Jump to content

Ovrha bez kamata?


Malac plavi

Preporučene objave

Poštovani,

u Rješenju o ovrsi se nalaže da platim troškove parničnog i ovršnog postupka u iznosu od 2000 kn (trošak ovršnog postupka + parnični trošak). Ja sam se žalio ali je Županijski sud odbio žalbu kao neosnovanu i potvrdio rješenje o ovrsi nižeg suda. Dug nije sporan i platio sam ga. Jučer sam dobio dopis od odvjetnika suprotne strane da moram platiti i kamate i troškove sudskog ovršitelja. Međutim, ni u Rješenju o ovrsi, ni u rješenju Županijskog suda se nigdje niti jednom riječju ne spominju kamate. Napominjem da FINA nije uključena već stoji u presudi da bi se išlo u naplatu pljenidbom, procjenom i prodajom pokretnina i namirenja ovrhovoditelja iz iznosa dobijenog prodajom.

Da li kamate automatski ulaze u svaku ovrhu bez da ih se spomene u službenom spisu ili je moguće da ih je protivna strana slučajno ispustila?

Da plaćam ili ne?

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatezna kamata se uvijek plaća i računa se od datuma dospijeća računa pa dok ne platite račun, to što ste se vi žalili na ovrhu, ne znači da je računanje kamate prestalo, mogao je sudski postupak trajati 5 godina i za cijelo to vrijeme vam teče kamata, jedino da ste dobili parnični postupak ju ne bi trebali platiti, u ovom slučaju ste ju dužni platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Malac plavi je napisao:

Poštovani,

u Rješenju o ovrsi se nalaže da platim troškove parničnog i ovršnog postupka u iznosu od 2000 kn (trošak ovršnog postupka + parnični trošak). Ja sam se žalio ali je Županijski sud odbio žalbu kao neosnovanu i potvrdio rješenje o ovrsi nižeg suda. Dug nije sporan i platio sam ga. Jučer sam dobio dopis od odvjetnika suprotne strane da moram platiti i kamate i troškove sudskog ovršitelja. Međutim, ni u Rješenju o ovrsi, ni u rješenju Županijskog suda se nigdje niti jednom riječju ne spominju kamate. Napominjem da FINA nije uključena već stoji u presudi da bi se išlo u naplatu pljenidbom, procjenom i prodajom pokretnina i namirenja ovrhovoditelja iz iznosa dobijenog prodajom.

Da li kamate automatski ulaze u svaku ovrhu bez da ih se spomene u službenom spisu ili je moguće da ih je protivna strana slučajno ispustila?

Da plaćam ili ne?

 

Hvala unaprijed!

ovrhovoditelj je trebao u roku od 15 dana tražiti dopunu rješenja. dopis odvjetnika je APP.

dali si platio ono što je određeno ovrhom?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Malac plavi je napisao:

Jučer sam dobio dopis od odvjetnika suprotne strane da moram platiti i kamate i troškove sudskog ovršitelja.

Nemoj plaćati. To neka ovrhovoditelj traži od suda da mu naknadnim rješenjem dosudi kamate i troškove sudskog ovršitelja, pa ako kao osnovano sud usvoji, onda po primitku rješenja plati. Ovako nikada kraja sa njihovim zahtjevima, uvijek će biti još nešto za platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija