Jump to content

Neplaćanje alimentacije


slonica

Preporučene objave

Pozdrav

Ako netko zna sto i kako.Imam pravomocnu i ovrsnu presudu za placanje uzdrzavanja za dvoje djece od 18.06.2016.Obzirom da otac nije placao u devetom mj.2017 pokrecem postupak izravne naplate i u 12mj mi sjeda nekakvih 200tinjak kuna za oboje djece a dosudeno je 800x2=1600kn.Na Fini mi kazu da ocito otac djece ima direktno na mirovini nekakve ustege i zasticeni racun i toliko je ostalo.Od 12 mj osim tih 200tinjak kn mi vise nista ne sjeda na racun.

E sad,ja sam prije Fine bila u mirovinskom obzirom da otac prima mirovinu ali mi je tamo receno da oni po toj presudi ne smiju skidati za alimentaciju jer u presudi pise da je otac duzan do svakog 15tog u mj sam uplacivati sto naravno nije plcao i uputili me na Finu.

Ako tko zna sto mi je sad ciniti?Malo mi je suludo da netko tko prima mirovinu iz drzavnog proracuna Fina mi ne moze "naplatiti" alimentaciju.

Svaki savjet dobro dosao

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , slonica je napisao:

Pozdrav

Ako netko zna sto i kako.Imam pravomocnu i ovrsnu presudu za placanje uzdrzavanja za dvoje djece od 18.06.2016.Obzirom da otac nije placao u devetom mj.2017 pokrecem postupak izravne naplate i u 12mj mi sjeda nekakvih 200tinjak kuna za oboje djece a dosudeno je 800x2=1600kn.Na Fini mi kazu da ocito otac djece ima direktno na mirovini nekakve ustege i zasticeni racun i toliko je ostalo.Od 12 mj osim tih 200tinjak kn mi vise nista ne sjeda na racun.

E sad,ja sam prije Fine bila u mirovinskom obzirom da otac prima mirovinu ali mi je tamo receno da oni po toj presudi ne smiju skidati za alimentaciju jer u presudi pise da je otac duzan do svakog 15tog u mj sam uplacivati sto naravno nije plcao i uputili me na Finu.

Ako tko zna sto mi je sad ciniti?Malo mi je suludo da netko tko prima mirovinu iz drzavnog proracuna Fina mi ne moze "naplatiti" alimentaciju.

mirovinsko nakon svih ustega na  račun isplati šta ostabne. fina ovrši račun.

nadležnom  sudu podnesi prijedlog za ovrhu na  mirovinu temeljem ovršne isprave. neisplaćene alimentacije + kamate

primitkom rješenja o ovrsi mirovinsko bi trebalo odbijati iznos određen  za alimentaciju. alimentacija ima prednost pred ostalim ovrhama ili administrativnim zabranama.

korisnici  prava na  alimentaciju imaju pravo na besplatnu pravnu pomoć.

obrati se u nadležnu državnu upravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na.odgovoru

A nadležni sud je Građanski sud koji je vodio brakorazvodnu parnicu?

Ma ja cu to pokusat sama sročiti jer imam vec na zalost puno iskustva sa sudom i prijedlozima sudu(obiteljsko nasilje prema djeci i meni)....

A ovi besplatni pravni savjeti u sustavu su spori i nisam bas imala neku konkretnu pomoć....

Hvala vam na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Neplaćanje alimentacije
prije 7 sati , slonica je napisao:

Hvala na.odgovoru

A nadležni sud je Građanski sud koji je vodio brakorazvodnu parnicu?

Ma ja cu to pokusat sama sročiti jer imam vec na zalost puno iskustva sa sudom i prijedlozima sudu(obiteljsko nasilje prema djeci i meni)....

A ovi besplatni pravni savjeti u sustavu su spori i nisam bas imala neku konkretnu pomoć....

Da, nadležni sud Vam je onaj sud koji je i donio odluku za plaćanje uzdržavanja...

Moj savjet Vam je da ipak potražite besplatnu pravnu pomoć (sekundarnu-zastupanje, pisanje podnesaka idr.) u svom Županijskom uredu, jer to baš i nije toliko jednostavno, ako Vam je odobre, a sigurno hoće, odvjetnik će to brže i jednostavnije riješiti na Vaše zadovoljstvo i zadovoljstvo Vaše djece.....zasigurno bolje nego da se sami upuštate u rješavanje toga...

Sretno.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u postupanju prema njemu,vodi računa da ne bi došla do apsurda. jedan moj poznanik se razveo, bivša pokrenula postupak za alimentaciju. imenovani nije imao prihode,jer ima višestruke prijelome noge, i nije moga naći posa. i Zakon ga odere 22 mj zatvora. poanta; on u zatvor,tamo mu lječnici zabranili rad-a ona nije dobila alimentaciju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , slonica je napisao:

Onda cu ipak potraziti besplatnog odvjetnika iako kao sto sam vec rekla nisam imala pozitivna iskustva sa besplatnim odvjetnicima.No,nisu svi isti pa mozda ovaj put bude drugacije

Kako i sami navodite, nisu svi isti, a u Uredu Vam ponude par njih koji pružaju besplatnu pravnu pomoć pa si sami izaberete kojeg hoćete....

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , crny46 je napisao:

u postupanju prema njemu,vodi računa da ne bi došla do apsurda. jedan moj poznanik se razveo, bivša pokrenula postupak za alimentaciju. imenovani nije imao prihode,jer ima višestruke prijelome noge, i nije moga naći posa. i Zakon ga odere 22 mj zatvora. poanta; on u zatvor,tamo mu lječnici zabranili rad-a ona nije dobila alimentaciju.

 

On je vec u zatvoru zbog obiteljskog.Ma nas zakon je smijeh.Doticni je dobio za nasilje za kcer 8 mj,za sina.koji je tad imao btw 2,5 godine 6mj i za mene(manje vazno) 6 mj,jedinstvena kazna od 15 mj.On sad ima u zatvoru hranu,struju,grijanje,ljecnika i uredno dize mirovinu!A pazi sad ovo ja mu MORAM vodit djecu na vidanje min.jednom mjesecno jer on kao roditelj IMA PRAVA!!!!

A da me pisem sad tu koju borbu vodim sa socijalnom jer ga kcer izricito ne zeli ni vidjeti ni cuti ali MORA ici jer ako ju ne vodim onda sam ja MANIPULATIVNA MAJKA!!!

Muka mi je od naseg obiteljskog zakona i razlicitog tumacenja istog!

Ja ni sad ne bi povlacila tu alimentaciju ali opet mi socijalna prijeti da moram jer to je djecije pravo!

I sad ti budi pametan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, slonica je napisao:

On je vec u zatvoru zbog obiteljskog! ....A pazi sad ovo ja mu MORAM vodit djecu na vidanje min.jednom mjesecno jer on kao roditelj IMA PRAVA!!!!

A da me pisem sad tu koju borbu vodim sa socijalnom jer ga kcer izricito ne zeli ni vidjeti ni cuti ali MORA ici jer ako ju ne vodim onda sam ja MANIPULATIVNA MAJKA!!!

Muka mi je od naseg obiteljskog zakona i razlicitog tumacenja istog!

Ovo sa Centrima je već postalo tako degutantno da bih se iskreno iznenadio da negdje neki Centar postupi ispravno, pomogne dobrom roditelju i štiti istinski interes djece. 

Možda da psihologinji na CZSS postavite pisani upit koji je interes djeteta da ga se traumatizira posjetama roditelju koji je osuđen za zlostavljanje djeteta?

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Željac047 je napisao:

Kako i sami navodite, nisu svi isti, a u Uredu Vam ponude par njih koji pružaju besplatnu pravnu pomoć pa si sami izaberete kojeg hoćete....

Sretno...!

Iz ne tako davnog osobnog iskustva u brodsko posavskoj županiji nije takav običaj. Radi zaštite ugleda odvjetnika nemate na uvid njihov spisak, već vam se određuju "onako" kako im dođe, osim ako se drugačije ne " dogovorite" !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , slonica je napisao:

On je vec u zatvoru zbog obiteljskog.Ma nas zakon je smijeh.Doticni je dobio za nasilje za kcer 8 mj,za sina.koji je tad imao btw 2,5 godine 6mj i za mene(manje vazno) 6 mj,jedinstvena kazna od 15 mj.On sad ima u zatvoru hranu,struju,grijanje,ljecnika i uredno dize mirovinu!A pazi sad ovo ja mu MORAM vodit djecu na vidanje min.jednom mjesecno jer on kao roditelj IMA PRAVA!!!!

A da me pisem sad tu koju borbu vodim sa socijalnom jer ga kcer izricito ne zeli ni vidjeti ni cuti ali MORA ici jer ako ju ne vodim onda sam ja MANIPULATIVNA MAJKA!!!

Muka mi je od naseg obiteljskog zakona i razlicitog tumacenja istog!

Ja ni sad ne bi povlacila tu alimentaciju ali opet mi socijalna prijeti da moram jer to je djecije pravo!

I sad ti budi pametan!

Postoji nekoliko nacina kako mozete zastiti djecu da protiv svoje volje vidjaju svoga oca ( naravno ako to oni ne zele ).

1- mozete uciniti ono sto vam je felix predlozio,   ili

2- otidjite sa djecom obiteljskom lijecniku koji bi vas ( djecu ), nakon objasnjenja zbog cega ste mu se obratili, trebao uputiti psihijatru specijalistu za maloljetnike  (na žalost to takodjer malo duze traje),   ili

3- u vremenu kada trebate sa djecom ici u posjetu bivsem, ako djeca to ne zele, otidjite sa njima na odjel psihijatrije, hitan prijem, gdje ce ( ako je sve onako kako vi pisete ) dezurni psihijatar ustanoviti psihicko stanje djece i predloziti da u tom trenutku radi bla, bla,bla, nije dobro za djecu da ih se "prisiljava" na vidjanje itd ,.... i uputiti na daljnju psihijatrijsku obradu.

Svakako o rezultatima ovog zadnjeg primjera, ukoliko se na njega odlucite, odmah obavjestite : czss, policiju, naravno i bivseg, kako bi sebe i djecu sto vise zastitili od negativnih insinuacija.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, slonica je napisao:

On je vec u zatvoru zbog obiteljskog.Ma nas zakon je smijeh.Doticni je dobio za nasilje za kcer 8 mj,za sina.koji je tad imao btw 2,5 godine 6mj i za mene(manje vazno) 6 mj,jedinstvena kazna od 15 mj.On sad ima u zatvoru hranu,struju,grijanje,ljecnika i uredno dize mirovinu!

zašto ne pokreneš ovrhu na mirovinu (putem suda. imaš ovršnu ispravu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mario-sb je napisao:

Iz ne tako davnog osobnog iskustva u brodsko posavskoj županiji nije takav običaj. Radi zaštite ugleda odvjetnika nemate na uvid njihov spisak, već vam se određuju "onako" kako im dođe, osim ako se drugačije ne " dogovorite" !!

Kod mene je druga stvar, ponude Vam popis odvjetnika koji su stavljeni na listu za pružanje besplatne pravne pomoći, Vi si izaberete jednog, odete do njega, on Vam da potvrdu da je spreman besplatno Vas zastupati i temeljem toga nadležni Ured donese odluku...

Jedino ako si sami ne odaberete ni jednog onda Vam Ured samoinicijativno odredi jednog od njih,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Ovo sa Centrima je već postalo tako degutantno da bih se iskreno iznenadio da negdje neki Centar postupi ispravno, pomogne dobrom roditelju i štiti istinski interes djece. 

Možda da psihologinji na CZSS postavite pisani upit koji je interes djeteta da ga se traumatizira posjetama roditelju koji je osuđen za zlostavljanje djeteta?

Sve sam vec pokusala.Ali on ima dovoljno vremena u zatvoru i na svaku moju molbu prema centru vezano za djecu on se protivi i nade zakonski okvir za to.A ja sa dvoje djece,punim radnim vremenom,njihovim skolskim i van skolskim aktivnostima,odvodenju na psiholoske terapije itd. jednostavno nemam vremena cackat po zakonu.

Umorna sam od borbe sa vjetrenjacama.

I onda svi trube o zastiti djece i zasto zene ne prijavljuju nasilje...

On je trazio vjestanje VLASTITE DJECE da se utvrdi da li govore istinu i to sam morala obavit.I taman kad se djeca umire i pocnu koliko toliko normalno funkcionirat dode tako nekakav poziv...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Željac047 je napisao:

Kod mene je druga stvar, ponude Vam popis odvjetnika koji su stavljeni na listu za pružanje besplatne pravne pomoći, Vi si izaberete jednog, odete do njega, on Vam da potvrdu da je spreman besplatno Vas zastupati i temeljem toga nadležni Ured donese odluku...

Jedino ako si sami ne odaberete ni jednog onda Vam Ured samoinicijativno odredi jednog od njih,,,

A sto reci nego da je drzava u banani, " na istoku jedne price na zapadu druge price " !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija