Jump to content

Ostvarivanje prava iz radnog odnosa


matekekez12@gmail.com

Preporučene objave

Poštovani,

evo da se obratim sa jednim mojim problemom.Poslodavac mi je izdao dokument na kojem stoji da je moje mjesto rada Zagreb, a stvarno mjesto rada je Jastrebarsko,

Da bih ostvario na odredjenu naknadu udaljenost od mjesta prebivališta do mjesta rada mora biti minimalno 50km ili više.Do Zagreba nemam zahtjevanih 50 km ali do Jaske (koja je stvarno ,činjenično mjesto rada imam oko 70km).Na moj prvi zahtjev dobio sam odbijenicu s obrazloženjem da do mjesta rada nemam 50km.Naglašavam da poslodavac itekako zna da je stvarno mjesto rada Jaska, a ne Zagreb ali to iz samo njemu znanog razloga ne želi promjeniti.Obzirom da se radi o nemalom novcu na mjesečnoj razini zaista ne znam što učiniti?Utuživati poslodavca???Molim neki kvalitetan savjet.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, osim ako tvoja djelatnost spada pod neki kolektivni ugovor ili ako ti tako nije navedeno u ugovoru o radu - poslodavac nije uopće obvezan isplaćivati ti putne troškove, tako da može raditi što hoće. E sad, ti spominješ nekih 50km - onda napiši poslodavcu zahtjev da ti se plaćaju putni u realnom iznosu, pozovi se na dokument u kojem je to regulirano (jer valjda je ako spominješ tu kilometražu), priloži neke dokaze o radu na toj pravoj lokaciji i onda ti je poslodavac obvezan odgovoriti. Pa da vidimo što će napisati. I čuvaj dokaze o radu u tom novom mjestu, kakvi god bili (taman neke fotografije sa mobitela, da se vidi datum i vrijeme). Jer potraživanja na račun radnog odnosa zastarjevaju za 5 godina tek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da se  potraživanja za prava iz radnog odnosa mogu dobiti retroaktivno za 5 god. medjutim mislim da to vrijedi samo kada tužiš poslodavca i sve sam nekako uvjeren da ce taj cijeli slučaj i završiti na sudu jer on to neće promjeniti(mjesto rada) ako ga netko "ne pritisne".Zaboravio sam napomenuti da je mjesto rada do 2005 god. bilo ZG pa je tako i ostalo u dokumentima bez obzira na preseljenje u Jasku.Takodjer zaglavlju svakog dopisa koji ide prema poslodavcu stoji Jastrebardsko ......datum ...tako da argument da on ne zna stvarno mjesto rada ne stoji.Samo se prave blesavi jer im tako odgovara.Također kada se računaju kilometri moraju se računati od adrese mjesta prebivališta do adrese mjesta rada jer je tako regulirano pravilnicima.Oni kao mjesto rada uzimaju ZG jer znaju da tako puno nas neće ostvariti prava.Obzirom da se radi o državnoj službi to je sve propisano raznim pravilnicima koji se ovdje jednostavno ne poštuju.Mislim da ću obnoviti zahtjev koji će oni opet odbiti, a zatim se obratiti nekom kvalitetnom odvjetniku koji će to lako dobiti na sudu jer je zaista lako dokazivo koje je stvarno mjesto rada.Ako imate neki savjet u vezi svega što sam do sada objavio bio bih vrlo zahvalan.............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija