kako račun za pričuvu ulazi u zastaru nakon 3 godine postoji opasnost zastare za račune iz 2012. na što sam upozorio upravitelja koji je i prvi put odradio ovrhu.

Odgovorio mi je da se i novi neplaćeni računi pridodaju prvoj ovrsi?!

Ovo je zbunjujuće jer imam rješenje samo za onu koja se odnosi na 2011. i dio 2012. gdje su točno navedeni računi za pojedine mjesece.

Je li moguće, tako dodavati račune na već pokrenutu ovrhu?

Naime, ne bi li o tome trebao dobiti neko rješenje? Ne želim biti odgovoran za nepokretanje postupka jer se radi o stvarno nekorektnom suvlasniku, a i ostali stanari me pritišću. Nemam nikakav papir već samo usmeni odgovor upravitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako račun za pričuvu ulazi u zastaru nakon 3 godine postoji opasnost zastare za račune iz 2012. na što sam upozorio upravitelja koji je i prvi put odradio ovrhu.

Odgovorio mi je da se i novi neplaćeni računi pridodaju prvoj ovrsi?!

 

Je li moguće, tako dodavati račune na već pokrenutu ovrhu?

Naime, ne bi li o tome trebao dobiti neko rješenje? .

 

računi obuhvaćeni rješenjem o ovrti zastarjevaju za 10 godina od pravomoćnosti rješenja.

pravomoćnim rješenjem za ovrhu nije moguće obuhvatiti dugove nastale nakon donošenja rješenja.

nenaplaćeni računi za pričuvu zastarjevaju nakon tri godine od dospječa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija