Jump to content

Republika Hrvatska uknjižena na stanu


gle

Preporučene objave

Stan u Gajcu, Novalja ne mogu uknjižiti, jer se na isti upisala Republika Hrvatska 2009. godine. Zgrada ima 8 stanova, svi vlasnici su se upisali osim mene. Sva tražena dokumentacija je priložena zahtjevu, ali zahtjev je odbijen. Stan je moje vlasništvo, po rješenju o nasljeđivanju nakon pokojnog supruga i svekra, koji su bili prvi vlasnici.

Ima li netko kakav savjet što mogu poduzeti kako bi se ovo riješilo ?

Zahvaljujem unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To i mene zanima ! Ja sam očito propustila trenutak kad su se svi iz zgrade upisali, 2009. god. i obrazloženje ZK Odjela u Pagu je bilo da je to njima tako bilo jednostavnije i da samo dostavim dokumente i da će sve biti OK.

Žalila sam se na odluku kojom mi je odbijen upis, ali nikakve koristi od toga, jer mi i dalje odbijaju upis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tereta, na prikazu ZK uloška piše:

1. Temeljem zapisnika...prenosi se slijedeći upis: povezano sa dijelom nekretnine u A 1

1. Republika Hrvatska

1.1 Temeljem zapisnika...uknjižuje se nositelj prava vlasništva na nekretnine upisane u A

 

U tom A je navedena cijela zgrada sa svih 8 stanova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tereta, na prikazu ZK uloška piše:

1. Temeljem zapisnika...prenosi se slijedeći upis: povezano sa dijelom nekretnine u A 1

1. Republika Hrvatska

1.1 Temeljem zapisnika...uknjižuje se nositelj prava vlasništva na nekretnine upisane u A

 

U tom A je navedena cijela zgrada sa svih 8 stanova.

 

 

Dobra je šansa da je tvrtka ili osoba koja je gradila i od koje ste stan kupili ostala dužna državi, a vi ste propustili na vrijeme uknjižiti vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko nije nikada bio upisan...nije postojala ni mogućnost tada, jer je u knjigama cijelo naselje bilo ledina...stanovi su se vodili se kao vanknjižno vlasništvo.

Problem je u tome kao što je felix rekao, zakasnila sam.

Nitko od vlasnika koji su kupili stanove krajem 80-tih nije bio upisan, tek te 2009. su se upisali, a ja sam tada to propustila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija