Jump to content

Izjava na zapisnik


emka

Preporučene objave

Poštovani,

radi se o slijedećem, naime tetka žena starije dobi (83 god) daje u zapisnik (gradio se put-izvlaštenje) izjavu za susjede da je njen otac pristao dati na korištenje

zemljište susjedu upisani su samo u katastar no ne i u zemljišne knjige kao vlasnici.Tamo se kao vlasnik još uvijek vodi pokojni djed. Njeni nasljednici to opovrgavaju i dobivaju od

suda rješenje o naknadno pronađenoj imovini te je to zemljište prebačeno na ime tetke. Sada ona kaže da nije niti znala za što je potpisala izjavu.

Da li mora opovrgnuti tu izjavu ili je dovoljno što će biti upisana u zemljišne knjige. Hvala na pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, emka je napisao:

Njeni nasljednici to opovrgavaju

nisu ovlašteni da pobijaju takvu izjavu,budući da je tetka još uvijek živa.

 

Prije 11 minuta, emka je napisao:

ili je dovoljno što će biti upisana u zemljišne knjige.

upis u zemljišne knjige neumanjuje valjanost date suglasnosti,obzirom je tetka bila ex lege vlasnica i bez upisa u zemljišne knjige

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na pomoći u formiranju stranice.

Dakle vraćam se na temu. Ovdje bi promijenila iskaz tetka (starija žena 80-tak godina) koja ga je i dala na zapisnik ali nije shvatila u pravom smislu.

Nakon što se upiše u zk kao vlasnik što da učini sa tom izjavom. Da li ju to obvezuje jer je upisana kao vlasnik.

Da li ta izjava obvezuje i ostale suvlasnike čestice koji su mišljenja da je djed ipak susjedu dao samo zemlju na korištenje a nije prodao. Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da u pravu ste, no koliko zastarijeva služnost ili kako se to već kaže. Podnijela sam zahtjev za naknadno pronađenom imovinom prije par mjeseci jer mi je 10 tak godina otac pokojan,

i nisam imala saznanja da je otac suvlasnik sa tetkom. Tetka je dala izjavu za svoj dio (koji kasnije i tako osporava ), što to može značiti za mene? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, emka je napisao:

da izjava suvlasnika čestice ne obvezuje drugog suvlasnika

točno,no koliko se može uočiti da tetka kao suvlasnica nije dala izjavu kojom daje služnost,več izjavu kojom potvrđuje da je to učinio njen prednik,pa ako bi se takva činjenica dokazala istinitom,onda obvezuje sve njegove pravne sljednike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, emka je napisao:

Da u pravu ste, no koliko zastarijeva služnost ili kako se to već kaže.

Taj susjed koristi tu česticu?

Ako koristi, na koji način?

 

Citiraj

Podnijela sam zahtjev za naknadno pronađenom imovinom prije par mjeseci jer mi je 10 tak godina otac pokojan,

Prvo riješite upis (su)vlasništva na sebe prije nego krenete poduzimati nešto u vezi te čestice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija