Jump to content

zastara po pravomoćnoj ovrsi


kira

Preporučene objave

Imam pravomoćnu ovrhu po kojoj se ovhovoditelj u proteklih deset godina nije uspio naplatati(nije bilo pokretne niti nepokretne imovine, a niti novčanih sredstava na računima).

Kako je od ovrhe prošlo deset godina,dali postoji mogućnost njene zastare ako se podnese pismeni zahtjev sudu i traži zastaru.

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pravomoćnu ovrhu po kojoj se ovhovoditelj u proteklih deset godina nije uspio naplatati(nije bilo pokretne niti nepokretne imovine, a niti novčanih sredstava na računima).

Kako je od ovrhe prošlo deset godina,dali postoji mogućnost njene zastare ako se podnese pismeni zahtjev sudu i traži zastaru.

 

Hvala !

 

oduka suda( javnog bilježnika ili drugog nadležnog tijela) zasta za 10 godina od nastupanja pravomoćnosti.

ak je prošlo 10 i jedan dan a ovrhovoditelj nije naplatio svoje potraživanje nastupila je zastara potraživanja. na zastaru se moraš pozvat. ako se ne pozoveš na zastaru (kod sljedeće ovrhe) sud će odrediti plaćanje po ovrsi (na zastaru nepaze po službenoj dužnost.

zahtjev za zastaru se ne podnosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali onda ima smisla, podnositi zahtjev,..

Naime, u mom slučaju se radi o tome da je donijeto rješenje o ovrsi temeljem jamstva koje sam dala za jedan kredit dužnika.(prije dese godina).

Kako sam sve račune zatvorila, nemam pokretne niti pokretne imovine , vjerovnik,-banka se nije mogla naplatiti, te bi sada ovim zahtjevom tu pravomoćnu ovrhuskinula sa sebe.

 

Dužnik ne vraća kredit do sda nije platio ni lipe, nemože se dobiti, ne javlja se , zaključno što mi je činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija