Jump to content

Majka vratila djecu svojevoljno


blade1978

Preporučene objave

Postovani molim savjet, bivsa zena zivi u braku sa drugim suprugom koji ima problem sa alkoholom te nakon dvije uvjetne presude ( oba puta je bivsa zvala policiju i drugi dan sud i oba puta pod utjecajem alkohola drugi suprug ) opet pravi probleme te sada nije bila prijava za istog nego sam zatrazio od navedene da djeca 13 i 15 godina budu kod mene sto je i prihvatila te se ja sada brinem o njima. Zanima me sljedece; mogu li traziti alimentaciju koju sam i sam uplacivao 1200kn i dali djeca moraju se vratiti majci ako ona bude zahtjevala iako djeca nezele joj se vratiti kao skrbniku. Za sada je mirnim dogovoreno da djeca ostanu kod mene dok djeca sama neodluce dal ce se vratiti mami jer su prosli uznemiravanje ocuha pod utjecajem alkohola. Imam li kakve sanse ako idem putem suda da meni kao ocu pripadne skrbnistvo? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrećete postupak izmjene sudske odluke o roditeljskoj skrbi pri sudu koji ju je i donio, a sud, ako je potrebito, traži provjeru i mišljenje djelatnika CZSS, i temeljem toga, a i drugih činjenica, donosi novu odluku ili ostavlja staru na snazi...

Zašto bi to bilo "mlaćenje prazne slame"?

Bilo bi najbolje da se probate dogoriti sa bivšom i temeljem tog dogovora predložite sudu izmjenu odluke, naravno, ako je dogovor miguć na dobrobit djece...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , blade1978 je napisao:

Postovani molim savjet, bivsa zena zivi u braku sa drugim suprugom koji ima problem sa alkoholom te nakon dvije uvjetne presude ( oba puta je bivsa zvala policiju i drugi dan sud i oba puta pod utjecajem alkohola drugi suprug ) opet pravi probleme te sada nije bila prijava za istog nego sam zatrazio od navedene da djeca 13 i 15 godina budu kod mene sto je i prihvatila te se ja sada brinem o njima.

Koliko dugo su sada djeca kod vas? 

Jesu li djeca odlučna da ostanu živjeti kod vas?

Je li bilo nasilja od strane očuha izravno prema djeci ili pred djecom?

Kakve su vaše obiteljske prilike sada? Imate li uvjete da djeca žive kod vas?

 

prije 19 sati , blade1978 je napisao:

Zanima me sljedece; mogu li traziti alimentaciju koju sam i sam uplacivao 1200kn

Plaćate li i sada alimentaciju? Koliko dugo su sada djeca kod vas?

prije 19 sati , blade1978 je napisao:

i dali djeca moraju se vratiti majci ako ona bude zahtjevala iako djeca nezele joj se vratiti kao skrbniku. Za sada je mirnim dogovoreno da djeca ostanu kod mene dok djeca sama neodluce dal ce se vratiti mami jer su prosli uznemiravanje ocuha pod utjecajem alkohola. Imam li kakve sanse ako idem putem suda da meni kao ocu pripadne skrbnistvo?

Ako želite pokrenuti promjenu skrbništva, nipošto se ne upuštajte naivno u takav postupak. Očekijte prljavu igru i sve moguće optužbe, uključivo i optužbe za pedofiliju. 

Za početak, svakako pročitajte ovo: 

 https://www.academia.edu/15374090/Diskriminacija_očeva_u_postupku_razvoda

Vrlo vjerojatno je da će se vaša bivša okrenuti protiv vas čim zatražite promjenu skrbništva. Kod nas se djeca rutinski dodjeljuju majkama, i samo najgora 'nemajka' koja je narkomanka ili alkoholičarka i zlostavlja djecu neće dobiti sudsku oduku da djeca s njom žive. To onda povlači stigmu na svaku majku koja bi izgubila skrbništvo (tj. da djeca s njom žive) da je tako loša osoba da su 'djecu dali ocu'.  To nije nimalo bezazleno, i u takvim konfliktnim situacijama majke su sklone potegnuti sve moguće lažne optužbe, uključivvo i optužbe da ste nasilni prema djeci, čak i optužbe za pedofiliju. U tome će majke nerijetko dobiti punu podršku djelatnica CZSS i drugih institucija. Nakon takvih optužbi, vi lako možete imati problema i na poslu i u svojoj okolini. Mnogi tako optuženi čak izgube posao, o ugledu da i ne govorimo.

Zato budite vrlo oprezni i ako želite takvu promjenu skrbništva morate biti jako sigurni da će vaša djeca i pod pritiscima izjaviti da bi radije živjeli s vama. (a zamislite kad djecu te dobi pitaju 'zar više ne voliš mamu?'- kad ne želiš s njom živjeti...) Nemojte ni za trenutak pomisliti da bi itko mogao biti na vašoj strani, jer neće biti.

Na kraju vam se takav postupak i vještačenja zbog lažnih optužbi pretvore u noćnu moru koja traje godinama (obično i do punoljetnosti djece).

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , felixx je napisao:

Koliko dugo su sada djeca kod vas? 

Jesu li djeca odlučna da ostanu živjeti kod vas?

Je li bilo nasilja od strane očuha izravno prema djeci ili pred djecom?

Kakve su vaše obiteljske prilike sada? Imate li uvjete da djeca žive kod vas?

 

Plaćate li i sada alimentaciju? Koliko dugo su sada djeca kod vas?

Ako želite pokrenuti promjenu skrbništva, nipošto se ne upuštajte naivno u takav postupak. Očekijte prljavu igru i sve moguće optužbe, uključivo i optužbe za pedofiliju. 

Za početak, svakako pročitajte ovo: 

 https://www.academia.edu/15374090/Diskriminacija_očeva_u_postupku_razvoda

Vrlo vjerojatno je da će se vaša bivša okrenuti protiv vas čim zatražite promjenu skrbništva. Kod nas se djeca rutinski dodjeljuju majkama, i samo najgora 'nemajka' koja je narkomanka ili alkoholičarka i zlostavlja djecu neće dobiti sudsku oduku da djeca s njom žive. To onda povlači stigmu na svaku majku koja bi izgubila skrbništvo (tj. da djeca s njom žive) da je tako loša osoba da su 'djecu dali ocu'.  To nije nimalo bezazleno, i u takvim konfliktnim situacijama majke su sklone potegnuti sve moguće lažne optužbe, uključivvo i optužbe da ste nasilni prema djeci, čak i optužbe za pedofiliju. U tome će majke nerijetko dobiti punu podršku djelatnica CZSS i drugih institucija. Nakon takvih optužbi, vi lako možete imati problema i na poslu i u svojoj okolini. Mnogi tako optuženi čak izgube posao, o ugledu da i ne govorimo.

Zato budite vrlo oprezni i ako želite takvu promjenu skrbništva morate biti jako sigurni da će vaša djeca i pod pritiscima izjaviti da bi radije živjeli s vama. (a zamislite kad djecu te dobi pitaju 'zar više ne voliš mamu?'- kad ne želiš s njom živjeti...) Nemojte ni za trenutak pomisliti da bi itko mogao biti na vašoj strani, jer neće biti.

Na kraju vam se takav postupak i vještačenja zbog lažnih optužbi pretvore u noćnu moru koja traje godinama (obično i do punoljetnosti djece).

 

 

 

Odnos mene i bivse je odlican, rastava trajala 5min, pristo sam da budu kod nje i na alimentaciju i ona je rekla sudu da nemam ogranicenja viđanja djece sto je do dana danasnjeg tako. Sve skolsko ferije i svaki vijend su kod mene u vlastitom trosobnom stanu u kojem zivim sam. Dogovorimo se sve i oko skolski roditeljski sastanaka i sve to tako klapa. Jedini problem je njen sadasnji suprug. Prvi puta je bilo da je mom sinu tada 12g rekao da vratim dug alimentacije 5400kn (koji stvarno postoji te je smanjen na 4300kn jer u dogovoru s bivsom vracam po 100-200kn vise na alim.) jer on mora registrirat auto sto je i sutkinja njemu rekla da on s tim dugom nema nista te ga upozorila da je to prijetnja djetetu te odredjena novcana kazna od 7000kn te 5000kn kazne za fizicki napad na suprugu u sobi bez prisustva djece ili dobrovoljno ljecenje od alkohola te nece bit novcane kazne. Nakon eto sada godinu i 2-3 mjeseca je verbalno moju kcer izvrijedjao te joj se unio u lice galameci i odgurnio prema djecijoj sobi jer joj se majka s nekim dopisivala s muskarcem s posla i to mu doslo kao okidac. Sve je ona to i potvrdila meni u prisustvu djece kad ih je dovela i jos 10ak poziva od njega na njen mobitel u nasem prisustvu ( mene i djece ) nazivajuci ju pogrdnim imenima za lake zene. Djecu smo eto sklonili od njega kod mene oca a doticna nije pidnjela prijavu jer je na proslom rocistu sutkinja zaprijetila doticnom 3mjeseca zatvora bude li ponovio radnju bilo kakvu u alkoholiziranom stanju. Kod mene su eto sad 5 dana i u nekim nasim razgovorima djeca uopce nezele nazad pogotovo kcerka. Zaposlen sam i u svom stanu zivim sam i pretpostavljam da imam uvjete za skrb djece.

uređeno: od blade1978
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, pa neka ga napusti kad je takav i iskorištava Vašu djecu za svoje potrebe, valjda su joj više njena djeca nego on, a ako nece, Vama samo preostaje pokrenuti parnični postupak radi promjene roditeljske skrbi, treću opciju stvarno ne vidim kako bi se to sve adekvatno "razmrsilo", jer su djeca u pitanju i dužni ste nešto poduzeti kako bi ih zaštitili od tog i takvog čovjeka, ovo što pišete da ste " sklonili" svoju djecu od njega, niti je adekvatno i trajno rješenje, a i ne dolikuje jednom roditelju, tj. majci djece (vašoj bivšoj), da ne rečem, oprostite, niti Vama kao ocu djece..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

„pa neka ga napusti kad je takav i iskorištava Vašu djecu za svoje potrebe, valjda su joj više njena djeca nego on“ ovo je prilično naivno izjaviti u svijetu u kojem živimo, ostaviti nasilnika nije jednostavna stvar. Gospođa je svjesna da su djeca sigurnija s ocem, uostalom ni klinci nisu tako mali da bi se njima moglo manipulirati i dovoljno su veliki da ih se može pitati s kime žele živjeti.

Blade1978, na žalost – ne možete ostaviti sve kako je, djeca su u pitanju (trenutno stanje može utjecati na uspjeh u školi, budući život, svašta…), zatražite izmjenu sudske odluke, prije toga porazgovarajte sa suprugom, objasnite da je trenutno najbolje da djeca budu s vama, ali da to morate provesti sudski kako ni ona ni vi ne bi jednog dana imali problema zbog nepridržavanja sudske odluke.

Ako se uspijete dogovoriti prije, ne vidim razloga zašto vaš dogovor ne bi prošao na sudu.

Ako će i biti otpora od strane supruge – mislim da to neće bit njen otpor koliko otpor od njenog trenutnog supruga, on je taj koji bi mogao raditi probleme, tim prije kad shvati da ne da će izgubiti alimentaciju kao „izvor zarade“ nego će iz svog buđeta morati izdvajati za istu. Žao mi je što je situacija takva, al umiješani ste u priču preko djece i ako možete, budite podrška bivšoj – bez podrške teško da će se odlučiti ostaviti nasilnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I jedan konkretan odgovor: po mom mišljenju, prethodno prije podnošenja tužbe za izmjenu odluke o tome s kojim će roditeljem dijete živjeti, trebate se obratiti CZSS-u radi obveznog savjetovanja, to njihovo izvješće o obveznom savjetovanju morate priložiti uz tužbu. Po mom mišljenju, šanse su vrlo velike da djeca po sudskoj odluci žive s Vama, čak i ako se supruga bude protivila, zbog obiteljskih prilika koje navodite, kao i zbog činjenice da su djeca već dovoljno velika da će se njihovo mišljenje poslušati i uvažiti, a oni žele živjeti s Vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, blade1978 je napisao:

Odnos mene i bivse je odlican, rastava trajala 5min, pristo sam da budu kod nje i na alimentaciju i ona je rekla sudu da nemam ogranicenja viđanja djece sto je do dana danasnjeg tako.

Možda biste ipak trebali jedan 'reality checking'.

Vaš odnos je dobar zato jer ste vi pristali na sve razumne uobičajene zakonske odredbe , a vašoj bivšoj je to bilo važno jer je tada vjerojatno već bila u vez s novim partnerom. U takvom aranžmanu njij je odgovaralo da vi što više vremena preuzimate skrb i briku oko djece, da njoj ostane više vremena za partnera.

Sada se taj njihov odnos urušava. Ona će 'tražiti utjehu u djeci', uvjeravati sebe i okolinu da je nakon dva propala braka ipak dobra i brižna majka. Svaki vaš pokušaj, korak u pokušaj izmjene odluke o skrbništvu mogao bi izazvati njenu vrlo burnu reakciju, toliko ružnu da bi se i sami mogli šokirati. 

Volio bih da nisam u pravu, ali nemojte reći poslije da niste bili upozoreni.

, blade1978 je napisao:

Nakon eto sada godinu i 2-3 mjeseca je verbalno moju kcer izvrijedjao te joj se unio u lice galameci i odgurnio prema djecijoj sobi

Ovo je za vas vrlo osjetljivo, jer bi vas lako mogli optužiti da ste zanemarivali interes svoje djece. Vaša kćer je bila izložena obiteljskom nasilju od strane očuha. Majka se može vaditi da je bila ustrašena zbog partnerovog nasilja i nije reagirala.

, blade1978 je napisao:

jer joj se majka s nekim dopisivala s muskarcem s posla i to mu doslo kao okidac. Sve je ona to i potvrdila meni u prisustvu djece kad ih je dovela i jos 10ak poziva od njega na njen mobitel u nasem prisustvu ( mene i djece ) nazivajuci ju pogrdnim imenima za lake zene. Djecu smo eto sklonili od njega kod mene oca a doticna nije pidnjela prijavu jer je na proslom rocistu sutkinja zaprijetila doticnom 3mjeseca zatvora bude li ponovio radnju bilo kakvu u alkoholiziranom stanju.

Kuća u kojoj žive bivša i djeca je vlasništvo njenog supruga?

Gdje bi žena i djeca mogli živjeti ako se njihov brak raspadne?

, blade1978 je napisao:

Kod mene su eto sad 5 dana i u nekim nasim razgovorima djeca uopce nezele nazad pogotovo kcerka. Zaposlen sam i u svom stanu zivim sam i pretpostavljam da imam uvjete za skrb djece.

To 5 dana je vrlo kratko. Pričekajte par mjeseci, pa vidite kako će se stvari razvijati. Djeca još nisu dovoljno stara da sud sigurno uvaži njihov stav s kim bi željela živjeti.

Ponavljam, nemojte se naivno i brzopleto upuštati u spor oko skrbništva, jer će se cijeli sustav vrlo vjerojatno okrenuti protiv vas. Dovoljno je da majka ne pristane na izmjenu skrbništva, i da posegne za kakvom prijavom protiv vas.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Potočnica je napisao:

... ovo je prilično naivno izjaviti u svijetu u kojem živimo, ostaviti nasilnika nije jednostavna stvar.

Poštovana potočnica poštujem Vas, poštujem Vaše mišljenje i svjestan sam da je teško napustiti nasilnika, ali, garantiram, to će se dogoditi kad-tad, onda bolje prije nego trpjeti njegovo nasilništvo, znam, nije lako, ali nije lako niti trpjeti to nasilništvo...

 

, felixx je napisao:

 ..Ovo je za vas vrlo osjetljivo, jer bi vas lako mogli optužiti da ste zanemarivali interes svoje djece. Vaša kćer je bila izložena obiteljskom nasilju od strane očuha. Majka se može vaditi da je bila ustrašena zbog partnerovog nasilja i nije reagirala...
 

Poštovani felixx u potpunosti se slažem sa Vama, jer nasilništvo nad djecom (ili bilo kime), nije dopušteno i na vrijeme treba reagirati kako bi se djeca oslobodila nasilnika, no slažem se i da je to malo prekratko vrijeme, ali ako je on takav, nasilno nastrojen, vjerujem da se nikada neće promjeniti i da će takav ostati zauvijek...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Savjetovano mi je od osobe koja je pisala Obiteljsko pravo da posto je kcerka 15g ( navodno je dobna granica 14g i vise za uzimanje djetetove odluke s kojim roditeljom ce zivjeti) moze u obiteljskom centru dat izjavu napismeno da zeli samnom zivjeti i da ce to sudstvo potvrditi po njenoj izjavi. A za sina koji je 12g to nevrijedi nego za njega bi morao u CZSS i sudskim putem trazit skrbnistvo. E sad to moram se otici informirati.

uređeno: od blade1978
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , blade1978 je napisao:

Savjetovano mi je od osobe koja je pisala Obiteljsko pravo da posto je kcerka 15g ( navodno je dobna granica 14g i vise za uzimanje djetetove odluke s kojim roditeljom ce zivjeti) moze u obiteljskom centru dat izjavu napismeno da zeli samnom zivjeti i da ce to sudstvo potvrditi po njenoj izjavi. A za sina koji je 12g to nevrijedi nego za njega bi morao u CZSS i sudskim putem trazit skrbnistvo. E sad to moram se otici informirati.

Stav Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu je da se volja i mišljenje i vrlo malog djeteta mora na adekvatan način, u skladu sa dobi djeteta, ispitati. Primjer toga je slučaj Sahin vs. Germany. Kada je postupak pokrenut pred nacionalnim sudom dijete je bilo u dobi od 2 godine, kada je postupak završen dijete je bilo dobi 5 godina. Kao bitnu zamjerku postupku pred nacionalnim sudom, sud u Strasbourgu našao je u činjenici da nacionalni sud nikada nije ispitao volju i mišljenje djeteta. Ono što je bitno za naglasiti da ta volja i mišljenje nisu obvezujući po sud, ali se moraju ispitati, a sud ako je ne prihvati mora obrazložiti zašto je ne prihvaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija