Jump to content

Lažiranje alkotesta


JessicaBo

Preporučene objave

Hvala, isto pitanje sam postavila i na forum.hr i isto sam sama došla da je riječ o tim člancima.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=571888&page=332

Ma riječ je o tome da su mene optužili da sam vozila auto od svog dečka i da im se nisam zaustavila na znak stop, ja sam to cijelo vrijeme bila s prijateljicom u shopingu. Došao mi je na kućnu adresu taj policajac i tražio me osobnu. Prijetio je da će mi napisati kaznu od 20000kn jer mu se nisam kao zaustavila. Nakon toga ja više nisam imala volje za komunikaciju i rekla sam mu da se obrati vlasniku vozila jer ja stvarno nisam bila vozačica, da bi ispod otirača našla prekršajni nalog i taj alkotest, koji mi nije niti ponuđen. 

To bi bilo to. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na prekršajni nalog možeš podnijeti prigovor, a u vez alkotestiranja se možeš žaliti na bilo koji mail na stranicama MUP-a ili policijske uprave (oni će proslijediti kome treba, a ako u pritužbi upišeš svoje podatke, dobit ćeš i odgovor u roku od 30 dana). Ako misliš da je policajac počinio kazneno djelo, možeš podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu.

Kako su došli baš do tebe i koliko je prošlo od tog navodnog nezaustavljanja do njihovog dolaska?

Koje sve prekršaje su ti pisali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako te vidio i pozna te, onda ti može doći i može ti pisati prijavu, bez obzira što nisi stala.

Što se tiče alkotesta, ako ti ga stvarno nisu ponudili, možeš se žaliti kako ti je napisano, ali ako su ti u bilo kojem trenutku ponudili i nisi se alkotestirala, makar i nisi direktno odbila (nego npr. rekla da zovu dečka i zatvorila vrata), mogu ti pisati odbijanje.

Preporučam sjesti s odvjetnikom kome ćeš ispričati apsolutno sve, pokazati mu sve papire koje si dobila i koji će to onda moći reći što se može pokrenuti i dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, sivko je napisao:

Pa on nije ništa ni kriv ako nije bio u autu.

Koji članci zakona su napisani u PN-u i što piše pod dostava i primjedbe vezano zaq dostavu.

Znači nije kriv što ne zna kome je posudio svoje motorno vozilo tog dana? Može ga davati bilo kome da se okolo vozika i radi prometne prekršaje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, drot13 je napisao:

Ako te vidio i pozna te, onda ti može doći i može ti pisati prijavu, bez obzira što nisi stala.

Što se tiče alkotesta, ako ti ga stvarno nisu ponudili, možeš se žaliti kako ti je napisano, ali ako su ti u bilo kojem trenutku ponudili i nisi se alkotestirala, makar i nisi direktno odbila (nego npr. rekla da zovu dečka i zatvorila vrata), mogu ti pisati odbijanje.

Preporučam sjesti s odvjetnikom kome ćeš ispričati apsolutno sve, pokazati mu sve papire koje si dobila i koji će to onda moći reći što se može pokrenuti i dobiti.

Stvarno mi ga nisu ponudili. Ja sam njima otvorila vrata kad su pozvonili. I nisu mi ništa uručili u ruke već stavili ispred kućnog praga, ajde barem da su stavili u poštanski sandučić, ne bi ništa rekla ali ovako. Mogao je bilo tko od susjeda odnesti te prekršajne naloge i čitati ih.

uređeno: od JessicaBo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, JessicaBo je napisao:

Znači nije kriv što ne zna kome je posudio svoje motorno vozilo tog dana? Može ga davati bilo kome da se okolo vozika i radi prometne prekršaje?

Da, može ga dati bilo kome s vozačkom dozvolom i nema nikakve njegove krivnje, bez obzira što je vozač napravio.

Prije 5 minuta, JessicaBo je napisao:

Stvarno mi ga nisu ponudili. Ja sam njima otvorila vrata kad su pozvonili. I nisu mi ništa uručili u ruke već stavili ispred kućnog praga, ajde barem da su stavili u poštanski sandučić, ne bi ništa rekla ali ovako.

Imaš na ovom linku o prigovorima pa si vidi, a za prijavu njih vrijedi kako sam ti napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, JessicaBo je napisao:

Znači nije kriv što ne zna kome je posudio svoje motorno vozilo tog dana? Može ga davati bilo kome da se okolo vozika i radi prometne prekršaje?

 

Bit će da zna kome je posudio.

Ako nema tvojeg potpisa na nalogu ili primjedbe da si odbila potpisat nemaš se na što žalit jer ga nisi ni primila.Koji prekršaji su navedeni u nalogu?Nestajanje na znak stop,odbijanje alkotesta ili oba?

Ako nema drugih svjedoka za alkotest možeš pjevat borbene.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna stvar mora biti jasna - ako vi očekujete da će se to riješiti bez suda, onda ste u zabludi, jer to se tako nigdje ne rješava.

Dakle, treba prigovarati PN-u, navesti ono što ste naveli ovdje, a kao dokaze ponuditi ispitivanje dečka, prijateljice, bilo bi poželjno da imate kakve račune iz shoppinga, koji vas pozicioniraju u shopping centru baš u vrijeme kada ste navodno zaustavljena/viđena u prekršaju, što će pobiti nalog, treba tražiti ispitivanje policajca, po mogućnosti i suočenje vas i njega.

Sam iskaz policajca je kontradiktoran (prema vašem opisu), on kaže da vas je vidio za upravljačem auta, dakle nije vas zaustavio tom prilikom, pa kako je onda mogao napraviti alkotest? :zbunj:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , G-man je napisao:

Jedna stvar mora biti jasna - ako vi očekujete da će se to riješiti bez suda, onda ste u zabludi, jer to se tako nigdje ne rješava.

 

Mogu oni o odbaciti nalog nakon mog prigovora pa do suda neće ni doći kaj ne? Samo se nadam se policajci neće proći nekažnjeno zbog lažiranja od strane unutarnje.

uređeno: od JessicaBo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javite svakako ishod, jer se radi o zanimljivom predmetu.

Glede upita, to će momci odgovoriti (meni nije poznato), no moram istaknuti kako poligraf u nas nije dokazno sredstvo u sudskim postupcima budući ga je moguće "prevariti" (istina promil ljudi, ali je moguće).

Prije 1 minutu, JessicaBo je napisao:

Mogu oni o odbaciti nalog nakon mog prigovora pa do suda neće ni doći kaj ne? Samo se nadam se policajci neće proći nekažnjeno zbog od strane unutarnje.

To se neće desiti. Doduše, nadam se da imate dokaz o podnesenom prigovoru (povratnica pošte, udarena štambilja nadležne PP)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, JessicaBo je napisao:

Doma su oni mene zatekli, i nisu mi ponudili alkotest.

Koliko nakon "nezaustavljanja" su ti došli doma?

 

Prije 10 minuta, JessicaBo je napisao:

Jel može unutarnja kontrola policajce staviti na poligraf ako provode interni postupak protiv svojih djelatnika?

Em nije dokaz, em ga mogu odbiti bez ikakvih posljedica.

 

Prije 3 minuta, JessicaBo je napisao:

Vidim da policajci idu na poligraf iz novina...mislim da ga oni ne mogu odbiti ako se to od njih traži kao obični građani.

Mogu odbiti kao i svatko drugi.

 

Prije 1 minutu, JessicaBo je napisao:

Stavim ovdje rješenje ili presudu. Ne znam na koliko se to čeka, sigurno par mjeseci.

Da, par mjeseci, možda i preko godine dana. 

Na žalbu na rad policije dobiješ odgovor unutar 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OPCIJE:

1. da postavljaš hipotetska pitanja

2. da su te s nekim zamjenili

3. da si u gadnoj gabuli,tj i 20ak tis kn kazne ,uz visak podnošenja KP za lažno prijavljivanje.

Dosta nas je bilo MUPovaca,a jedan je DROT-poslušaj savjete. Okani se ćorava posla. teško ćeš dokazati da si u pravu...kako će PS na to reagirati....hmmmm....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, crny46 je napisao:

može li MUP,ako UK utvrdi Zakonito i Propisno postupanje navedenih djelatnika podnijeti KZ zbog lažnog optuživanja?

Smatram da teoretski može, jer i obrana okrivljenika ipak ima granice.

, JessicaBo je napisao:

Meni su došla dvojica na vrata a u nalogu piše da je osoba pored njih projurila s čak 190 na sat :). 

Mora postojati odgovarajući dokaz takve brzine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija