Jump to content

Intervencija nakon uknjizbe i posjeda nekretnine


bersis

Preporučene objave

Dobar dan,

 

imam pitanja kao vlasnik jedne nekretnine u RH i molim da mi netko da odgovor.

 

1) netko preda u zk zahtjev radi uknjizbe svojeg vlastnistva. Ja to odma drugi/ treci dan vidim preko e-izvadak na internetu.

 

Dali postoji mogucnost za intervenciju preko odvjetnika ili moram UKNJIZBU dozvoliti i nakon uknjizbe tuziti preko suda? Koji je rok za intervenciju?

 

2) upis je u zk izvrsen, osoba uzima nekretninu u posjed. Ja to znam.

 

Dali postoji mogucnost za intervenciju preko odvjetnika ili moram POSJED dozvoliti i tuziti preko suda? Koji je rok za intervenciju?

 

Ja 1) i 2) javim odvjetniku odma nakon kako sam saznao radi intervencije. On mi javi nemoze tu nista uraditi zato sto to mora sve ici preko suda. To znaci tuziti.

 

Meni nije jasno dali je to tacno sta odvjetnik prica ili to samo prica da bi mogao naplatiti? Njega ne brine dali ce to trajati predmet 5 ili 10 godina preko suda.

 

Hvala na pomoc!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

imam pitanja kao vlasnik jedne nekretnine u RH i molim da mi netko da odgovor.

 

1) netko preda u zk zahtjev radi uknjizbe svojeg vlastnistva. Ja to odma drugi/ treci dan vidim preko e-izvadak na internetu.

 

Dajte malo pojasnite - temeljem čega bi se taj upisao kao vlasnik nekretnine kojoj ste vi upisani z.k. vlasnik, a vi nekretninu niste prodali niti darovali, niti ... ???

 

Je li se oko te nekretnine vodio kakav spor protiv vas za koji vi niste (ili jeste) znali?

 

 

Dali postoji mogucnost za intervenciju preko odvjetnika ili moram UKNJIZBU dozvoliti i nakon uknjizbe tuziti preko suda? Koji je rok za intervenciju?

 

Možete kao vlasnik nekretnine odmah intervenirati, za početak tražiti uvid u spis.

Ako ne znate o čemu se radi da provjerite da nije netko nešto krivotvorio. Danas se krivotvori osobna iskaznica, i osoba koja se tako predstavi kao vlasnik 'proda nekretninu ' potpisivanjem ugovora kod JB. U tom slučaju možete naravno odmah intervenirati i podnijeti kaznene prijave protiv počinitelja.

 

Ako je zahtjev neosnovan pa zk sud odbije upis, nikom ništa. Ako sud donese rješenje o uknjižbi, vi kao vlasnik doivate rješenje i imate pravo žalbe.

 

 

 

 

2) upis je u zk izvrsen, osoba uzima nekretninu u posjed. Ja to znam.

 

Dali postoji mogucnost za intervenciju preko odvjetnika ili moram POSJED dozvoliti i tuziti preko suda? Koji je rok za intervenciju?

 

Ako ste vi u posjedu nekretnine, osoba koja je vlasnik ne može vam nasilno oteti posjed.

On u tom slučaju mora vas tužbom iseliti iz svoje nekretnine. Ako on to učini nasilno, vi imate pravo na sudsku zaštitu posjeda.

 

 

Ja 1) i 2) javim odvjetniku odma nakon kako sam saznao radi intervencije. On mi javi nemoze tu nista uraditi zato sto to mora sve ici preko suda. To znaci tuziti.

 

Meni nije jasno dali je to tacno sta odvjetnik prica ili to samo prica da bi mogao naplatiti?

 

Nešto se može i bez suda - možete pokušati spriječiti upis, i možete naravno braniti svoj posjed od preuzimanja.

Ostalo ipak ide preko suda.

 

Njega ne brine dali ce to trajati predmet 5 ili 10 godina preko suda.

 

To je nažalost često istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas se krivotvori osobna iskaznica, i osoba koja se tako predstavi kao vlasnik 'proda nekretninu ' potpisivanjem ugovora kod JB.

 

Eto tako se desilo a onaj sto je kupio se pravio glup da nezna o nicemu i da je u dobro vjeri kupio.

 

U tom slučaju možete naravno odmah intervenirati i podnijeti kaznene prijave protiv počinitelja. Ako je zahtjev neosnovan pa zk sud odbije upis, nikom ništa. Ako sud donese rješenje o uknjižbi, vi kao vlasnik doivate rješenje i imate pravo žalbe.

 

Moj odvjetnik je rekao da nema mogucnost zalbe nego treba se tuziti preko suda.

 

Koji bi bio rok za zalbu?

 

 

Ako ste vi u posjedu nekretnine, osoba koja je vlasnik ne može vam nasilno oteti posjed. On u tom slučaju mora vas tužbom iseliti iz svoje nekretnine. Ako on to učini nasilno, vi imate pravo na sudsku zaštitu posjeda.

 

Ako sam u inozemstvu i nisam znao da je druga osoba u posjedu onda ta osoba moze ostati nakon par mjeseca u nekretnini? To znaci ako ne predam na vrijeme zastitu kod suda.

 

možete pokušati spriječiti upis, i možete naravno braniti svoj posjed od preuzimanja.

 

Kako bi sam mogao pokusati sprijeciti upis i braniti posjed ako sam u inozemstvu? Odvjetnik ne pise nikakve zalbe, zahtjeve te samo ide preko tuzbe da rijesi sud a mene to sve kosta.

 

Ažurirano

 

Ako sam ja dobro shvatio prijašnje postove, vaš problem je što živite u inozemstvu. No, ovo sve što je napisao poštovani Felixx bi mogao odraditi vaš odvjetnik kao opunomočenik.

 

Kao sto sam pisao odvjetnik prica da ne moze nista preko zalbe, zahtjeve itd. Moze samo preko suda kad su uknjizbe provedene. Da mene to kosta vrijeme i da mi odvjetnik salje velike racune za tuzbe to njega ne zanima.

 

Pitam se jos, ako mogu dokazati da je odvjetnik kriv sto sam gubio vrijeme i novaca, dali trebam njegove racune platiti?

 

Mislim ja mu odma pisem da je netko predao uknjizbu na moju nekretninu i radi posjeda druge osobe a on umesto nesto da ucini on ceka godinu dana pa ide preko tuzbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto tako se desilo a onaj sto je kupio se pravio glup da nezna o nicemu i da je u dobro vjeri kupio.

 

 

 

Moj odvjetnik je rekao da nema mogucnost zalbe nego treba se tuziti preko suda.

 

Koji bi bio rok za zalbu?

 

nema roka za žalbu.

moraš podnijeti tužbu za utvrđivanje da ugovor nije sklopljen(ako je neko bez odobrenja i punomoći prodato tvoju nekretinu). zatražit upis pokretanja spora po tužbi u vlasnički list nekretnine.

novom korisniku(vlasniku ?) uputi prijedlog za sklapanje ugovora o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom, što čuvaš sa kopijom pismena).

 

bilo bi korisno i protiv "prodavatelja"(ako nema punomoć) podnijeti kaznenu prijavu u nadležno općinsko državno odvjetništvo(zbog krivotvorenja itd).

to mežeš uraditi sam iz mjesta u kom boraviš(pismeno preporučeno).nemoraš plaćati odvjetnika ali poželjno je stručno znanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da mene to kosta vrijeme i da mi odvjetnik salje velike racune za tuzbe to njega ne zanima.

 

Pitam se jos, ako mogu dokazati da je odvjetnik kriv sto sam gubio vrijeme i novaca, dali trebam njegove racune platiti?

 

Mislim ja mu odma pisem da je netko predao uknjizbu na moju nekretninu i radi posjeda druge osobe a on umesto nesto da ucini on ceka godinu dana pa ide preko tuzbe.

 

nemožeš dokazati da je odvjetnik kriv što si gubio novac i vrijeme. odvjetnik je tvoj punomoćnik i zastupa te bez ograničenja (osim ako je u ugovoru o zastupanju navedeno ograničenje).njegove usluge moraš platiti ali za svaku poduzetu radnju traži račun.

probaj sa promjenom odvjetnika (sadašnjem otkaži punomoć. pismeno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemožeš dokazati da je odvjetnik kriv što si gubio novac i vrijeme.

 

Znaci ipak sto imam pismeno da sam mu javio na vrijeme i to odma on meni moze pricati da nema mogucnosti osim tuzbe preko suda?

 

U punomoci pise da on treba u moj interest da radi. To za mene znaci da on odgovara ako grijesi. I to je za mene greska ako mi prica da nema druge mogucnosti osim tuzbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija