Jump to content

Problem sa stanarom iznad mog stana


IanMarvel

Preporučene objave

Iznad mene zivi jedan mladi gospodin sa svojim psom.

Nije me briga koliko ljudi zivi gore ni koje zivotinje ima, sve dok postuje kucni red tj. stavku koja se tice mene - ne uznemiravati bukom susjede u vremenu od 22-06h i 14-17h.

Naime, gospodin radi nesnosnu buku 0-24h bilo da je radni dan ili vikend...i to traje vec skoro 2 mjeseca.

Do sada sam napravio sljedece:

- 6 puta prijavio policiji koja je svaki put izasla na teren i poslusala sve stanare koji zive uz njega na njegovom katu, sve nas koji zivimo na katu ispod...svi su se pozalili na buku. Policija je rekla da nazalost ne moze nista napraviti jer se ta buka ne cuje van zgrade - na javnoj povrsini.

- 2 puta prijavio vlasnici tog stana jer je on u podstanarstvu. Ona ga je upozorila svaki put.

- 2 puta prijavio predstavniku stanara koji ga je takodjer upozorio.

- 1 put smo vlasnica, ja, jos jedan stanar, predstavnik stanara i taj mladic se sastali te mu objasnili da ne zivi na brdu u samoci nego medju ljudima. Rekao je da ce se popraviti.

 

Uglavnom, svih 11 upozorenja je zanemario i dalje radi po svom.

 

Mene zanima sljedece, ako se obratim Upravitelju zgrade, sto oni mogu napraviti? Na kraju krajeva, u tom Kucnom redu se spominje nekakvo izbacivanje iz grupe sustanara.

 

Je li netko ima iskustva s takvim ludjacima?

Ili zna sto je meni (i ostalim potlacenim stanarima) ciniti?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Mene zanima sljedece, ako se obratim Upravitelju zgrade, sto oni mogu napraviti?

 

Naložiti vlasnici stana da dotičnom otkaže ugovor o najmu temeljem čl.19 st.3 Zakona o najmu.

Ili je isključiti iz suvlasničke zajednice temeljem čl.98 st.3 tč.2 ZVDSP

 

Ili zna sto je meni (i ostalim potlacenim stanarima) ciniti?

 

Ako se usprkos svim poduzetim mjerama ne spriječi neželjeno ponašanje i čak se stanje pogorša, oštećenima preostaje pokretanje postupka pred nadležnim sudom. Sudu je potrebno dostaviti materijalne dokaze ili navesti svjedoke. Mogu se koristiti i podatci o intervencijama policije.

 

Sud u konačnom riješenu može odrediti obvezujuća pravila ponašanja. (Hrvatska udruga stanara i suvlasnika zgrada).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji nacin iskljuciti nekoga iz suvlasnicke zajednice?

I zanima me tko pokrece tuzbu?...je li to moguce preko firme koja je Upravitelj zgrade?

 

nemože suvlasni isključiti suvlasnika iz suvlasničke zajednice.

to čini sud po tužbi. buka koju pravi stanar nije razlog za isključenje suvlasnika iz suvlasničke zajednioce.

 

isključenje iz suvlasničke zajednice podrazumijeva da vlasnik stana po odluci suda mora prodati (otuđiti) svoj stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji nacin iskljuciti nekoga iz suvlasnicke zajednice?

I zanima me tko pokrece tuzbu?...je li to moguce preko firme koja je Upravitelj zgrade?

 

Poštovani,

taj zahtjev se podnosi sudu odlukom natpolovične većine suvlasnika po udjelu u vlasništvu na teret sredstava pričuve. Ako postupak pokreće pojedinac ili manja skupina, ide se na osobni trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvlasnici koji su odlučili da će zahtijevati isključenje određenoga suvlasnika tužbom će zahtijevati da sud utvrdi postojanje razloga za isključenje i odluči da je tuženik dužan otuđiti svoj suvlasnički dio i napustiti posjed, jer će se u protivnom na zahtjev tužitelja, koji ne može biti stavljen u roku kraćem od tri mjeseca od pravomoćnosti presude, tuženikov suvlasnički dio prodati na javnoj dražbi.Nakon prodaje ni suvlasnik niti članovi njegovog domaćinstva ne mogu nastaviti stanovati u zgradi niti se inače služiti tom nekretninom ili njezinim dijelovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji nacin iskljuciti nekoga iz suvlasnicke zajednice?

I zanima me tko pokrece tuzbu?...

 

Izvlaštenje na zahtjev većine iz čl. 98. Zakona o vlasništvu nije ni lak ni jednostavan postupak.

Tu opciju shvatite prije svega kao mogućnost, kao argument koji ćete staviti pred vlasnicu stana da otkaže tom stanaru i nađe nekog tko će poštivati kućni red.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija