Jump to content

Mirovina HRVI s PTSP


Neupuceni55

Preporučene objave

Poštovanje ,

molim poznavatelje teme oko mirovine HRVI s PTSP da pomognu. Radi se naime o mojem rođaku koji nažalost ne može zbog svog psihičkog stanja nešto istražiti pa sam ja odlučio ako mogu što mu pomoći.

Naime , rođak ima rješenje DRUGOSTUPANJSKOG LIJEČNIĆKOG POVJERENSTVA za HRVI od 2006. godine za priznavanje 60% oštečenja organizma "Psihoza F20 T236b" STALNO. On je ranije , u 2003. godini otišao u invalidsku mirovinu uz rada (ne kao HRVI jer su mu u 2001. godini skinuli status HRVI VI skupine s 60% oštečenja organizma privremeno).

Te 2003. godine je dobio rješenje za invalidsku mirovinu cca.1500Kn (ne kao HRVI).  U 2005. godini  mu je ponovo vračen status HRVI  i na osnovi toga i više navedenog mu je MINISTARSTVO BRANITELJA u 2006. donijelo rješenje  da ima pravo na osobnu inalidninu u iznosu cca. 660 kn. On od tada ima takvu mirovinu (nešto malo veću, cca 2800 kn) do danas.

Obzirom na njegovo psihičko stanje (on apsolutno ne može funkcionirati bez tuđe pomoći) pitam vas dali postoji način da mu se odredi veće mirovima (čitaj pripadajuća) obzirom na njegovo stanje. Ako DA na koji način.

Napominjem da znam branitelja s 40% PTSP koji ima dodatak  na mirovinu na osnovi PTSP cca. 3200 Kn pa mi nije jasno kako moj rođak na osnovi 60% PTSP ima dodatak od samo 660 kn.

Iskreno HVALA svima koji mogu dati konkretan savjet.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Neupuceni55 je napisao:

Poštovanje ,

molim poznavatelje teme oko mirovine HRVI s PTSP da pomognu. Radi se naime o mojem rođaku koji nažalost ne može zbog svog psihičkog stanja nešto istražiti pa sam ja odlučio ako mogu što mu pomoći.

Naime , rođak ima rješenje DRUGOSTUPANJSKOG LIJEČNIĆKOG POVJERENSTVA za HRVI od 2006. godine za priznavanje 60% oštečenja organizma "Psihoza F20 T236b" STALNO. On je ranije , u 2003. godini otišao u invalidsku mirovinu uz rada (ne kao HRVI jer su mu u 2001. godini skinuli status HRVI VI skupine s 60% oštečenja organizma privremeno).

Te 2003. godine je dobio rješenje za invalidsku mirovinu cca.1500Kn (ne kao HRVI).  U 2005. godini  mu je ponovo vračen status HRVI  i na osnovi toga i više navedenog mu je MINISTARSTVO BRANITELJA u 2006. donijelo rješenje  da ima pravo na osobnu inalidninu u iznosu cca. 660 kn. On od tada ima takvu mirovinu (nešto malo veću, cca 2800 kn) do danas.

Obzirom na njegovo psihičko stanje (on apsolutno ne može funkcionirati bez tuđe pomoći) pitam vas dali postoji način da mu se odredi veće mirovima (čitaj pripadajuća) obzirom na njegovo stanje. Ako DA na koji način.

Napominjem da znam branitelja s 40% PTSP koji ima dodatak  na mirovinu na osnovi PTSP cca. 3200 Kn pa mi nije jasno kako moj rođak na osnovi 60% PTSP ima dodatak od samo 660 kn.

Iskreno HVALA svima koji mogu dati konkretan savjet.

 

 

40% je maximum za hrvi na osnovu ptsp. 

Malo bolje proučite rješenja rođaka, pa javite što točno piše jer 60 % hrvi za ptsp je FS. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

Neznam o kojem rješenju govorite . Imam iz 2008.  potvrdu Ureda DRŽ UPRAVE ZAG Županije da je "priznati HRVI iz Domov rata, VI grupe sa 60% invaliditeta STALNO.

Uz to imam nalaz i mišljenje DLP za pregled HRV branitela iz DOM rata  iz 2006. godine gdje se  prizanje pistotak oštečenje organizma "Psihoza F20 T236b 60%" STALNO.

Još imam iz 2006. godine i od MIN branitelja rješenje o osobnoj invalidnini (iznos od 660 kn) gdje u obrazloženju piše da je imenovanom priznat status HRVI, VI skupine s 60% tjelesnog oštečenja s osnova psihičke bolesti nastzale u obrani suvereniteta RH.Neznam dali je on dobio još kakovo rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Neupuceni55 je napisao:

Poštovanje,

Neznam o kojem rješenju govorite . Imam iz 2008.  potvrdu Ureda DRŽ UPRAVE ZAG Županije da je "priznati HRVI iz Domov rata, VI grupe sa 60% invaliditeta STALNO.

Uz to imam nalaz i mišljenje DLP za pregled HRV branitela iz DOM rata  iz 2006. godine gdje se  prizanje pistotak oštečenje organizma "Psihoza F20 T236b 60%" STALNO.

Još imam iz 2006. godine i od MIN branitelja rješenje o osobnoj invalidnini (iznos od 660 kn) gdje u obrazloženju piše da je imenovanom priznat status HRVI, VI skupine s 60% tjelesnog oštečenja s osnova psihičke bolesti nastzale u obrani suvereniteta RH.Neznam dali je on dobio još kakovo rješenje.

Po meni, najbolje bi bilo sa svim tim papirima otići do područne _ po mjestu stanovanja nadležne hrvi ili u ministarstvo branitelja i besplatno,  kozultirati se tamo sa njihovim pravnicima. Tako čete dobiti najtočnije upute za rođaka. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam jučer U HZMO u Tvrtkovoj i pravnica mi je rekla da treba liječnik opće prakse (njegov izabrani liječnik) ponovo dati zahtjev za vještanje HRVI kod njih u HZMO i da se to vještačenje čeka cca. 6 mjeseci.

U MIN Branitelja su me bezobrazno otpili (bio sam tamo i mogao sam samo preko telefona razgovarati s nekom pravnicom koja je govorila povišenim tonom , čitaj što ja tražim i na kraju mi je rekla da smo završili).

Nisam uopće mogao doći do te pravnice da razgovaram lice u lice.

Mislio sam da na forumu mogu dobiti kakovu novu informaciju koja bi mi koliko-toliko pomogla.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Neupuceni55 je napisao:

Bio sam jučer U HZMO u Tvrtkovoj i pravnica mi je rekla da treba liječnik opće prakse (njegov izabrani liječnik) ponovo dati zahtjev za vještanje HRVI kod njih u HZMO i da se to vještačenje čeka cca. 6 mjeseci.

U MIN Branitelja su me bezobrazno otpili (bio sam tamo i mogao sam samo preko telefona razgovarati s nekom pravnicom koja je govorila povišenim tonom , čitaj što ja tražim i na kraju mi je rekla da smo završili).

Nisam uopće mogao doći do te pravnice da razgovaram lice u lice.

Mislio sam da na forumu mogu dobiti kakovu novu informaciju koja bi mi koliko-toliko pomogla.

 

A hvidra ? Otiđite i tamo i isto se raspitajte .

Ovdje na forumu je teško dati određene odgovore na neodređene , odnosno potpuno nejasne upite.

Najbolje je uživo. 

Raspitajte se još kod hvidre da li da napravi ponovnu obnovu postupka kako su vas savjetovali iz hzmo-a ili ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Neupuceni55 je napisao:

 

Naime , rođak ima rješenje DRUGOSTUPANJSKOG LIJEČNIĆKOG POVJERENSTVA za HRVI od 2006. godine za priznavanje 60% oštečenja organizma "Psihoza F20 T236b" STALNO.

Napominjem da znam branitelja s 40% PTSP koji ima dodatak  na mirovinu na osnovi PTSP cca. 3200 Kn pa mi nije jasno kako moj rođak na osnovi 60% PTSP ima dodatak od samo 660 kn.

 

 

 

Unaprijed se ispričavam ako griješim, ili sam negdje nešto propustio.

Ako vam je to činjenično  bitno, prema citiranome i šifri bolesti F20 Vaš rođak nema Rješenje temeljem bolesti PTSP.

PTSP se, prema MKB-10 međunarodnoj klasifikaciji bolesti, vodi pod šifrom F43.1. 

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Neupuceni55 je napisao:

Bio sam jučer U HZMO u Tvrtkovoj i pravnica mi je rekla da treba liječnik opće prakse (njegov izabrani liječnik) ponovo dati zahtjev za vještanje HRVI kod njih u HZMO i da se to vještačenje čeka cca. 6 mjeseci.

U MIN Branitelja su me bezobrazno otpili (bio sam tamo i mogao sam samo preko telefona razgovarati s nekom pravnicom koja je govorila povišenim tonom , čitaj što ja tražim i na kraju mi je rekla da smo završili).

Nisam uopće mogao doći do te pravnice da razgovaram lice u lice.

Mislio sam da na forumu mogu dobiti kakovu novu informaciju koja bi mi koliko-toliko pomogla.

 

Da li mu je na osnovu HRVI-a određen omjer rat-mir (vjerovatno te zato šalju na vještačenje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , PrEsVeTli je napisao:

F 20 je paranoidna šizofrenija a ne PTSP koji je F 43 i kasnije može "mutirati" u F 62 (trajne promjene osobnosti). 

Dakle vaš rođak nije niti umirovljen kao PTSP. Nadalje visina mirovine ovisi o omjeru rat/mir , ustrojbenom mjestu i slično. Preporuka napravite obnovu postupka pri HZMO.

 

Meni nije jasno šta sam ja to napisao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Neupuceni55 je napisao:

Bio sam jučer U HZMO u Tvrtkovoj i pravnica mi je rekla da treba liječnik opće prakse (njegov izabrani liječnik) ponovo dati zahtjev za vještanje HRVI kod njih u HZMO i da se to vještačenje čeka cca. 6 mjeseci.

U MIN Branitelja su me bezobrazno otpili (bio sam tamo i mogao sam samo preko telefona razgovarati s nekom pravnicom koja je govorila povišenim tonom , čitaj što ja tražim i na kraju mi je rekla da smo završili).

Nisam uopće mogao doći do te pravnice da razgovaram lice u lice.

Mislio sam da na forumu mogu dobiti kakovu novu informaciju koja bi mi koliko-toliko pomogla.

 

Iz izčitanog ,rođak ima 60% RVI ali nije nikada išao na komisiju u HZMO da se odrede omjeri za izračun mirovine ,već ima "civilnu" invalidsku mirovinu (početna 1500 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

upravi tako gosp. buda2. On je 2003 godine otišao u mirovinu kao civilni invalid (dipl. pravnik s pravosudnim ispitom) s  1500 kn mirovine jer su mu 2001 ukinuli privremeno rješenje da je HRVI koje je imao od 1997 godine. Prije umirovljena bio je na bolovanju cca. 3,5 godine da bi imao 15 godine staža i da bi mogao ići u invalidsku mirovinu. U 2005 godini na reviziji su mu vratili s rješenjem da je HRVI i na tu mirovinu od 1500 kn ministarstvo branitelja mu je samo dodalo osobnu invalidninu od cca. 680kn i to mu je je do danas mirovina (doduše nešto veća jer se ovih 1500kn s godišnjim uskljađivanjem nešto povečalo).

Koliko ja znam on nema rješenje o visini mirovine s omjerom rat/mir (doduše on je u stanju rastrojenosti neke papire spalio). Da li se negdje može dobiti kopija tog rješenja ako ono postoji i tko izdaje takovo rješenje, HZMO ili ...?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Neupuceni55 je napisao:

Poštovanje,

upravi tako gosp. buda2. On je 2003 godine otišao u mirovinu kao civilni invalid (dipl. pravnik s pravosudnim ispitom) s  1500 kn mirovine jer su mu 2001 ukinuli privremeno rješenje da je HRVI koje je imao od 1997 godine. Prije umirovljena bio je na bolovanju cca. 3,5 godine da bi imao 15 godine staža i da bi mogao ići u invalidsku mirovinu. U 2005 godini na reviziji su mu vratili s rješenjem da je HRVI i na tu mirovinu od 1500 kn ministarstvo branitelja mu je samo dodalo osobnu invalidninu od cca. 680kn i to mu je je do danas mirovina (doduše nešto veća jer se ovih 1500kn s godišnjim uskljađivanjem nešto povečalo).

Koliko ja znam on nema rješenje o visini mirovine s omjerom rat/mir (doduše on je u stanju rastrojenosti neke papire spalio). Da li se negdje može dobiti kopija tog rješenja ako ono postoji i tko izdaje takovo rješenje, HZMO ili ...?

Hvala

Pravac  lječniku obit.medicine da popuni tiskanicu za HZMO. Na prijemnom u HZMO predati potrebnu dokumentaciju i čekati poziv za med.vještačenje.....tu će se odrediti omjer rat/mir....i rješiti mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Neupuceni55 je napisao:

Poštovanje,

upravi tako gosp. buda2. On je 2003 godine otišao u mirovinu kao civilni invalid (dipl. pravnik s pravosudnim ispitom) s  1500 kn mirovine jer su mu 2001 ukinuli privremeno rješenje da je HRVI koje je imao od 1997 godine. Prije umirovljena bio je na bolovanju cca. 3,5 godine da bi imao 15 godine staža i da bi mogao ići u invalidsku mirovinu. U 2005 godini na reviziji su mu vratili s rješenjem da je HRVI i na tu mirovinu od 1500 kn ministarstvo branitelja mu je samo dodalo osobnu invalidninu od cca. 680kn i to mu je je do danas mirovina (doduše nešto veća jer se ovih 1500kn s godišnjim uskljađivanjem nešto povečalo).

Koliko ja znam on nema rješenje o visini mirovine s omjerom rat/mir (doduše on je u stanju rastrojenosti neke papire spalio). Da li se negdje može dobiti kopija tog rješenja ako ono postoji i tko izdaje takovo rješenje, HZMO ili ...?

Hvala

Nazovi HZMO ( pravnika) koje je izdalo rješenje i upitaj.moraš imati broj spisa (na rješenju ima ) da pravnik otvori spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih još jedno pojašnjenje ako netko znade. Imam potvrdu iz 2008. godine da je rođak priznati HRVI iz DR za RH,  VI grupe sa 60% invaliditeta STALNO.

Dali se kod med. vještačenja u HZMO tih 60% priznaje ili treba ponovo ići na neko liječničko povjerenje (već ima rješenje od DLP iz 2006. godine da je 60% oštečenje organizma, STALNO).

Ako mu se prizna tih 60% oštečenja, što to znači za iznos mirovine. Kolika bi mu otprilike trebala biti  mirovina (iznos) RAT/MIR ako ima samo 15 g. staža i za to je dobio invalidsku (početnu) mirovinu od 1500kn.

Unaprijed, Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Neupuceni55 je napisao:

Molio bih još jedno pojašnjenje ako netko znade. Imam potvrdu iz 2008. godine da je rođak priznati HRVI iz DR za RH,  VI grupe sa 60% invaliditeta STALNO.

Dali se kod med. vještačenja u HZMO tih 60% priznaje ili treba ponovo ići na neko liječničko povjerenje (već ima rješenje od DLP iz 2006. godine da je 60% oštečenje organizma, STALNO).

Ako mu se prizna tih 60% oštečenja, što to znači za iznos mirovine. Kolika bi mu otprilike trebala biti  mirovina (iznos) RAT/MIR ako ima samo 15 g. staža i za to je dobio invalidsku (početnu) mirovinu od 1500kn.

Unaprijed, Hvala

 

Za rješenje o postotku kontaktiraj   ministarstvi branitelja, jer oni i isplačuje invalidninu.

Za iznos mirovine mu je bitan omjer vojnog i civilnog dijela i vrsta mirovine (profesionalna ili  opća)

Postotak invalidnost ne utječe na visinu mirovine ( dvije različite stvari.imate konkretan primjer).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Neupuceni55 je napisao:

Oprostite g. Buda2.

gdje ima konkretan primjer da postotak invalidnosti n eutječe na visinu mirovine?. Ispričam se ako sam nešto previdio ili nisam dobro shvatio.

Pozdrav

Poštovani,

Postotak invalidnosti utječe na iznos invalidnine a uzrok bolesti, ozljede ili ranjavanja definira se omjerom od 20 do 100 % kao posljedica ozljede na radu ili profesionalne bolesti za sudjelovanje u Domovinskom ratu.

Baš taj omjer je najvažniji, što je veći postotak u svezi rata veća je i mirovina, na iznos mirovine utječe i mišljenje medicinskih vještaka, radi li se o invalidskoj  mirovini - profesionalna ili opća nesposobnost.

Također utječe radni staž, osobni čin te vrijeme provedeno u borbenom sektoru. Sve ovo piše u Zakonu o hrvatskim braniteljima.

Lp

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Poštovani,

Postotak invalidnosti utječe na iznos invalidnine a uzrok bolesti, ozljede ili ranjavanja definira se omjerom od 20 do 100 % kao posljedica ozljede na radu ili profesionalne bolesti za sudjelovanje u Domovinskom ratu.

Baš taj omjer je najvažniji, što je veći postotak u svezi rata veća je i mirovina, na iznos mirovine utječe i mišljenje medicinskih vještaka, radi li se o invalidskoj  mirovini - profesionalna ili opća nesposobnost.

Također utječe radni staž, osobni čin te vrijeme provedeno u borbenom sektoru. Sve ovo piše u Zakonu o hrvatskim braniteljima.

Lp

poštovani prof; ako vam nije problem nadovezao bih se na temu,u vašoj zadnjoj rečenici odgovora na upit,da pitam vezano za nas "stare branitelje",invalidska mirovina,opća nesposobnost za rad,zadnji puta sam bio prije 4 g na komisiji radi eventualnog povećanja omjera rat-mir i nisu mi odobrili povećanje nego rekli da nema osnova za promjenu tj ostaje omjer 40/60 na osnovu bolesti zadobivene u DR. HRVI 20% za stalno.Kada po zakonu mogu ponovno na vještačenje,te dali bi osim liječničke dokumentacije,kao i mišljenja medicinskih vještaka u obzir moglo ući i vrijeme provedeno u borbenom sektoru kako ste naveli ,sori ako je upit krivo formuliran, lp

uređeno: od ntpr
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, ntpr je napisao:

te dali bi osim liječničke dokumentacije,kao i mišljenja medicinskih vještaka u obzir moglo ući i vrijeme provedeno u borbenom sektoru kako ste naveli ,sori ako je upit krivo formuliran, lp

Poštovani ntpr,

Nemam kompetencije za ozbiljnu raspravu o liječničkoj dokumentaciji, medicinskim vještacima ali pretpostavljam da bi u Vašem ratnom putu trebalo biti obuhvaćeno vrijeme provedeno u borbenom sektoru.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , ntpr je napisao:

poštovani prof; ako vam nije problem nadovezao bih se na temu,u vašoj zadnjoj rečenici odgovora na upit,da pitam vezano za nas "stare branitelje",invalidska mirovina,opća nesposobnost za rad,zadnji puta sam bio prije 4 g na komisiji radi eventualnog povećanja omjera rat-mir i nisu mi odobrili povećanje nego rekli da nema osnova za promjenu tj ostaje omjer 40/60 na osnovu bolesti zadobivene u DR. HRVI 20% za stalno.Kada po zakonu mogu ponovno na vještačenje,te dali bi osim liječničke dokumentacije,kao i mišljenja medicinskih vještaka u obzir moglo ući i vrijeme provedeno u borbenom sektoru kako ste naveli ,sori ako je upit krivo formuliran, lp

Po zakonu svakih 6 mj.Drastično pogoršanje bolesti,bolničko ležanje i psiho test i pitanje je da li češ dobiti povećanje omjera a što se tiče borbenog sektora to mažeš mačku o rep objesiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , beroduba je napisao:

Po zakonu svakih 6 mj.Drastično pogoršanje bolesti,bolničko ležanje i psiho test i pitanje je da li češ dobiti povećanje omjera a što se tiče borbenog sektora to mažeš mačku o rep objesiti

? ?. baš pravi odgovor.briga njih koliko si dana bio u rovu.oni gledaju medicinsku dokumentaciju ( ako gledaju ??dok.mislim da samo sreća igra ulogu.ali treba pokušati.ništa ne gubiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , beroduba je napisao:

Po zakonu svakih 6 mj.Drastično pogoršanje bolesti,bolničko ležanje i psiho test i pitanje je da li češ dobiti povećanje omjera a što se tiče borbenog sektora to mažeš mačku o rep objesiti

Biti ću malo neugodan, ali općepoznata stvar da je borbeni sektor relativan pojam, znam dosta temeljnih policajaca koji imaju maksimalni broj borbenog sektora, a u stvari imaju dva mjeseca na početku rata i kasnije su cijelo vrijeme proveli na cesti na regulaciji prometa, ima tu materijala za raspravu, ali  23 godine od rata se povijest jako promijenila i teško je sada utvrditi pravu istinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovanje.... Ja sam maloljetni dragovoljaca kao takav imao sam i ranavanje gdje sam dobio 30 % stalno. Ali mi je sramota bilo ići u mirovinu pa sam preko veze uspio rušit svoju invalidnosti 1994 godine na ispod 20%. Sada živi cirkus sve otpočetka tražim pogoršanje za podizanje invalidnosti plus lječim se od ptsp uz nagovor familije jer ne mogu sa mnom izdržati i sada je stanje bolje. Utvrdili su mi dijagnoze f43. 1 f62. 0 i f28. Skinuli su mi sva ovlaštenja jer saam bio do kraja u sjp. I po pretpostavi i koliko sam se raspitao koliko god dobio invalidnosti trebam se zahvaliti ako uspijem dobit 3500 kn mirovinu iako sam u činu stožarnog vnarednika. Pitanje dali je ovaj zakon za nas ili protiv nas i kako se boriti. Iskreno ja ne mogu gledati neke koji su kao pukli 1997 i imaju 7000 kn mirovinu a ja čispadam idiot. Hvala molim vaše nišlje je i komentare

Zaboravio sam reć da sam od 1991 do 1997 godine obišao cjwlu ali cjwlu hrvatsku sva bojišta... Plus TPF na Dunavu za vrijeme Erdutakog sporazuma. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, Damirbeli je napisao:

I po pretpostavi i koliko sam se raspitao koliko god dobio invalidnosti trebam se zahvaliti ako uspijem dobit 3500 kn mirovinu

odmah da ti bude jasnije,hrvi koliko god da dobiješ nema veze sa visinom mirovine...

Prije 51 minuta, Damirbeli je napisao:

iskreno ja ne mogu gledati neke koji su kao pukli 1997 i imaju 7000 kn mirovinu a ja čispadam idiot

ti možeš imati i sad toliku mirovinu....ako dobiješ 100% u svezi rata....a to što nejvjerojantije nećeš dobiti,to pitaj vještake (mirovinske)....

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Neupuceni55 je napisao:

Oprostite g. Buda2.

gdje ima konkretan primjer da postotak invalidnosti n eutječe na visinu mirovine?. Ispričam se ako sam nešto previdio ili nisam dobro shvatio.

Pozdrav

Postotak invalidnosti nema utjecaja na izracun visine mirovine, ali ima na visinu poreza i prireza koji se placaju iz svote mirovine. HRVI je oslobodjen placanja poreza i prireza u postotku svoje invalidnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Damirbeli je napisao:

Poštovanje.... Ja sam maloljetni dragovoljaca kao takav imao sam i ranavanje gdje sam dobio 30 % stalno. Ali mi je sramota bilo ići u mirovinu pa sam preko veze uspio rušit svoju invalidnosti 1994 godine na ispod 20%. Sada živi cirkus sve otpočetka tražim pogoršanje za podizanje invalidnosti plus lječim se od ptsp uz nagovor familije jer ne mogu sa mnom izdržati i sada je stanje bolje. Utvrdili su mi dijagnoze f43. 1 f62. 0 i f28. Skinuli su mi sva ovlaštenja jer saam bio do kraja u sjp. I po pretpostavi i koliko sam se raspitao koliko god dobio invalidnosti trebam se zahvaliti ako uspijem dobit 3500 kn mirovinu iako sam u činu stožarnog vnarednika. Pitanje dali je ovaj zakon za nas ili protiv nas i kako se boriti. Iskreno ja ne mogu gledati neke koji su kao pukli 1997 i imaju 7000 kn mirovinu a ja čispadam idiot. Hvala molim vaše nišlje je i komentare

Zaboravio sam reć da sam od 1991 do 1997 godine obišao cjwlu ali cjwlu hrvatsku sva bojišta... Plus TPF na Dunavu za vrijeme Erdutakog sporazuma. 

Zašto si uopće spuštao postotak invalidnosti ? Bio si ranjen i mogao si raditi i na dalje.nigdje ne piše da ako imaš 30% rvi moraš u mirovinu.sad imaš problema zbog tvog " izleta".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Žalbu podnosiš upravnom sudu i traje oko dvije godine dok uopce dođeš na red.

Ne poznajem nikoga tko je na taj način dobio povecanje invalidnosti. Dobio sam odbijenicu i na Upravnom i na višem upravnom sudu.

Prije se dobije povecanje odnosa u korist rata skupljanjem nove dokumentacije i izlaskom ponovno pred komisiju (mislim da je to moguce svakij dvije godine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Šime2 je napisao:

Ne radi se o povećanju invalidnosti već o omjeru, a žalba se podnosi vijeću viših vještaka! 

Probaj, ali po mojim saznanjima ništa nećeš postići. Imaš jednu otegotnu okolnost, a to je da imaš dijagnozu PTSP-a i s njom si radio do sada. Vjerojatno si pucao da ćeš dobiti 100% rat, a dobio si omjer 20-80. Prošla je baba s kolačima i tko je jamio, jamio je. Budi zadovoljan s onim što si dobio jer ako se žališ na rješenje o mirovini, postupak se vraća na početak, a do kraja tog postupka možda od sekiracije odeš na Boot Hill.

I još nešto, što ćeš napisati u žalbi, da se ti ne slažeš s njihovom procjenom jer smatraš da si zaslužio više. Jedino ih možeš tužiti, a sama žalba na omjer uzroka invalidnosti ti ništa neće postići, samo ćeš si zakomplicirati život.

 

uređeno: od gonzo-stari
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 16 sati , Šime2 je napisao:

Vodeći se primjerom mojih suboraca koji imaju daleko slabije uvjete, a dobili su odlične omjere, ja sam žalbu podnio, jer žalba ne odgađa izvršenje isplate mirovine!

Bez ljutnje, većina koji su dobili male vojne omjere ( 20/30 %) po njihovom trebali bi dobiti barem 50% vojnog dijela, ali vještaci su ti koji određuju omjer.dok čekaš kako će " završiti" žalba probaj odraditi bolničko i na komisiju zbog pogoršanja.imaš veće šamde nego žalba.sumnjam da će ići " preko" odluke svoga kolege vještaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Buda, samo da ti kažem, vijeće viših vještaka je usvojilo moju žalbu i vratilo na zavod za vještačenje na ponovno razmatranje! Predmet je vraćen u Područni odjel HZMO, a oni su ga proslijedili vještacima. Sad čekam poziv za novo vještačenje, ali najvažnije je to da mi mirovina ide bez obzira na žalbu. Jedino što ne znam kad će me pozvati, odnosno koji je zakonski rok! Od Vijeća viših vještaka sam dobio Rješenje da je žalba osnovana i pozitivno riješena. Kako god vještaci odlučili, više se neću žaliti, jedino me muči to što ne znam te rokove. U međuvremenu, odradio sam tri posjeta psihijatru i nalazi su i dalje loši!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Šime2 je napisao:

Buda, samo da ti kažem, vijeće viših vještaka je usvojilo moju žalbu i vratilo na zavod za vještačenje na ponovno razmatranje! Predmet je vraćen u Područni odjel HZMO, a oni su ga proslijedili vještacima. Sad čekam poziv za novo vještačenje, ali najvažnije je to da mi mirovina ide bez obzira na žalbu. Jedino što ne znam kad će me pozvati, odnosno koji je zakonski rok! Od Vijeća viših vještaka sam dobio Rješenje da je žalba osnovana i pozitivno riješena. Kako god vještaci odlučili, više se neću žaliti, jedino me muči to što ne znam te rokove. U međuvremenu, odradio sam tri posjeta psihijatru i nalazi su i dalje loši!

Neka Te ne zabrinjava zakonski rok.kad Te pozovu onda ideš.primanja imaš ( mirovinu ), pa samo uživaj u ljetnim danima.🍺🍺

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija