Jump to content

Stara nekretnina koja se drži uz novu nekretninu, različiti vlasnici


mikica1

Preporučene objave

Poštovani,

vlasnici smo 1/3 nekretnine kuće u nizu. Naš dio je u sredini. Sa druge obje strane su vlasnici isti ljudi. Jedan dio je pristojno uredjen a drugi dio je u ruševnom stanju, cca 20 m2 i o toj dijelu nekretnine nitko godinama ne vodi brigu. Važno za napomenuti da se taj dio nalazi na zemljištu koje je naše vlasništvo (tako je podijeljeno prije vise od 50 godina).

Vlasnici nam taj dio nekretnine ne žele prodati iako oni praktički ne mogu sa tim ništa, jer je zemlja na kojoj se nalazi i sve okolo naše, međutim to ne žele ni održavati i to kvari sliku kompletne kuće koju smo mi nanovo preuredili.

Da li postoji i kako se zove Zakon ili Uredba ili što već po kojoj su oni kao vlasnici dužni voditi brigu o svojoj nekretnini.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

. Važno za napomenuti da se taj dio nalazi na zemljištu koje je naše vlasništvo (tako je podijeljeno prije vise od 50 godina).

Vlasnici nam taj dio nekretnine ne žele prodati iako oni praktički ne mogu sa tim ništa, jer je zemlja na kojoj se nalazi i sve okolo naše, međutim to ne žele ni održavati i to kvari sliku kompletne kuće koju smo mi nanovo preuredili.

Da li postoji i kako se zove Zakon ili Uredba ili što već po kojoj su oni kao vlasnici dužni voditi brigu o svojoj nekretnini.

Zahvaljujem

 

ko je u vlasničkom listu naveden kao vlasnik čestice na kojoj je kuća?

vlasnik zemljišta je vlasnik onoga što se nalazi na tom zemljištu i sa njim je povezano.

kako su stekli kuću na vašem zemljištu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je u vlasničkom listu naveden kao vlasnik čestice na kojoj je kuća?

vlasnik zemljišta je vlasnik onoga što se nalazi na tom zemljištu i sa njim je povezano.

kako su stekli kuću na vašem zemljištu?

Zemljište na kojem je cjelokupna kuća je podjeljeno na dva dijela. Lijevi dio je u vlasništu mojeg supruga a desni dio u vlasništvu njegovog rođaka. Kuća se sastoji od tri dijela koji se svi međusobno drže. Srednji dio je naš i na našem dijelu zemljišta je. Desni dio je njihov i na njihovom dijelu zemljišta je. Lijevi dio je njihov i na našem dijelu zemljišta je.

 

Prvobitno nije bilo tako podjeljeno ali su se radile izmjene i tako je to ostalo i tako je uknjiženo na sudu. Sve su to radili njihovi djedovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je to vaša dogovorna podjela ili je izvršeno etažiranje. šta piše u vlasničkom list?

Nismo se ništa dogovarali nego su obojica to dobila u nasljedstvo od svojih roditelja. Ne znam kakav bi bio postupak etažiranja u ovom slučaju.

 

Kuća je podjeljena na tri dijela. 224/1 je njihov, 224/2 je naš i 224/3 je njihov.

 

Oni to ne žele prodati a zbilja ne postoji nitko drugi tko bi to mogao kupiti osim nas jer se drži za naš dio kuće i sve okolo je naše....konoba, garaža i sl.

 

Isto tako oni to ne mogu niti da žele renovirati jer tu nema ni struje ni vode a to ne mogu učiniti jer bi trebali kopati po našem dijelu zemlje.

 

Mislim da sam čitala negdje da vlasnici moraju voditi brigu o svojoj nekretnini pa me zanima da li netko zna gdje to piše da imamo od kuda krenuti jer ovo predstavlja ruglo cijeloj kući i postoji mogućnost urušavanja.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnici moraju voditi brigu o svojoj nekretnini
općenito vlasništvo obvezuje,vidi čl.31.Zakona o vlasništvu i dr stvarnim pravima
a drugi dio je u ruševnom stanju, cca 20 m2 i o toj dijelu nekretnine nitko godinama ne vodi brigu.
vidi odredbe čl.52.zakona pod linkom http://www.zakon.hr/z/691/Zakon-o-gra%C4%91evinskoj-inspekciji
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija