Jump to content

Pisana obrana


tatryp

Preporučene objave

Bok,

prije par mjeseci sam počinila prekršaj. Napisala sam i poslala prigovor u kojem priznajem prekršaj te navela kako do sada nisam kažnjavana, te da imam mala primanja i da mi vozačka treba zbog posla. Molila sam smanjene kazne i ukidanje zaštitne mjere oduzimanja vozačke. Sada mi je stigao poziv na sud u Pazinu, piše da se moram osobno pojaviti ili dostaviti pisanu obranu, što bi mi više odgovaralo jer živim u Puli i u tom terminu ne mogu izostati s posla. Možete li mi pojasniti šta je to i da li ima isti učinak ili je ipak bolje da se osobno pojavim? Ne razumijem zašto bi trebala dolaziti jer sam u prigovoru sve jasno navela, i priložila dokaze tipa platne liste, ugovora o kreditu, gdje sam zaposlena i slično.

 

Zahvaljujem na informacijama...:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravno ima isti učinak a na pitanja suca se ne može odgovarat kao da je optuženi pred njim.Niti se nešto dodatno može sucu objasnit.

Poziv od suda je obrazloženje poslodavcu zašto se nije moglo bit na poslu.

Vjerovatno sudac želi dodatna pojašnjenja.

 

Hvala..

U slučaju da se odlučim na pisanu obranu, da li postoji neki obrazac kako to treba izgledati, na šta točno trebam odgovoriti ili samo svojim riječima napišem šta se dogodilo i pošaljem na adresu suda?

I da li je možda moguće zatražiti da saslušanje bude u Puli? Znam da je poziv od sudaobrazloženje za izostanak s posla, ali sam u turizmu i nije mi nikako u interesu u ovo doba puno izostajati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju da se odlučim na pisanu obranu, da li postoji neki obrazac kako to treba izgledati, na šta točno trebam odgovoriti ili samo svojim riječima napišem šta se dogodilo i pošaljem na adresu suda?

 

Svojim riječima opišete što se dogodilo i navedete sve ono što smatrate bitnim za vaš slučaj.

 

I da li je možda moguće zatražiti da saslušanje bude u Puli?

 

Teoretski da, ali kako ta dva grada i nisu "na kraj svijeta", da je sud to htio, već bi napravio.

 

Stoga, možete probati, ali smatram da vam neće uvažiti. Uostalom, i u tom slučaju opet uređujući sudac nije taj koji ispituje i opet dobiva komad papira (jedina razlika je da se radi o sudskom zapisniku, a ne vašem "pismu"), tako da tu nema neke prevelike razlike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala..

U slučaju da se odlučim na pisanu obranu, da li postoji neki obrazac kako to treba izgledati, na šta točno trebam odgovoriti ili samo svojim riječima napišem šta se dogodilo i pošaljem na adresu suda?

I da li je možda moguće zatražiti da saslušanje bude u Puli? Znam da je poziv od sudaobrazloženje za izostanak s posla, ali sam u turizmu i nije mi nikako u interesu u ovo doba puno izostajati..

Sudu tome i tome dajem pisanu obranu vezano za prekršaj XX i obrazložit duže nego u prigovoru.Pošto se ne zna koji je prekršaj (alkohol,brza vožnja) ni što je točno pisalo u prigovoru ne može se znat ni kolika mora bit obrana.

 

Ako se ne može izgubit 3 sata za suca,napisat i čekat odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija