Jump to content

Ovrha od fakulteta


felling1234

Preporučene objave

Poštovani,

 

Ukoliko mi netko može pomoći. Dobio sam opomenu da će se pokrenuti ovrha zbog toga što nisam platio do kraja školarinu iz akadamske godine 2013/2014.

 

Ja sam uplatio prvu ratu te nakon toga odustao od školovanja te se prebacio na drugi fakultet.dakle ostatak nisam ništa koštao fakultet a i bio sam u nemogućnosti na kraju krajeva i izlaziti na ispite jer mi je studomat bio blokiran zbog duga,

 

Zanima me prvo pošto sam vidio po portalima da postoje određene presude u korist fakulteta moram li ja to plaćati ?

 

Drugo nakon koliko godina nastaje zastara tog duga pošto su prošle skoro 4 godine od tada pa dakle mogu li se na to pozvati ?

 

Na kraju koje uopće opcije imam?

 

Hvala vam puno unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle 5 je nekako sam se ponadao da je 3 godine.

 

Znaci ne postoji nikakva opcija kako bih izbjegao placanje?

 

sve ovisi o tome kakav ugovor je sklopljen. ako fakultet nije ispunio svoju ugovornu obvezu ni vi niste bili dužni ispuniti svoju.

ak dođe do spora pozivi se na zastaru. različita je sudska praksa.

ako se ne pozoveš na zastaru o njoj sud neče raspravljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako fakultet nije ispunio svoju ugovornu obvezu ni vi niste bili dužni ispuniti svoju.
_____

odustao od školovanja te se prebacio na drugi fakultet

kako će fakultet ispuniti svoju obvezu kad je ispunjenje postalo

nemoguće zbog događaja za koji odgovara druga strana,što će teći da se obveza fakulteta gasi,s tim da zadržava svoju tražbinu prema drugoj strani,ali se ona smanjuje za onoliko

koliko je ona mogla imati koristi od oslobođenja od vlastite obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

matrix moze malo po seljacki xD. Hoces reci da posto ja nisam ispostovao svoj dio obaveze oni nisu ni svoj samim time su u pravu. Razumijem to donekle...

 

Mene sada samo zanima moze li netko sa sigurnoscu reci koliki je rok na zastaru 3 ili 5 godina takoder ukoliko ne znamo postoji li neka institucija u kojoj mi to sa sigurnoscu mogu reci?

 

I zadnje ukoliko pustim da to ode na ovrhu te na sudski spor i izgubim koliko otprilike me mogu jos kostati zatezne kamate i sudski troskovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija