Jump to content

Odsutnost sa rada radi traženja novog zaposlenja


Potočnica

Preporučene objave

Hvala Roxette,

G-man, nemam - ovaj put se radi o meni, tehnološkom višku. Friško je i još nisam počela ni koristiti pa ni zloupotrebljavati to pravo :)

Uglavnom, uz jedno malo dijete i jednog školarca kojeg poslije škole vodim na dodatne aktivnosti, 4 jutarnja sata dok su u školi/vrtiću - su mi taman vrijeme kada se mogu u miru posvetiti pisanju životopisa i molbi. Kako u zakonu nije specificirano što točno znači "traženje posla", pretpostavljam da se može odnositi i na ovo, a ne samo na odlaske na razgovore i testiranja. Pa me sad zanima može li me poslodavac tražiti dokaze gdje sam bila i što sam radila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da je i to pitanje šturo objašnjeno, preostaje vam jedino da se dogovorite s poslodavcem.

Logično bi bilo da radnik opravda svoj izostanak s posla poslodavcu, pa s te strane mislim da bi poslodavac mogao tražiti od vas da to nekako potkrijepite dokazima.

Recimo, mailom od potencijalnog novog poslodavca kojim vas poziva na razgovor za posao/testiranje u tom i tom terminu.

 

Želim vam brz pronalazak dobrog ( i pristojno plaćenog) posla! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, s jedne strane vjerujem da će mi izaći u susret sa slobodnim satima, no s druge strane ne vjerujem u dobronamjernost dvije neposredno mi nadređene osobe i ne bih voljela da znaju u koje sam se tvrtke javila na natječaj. Ima tu svega i voljela bih ih podsjetiti na neka radnička prava koja su uskratili i meni i mojim kolegicama u istoj situaciji, a ako im moram reći gdje sam se javila na natječaj – opet sam u pat poziciji jer imaju alat s kojim me mogu ucjenjivati.

 

Hvala vam na pomoći i dobrim željama – a ja sam smislila način kako se zaštititi i provjeriti da li mi je paranoja opravdana :beee:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne bih voljela da znaju u koje sam se tvrtke javila na natječaj.

 

Ovo bi, po meni barem, išlo i u sferu povrede privatnosti radnika. To se poslodavca ni na koji način ne tiče i u tom smislu se možete i postaviti.

 

A nadređene osobe nek si nađu neku drugu temu za tračanje, ak im je već tol'ko dosadno u njihovu životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija