Jump to content

Prodaja zemljišta/šume? oranice...


MrGuru

Preporučene objave

Jedini sam vlasnik zemljišta veličine oko 2000 m2 u negrađevinskoj zoni.

(Zemljište sam dobio od oca i vlasništvo je čisto).

Zemljište se vodi kao oranica. Kako tamo nitko nije ništa sadio (kao i na okolnim zemljištima) tamo je sada borova šuma.

Pitanje je da li smijem posječi i prodati borove koji su izrasli na mojoj oranici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za takvo što morat ćete do Hrvatskih šuma u vašem mjestu, njihovom Odjelu za gospodarenje privatnim šumama (ili tako nekako se zove), te dobiti njihovo odobrenje. Uglavnom, javite se njima i sve će vam objasniti.

 

U protivnom, ako posiječete, pa vas netko prijavi, "odrapit" će vas po džepu, i to bogovski. Drvo-dva nije problem, ali cijela šuma je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zemljište se vodi kao oranica. Kako tamo nitko nije ništa sadio (kao i na okolnim zemljištima) tamo je sada borova šuma.

Pitanje je da li smijem posječi i prodati borove koji su izrasli na mojoj oranici?

 

Pročitajte cijeli tekst na http://www.savjetodavna.hr/vijesti/46/4402/gospodarenje-privatnim-sumama/ a naročito "Ukoliko se želi posjeći drvo izvan šume (katastarskih čestica označenih drugom kulturom), vlasnik ili posjednik ima pravo bez prethodnog postupka doznake posjeći drvo, ali za daljnji transport mora posjedovati popratnicu. Za izdavanje popratnice javlja se u ured Savjetodavne službe gdje podnosi zahtjev.", te daljnje savjete i informacije potražite na http://www.savjetodavna.hr/adresar/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako tamo nitko nije ništa sadio (kao i na okolnim zemljištima) tamo je sada borova šuma.

Pitanje je da li smijem posječi i prodati borove koji su izrasli na mojoj oranici?

 

Je li to borova šuma sa visokim stablima, ili više makija sa malim stablima koje bi prodavali kao novogodišnja drvca?

 

Bitna je razlika, jer zemljište je upisano kao oranica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija