Jump to content

godišnji odmor nakon povratka sa rodiljnog dopusta


pasko003

Preporučene objave

U 2015 mi je ostalo 15 dana neiskorištenog GO jer sam u 5 mj otišla na bolovanje tj komplikacije u trudnoći. Rodila u veljači 2016 te mi je rodiljni dopust bio do 27.01.2017. Pri povratku na posao rekli su mi da iskoristim 27 dana GO iz 2016 i tokom godine sam iskoristila 27  dana GO od 2017.  Na godišnjoj osnovi imam 27 dana GO. Cijelo vrijme od trenutka otvaranja bolovanja pa do ovog mjeseca meni na platnoj listi stoji da imam pravo na 15 dana GO više nego što mi moji nadređeni kažu. Zakon o radu iz 2014 kaže da imam pravo na neiskorišteni godišnji ako ga nisam iskoristila zbog bolesti,trudnoće,rodiljnog i da ga imam pravo iskoristiti do kraja godine u kojoj sam se vratila na posao a vratila sam se na posao u 2017. .  Pitanje:imam li ja pravo na tih 15 dana niskorištenog GO iz 2015 ili ne? Ako imam logika nalaže da ne mogu koristiti novi GO prije nego potrošim stari tako da po meni ovih 15 dana koje mi stoji na platnoj listi moj GO iz 2017 godine.  Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Institut prenošenja godišnjeg odmora dopušta prenošenje neiskorištenog dijela godišnjeg odmora samo na iduću godinu, dakle prošlogodišnji i novi godišnji maksimalno.

U suprotnom bi osobe koje npr. koriste dopust za blizance imale 3 stara i 1 novi godišnji u godini u kojoj se vraćaju, što nema smisla

Stav Ministarstva.

http://www.mrms.hr/pitanje/godisnji-odmor-3/

 

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija