Jump to content

razlik u cijeni ugovor


studentprava189

Preporučene objave

Jel se moze u ugovoru o posredovanju nekretnine dogovorit da umjesto provizije posrednik dobije razliku iznad cijene koju traži prodavatelj?

 

Npr. Prodavatelj zeli 100 000 eura za nekretninu , a posrednik umjesto da uzme 3 % nađe kupca koji ce platiti 110 000eura i sebi uzme razliku od 10 000eura??

 

Jel to izvedivo ? Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Npr. Prodavatelj zeli 100 000 eura za nekretninu , a posrednik umjesto da uzme 3 % nađe kupca koji ce platiti 110 000eura i sebi uzme razliku od 10 000eura??

 

Jel to izvedivo ? Unaprijed hvala!

 

Izvedivo je, ali ne vidim smisao u takvom ugovoru.

 

Zašto bi prodavatelj pristao na to? On nema baš nikakvu korist od takvog ugovora. Samo će teže prodati nekretninu ako motivira posrednika da traži veću cijenu i ne dovodi potencijalne kupce. Pogotovo u današnje vrijeme, kada za takvu nekretninu za koju se traži 100000 nitko ne nudi ni 80000, možda i manje.

 

Ako već sklapate takav ugovor, trebali bi recimo staviti da se iznad određene cifre dijeli fifti-fifti ili kakav drugi omjer.

Ugovor mora biti prihvatljiv, tj. štititi interes obje strane....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvedivo je, ali ne vidim smisao u takvom ugovoru.

 

Zašto bi prodavatelj pristao na to? On nema baš nikakvu korist od takvog ugovora. Samo će teže prodati nekretninu ako motivira posrednika da traži veću cijenu i ne dovodi potencijalne kupce. Pogotovo u današnje vrijeme, kada za takvu nekretninu za koju se traži 100000 nitko ne nudi ni 80000, možda i manje.

 

Ako već sklapate takav ugovor, trebali bi recimo staviti da se iznad određene cifre dijeli fifti-fifti ili kakav drugi omjer.

Ugovor mora biti prihvatljiv, tj. štititi interes obje strane....

 

 

specifična je situacija. rijec je o zemljistu nakojem se moze dosta kvadrata gradit. prodavatelji nisu uspjeli prodat jer ih kupci zbog vlasnickih odnosa ucjenjuju. ja sam nasao kupca kojem ti odnosi nisu problem i moze ih sredit pa nudi vise nego ostali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

specifična je situacija. rijec je o zemljistu nakojem se moze dosta kvadrata gradit. prodavatelji nisu uspjeli prodat jer ih kupci zbog vlasnickih odnosa ucjenjuju. ja sam nasao kupca kojem ti odnosi nisu problem i moze ih sredit pa nudi vise nego ostali.

 

Kao stari lisac koji se bavi nekretninama (ali ne kao posrednik) savjetujem ti da se uzdržiš raznih igrica i napraviš fer ugovor.

Da uzmeš 25% od onog preko 100000, to bi ti bilo jako dobar deal.

I svi bi bili sretni i zadovoljni, prodavatelj bi te hvalio i reklamirao, kupac bi te respektirao, itd. Tako se stvara posao.

Ako pokušaš uzeti sve preko 100000, prodavatelj će (s pravom?) rezonirati da si ga izigrao i da nisi radio u njegovom interesu, možda odustane, a ako nemaš ekskluzivu lako nađe i drugog kupca. I svima će pričati kako si pokvareni muljator koji se htio obogatiti.

 

Da sam ja kupac, lako bi te izigrao da mi pokušaš tako prodavati maglu.

Kontaktirao bi izravno prodavatelja i s njim dogovorio. Za iznos od 10000-13000 € se isplati, vjeruj mi da je to lako napraviti.

Kupac koji može riješiti razne zavrzlame oko vlasničkih odnosa (pa mu to nije bitno kod kupnje) može i znade i posrednika preveslati ako bude previše komplicirao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija