Jump to content

Pogreška pri ispunjavanju zahtjeva za izravnu naplatu(alimentacija)


FRANCESKA28

Preporučene objave

Sudskom odlukom bivši muž je dužan plaćati alimetnaciju. On odbija platiti alimentaciju od 10.2012. pa do 10.2013. Ali od tog datuma počinje uredno plaćati daljnje mjesece. Tada mu stavljam ovrhu na plaću putem Fine ali greškom nigdje nisam naznačila da je on počeo uplaćivati daljnje mjesece. Dakle , ja sam potraživala samo alimetaciju za prvu godinu ali nigdje to nisam naznačila. U 04.2014. mjesecu obustavljam ovrhu jer me putem odvjetnika obavijestio da se dogodila ta greška. Sada, nakon 4 godine potražuje od mene putem suda da platim cc 3600 kn i to za troškove koje su njemu nastali jer je fina svaki mjesec skidala njemu sa plaće za obračun te ovrhe.  Koja su moja prava i dali sam ja ista duzna njemu? Svjesna sam da se dogodila greška ali sam obustavila daljnu ovrhu što znači da ta prva godina alimentacije i nije naplaćena do kraja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, FRANCESKA28 je napisao:

Sudskom odlukom bivši muž je dužan plaćati alimetnaciju. On odbija platiti alimentaciju od 10.2012. pa do 10.2013. Ali od tog datuma počinje uredno plaćati daljnje mjesece. Tada mu stavljam ovrhu na plaću putem Fine ali greškom nigdje nisam naznačila da je on počeo uplaćivati daljnje mjesece. Dakle , ja sam potraživala samo alimetaciju za prvu godinu ali nigdje to nisam naznačila. U 04.2014. mjesecu obustavljam ovrhu jer me putem odvjetnika obavijestio da se dogodila ta greška. Sada, nakon 4 godine potražuje od mene putem suda da platim cc 3600 kn i to za troškove koje su njemu nastali jer je fina svaki mjesec skidala njemu sa plaće za obračun te ovrhe.  Koja su moja prava i dali sam ja ista duzna njemu? Svjesna sam da se dogodila greška ali sam obustavila daljnu ovrhu što znači da ta prva godina alimentacije i nije naplaćena do kraja.

Hvala

niste. ako taj dug nije otplacen do kraja, on dalje duguje zaostatke kao i kamate ako su navedeni u sudskoj presudi. u kojem mjesecu i godine ste predali zahtjev za izravnu naplatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, na ovo pitanje bi odgovor trebao dati knjigovodstveni vještak (a ako je bivši suprug tako precizno izračunao koliko je dug, možebitno ga je i angažirao).

Dakle, Vi ste imali pravo na glavnice alimentacije, zzk i troškove naknade Fini (to i ne ide u Vaš džep, nego njima) za razdoblje od 10/12 do 10/13, a od 11/13 do 04/14 ste neopravdano skidali alimentaciju, zzk i stvorili neopravdane troškove Fine suprugu, zbog čega je njemu nastala šteta, a Vi ste stekli bez osnove iznose tih alimentacija. 

Dakako, to pod uvjetom da su skidani iznosi pokrivali alimentaciju i zzk za svaki mjesec i da nije ostalo manjka u periodu od godine dana. Dakle, jedino vještačenje može na to odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, tiha78 je napisao:

niste. ako taj dug nije otplacen do kraja, on dalje duguje zaostatke kao i kamate ako su navedeni u sudskoj presudi. u kojem mjesecu i godine ste predali zahtjev za izravnu naplatu?

Zahtjev za izravnu naplatu sam predala u siječnju 2014. ali povukla sam ovrhu 06.2015. u kojoj sam napisala da dotični više ništa ne duguje. ali sa obzirom da je on stalno u blokadi zbog drugih dugova, ja sam u tih godinu dana dobila cc 2500 kn alimentacije a ne 12000+kamate(koliko sam trebala dobiti jer nije plaćao tu jednu godinu)

 

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Uh, na ovo pitanje bi odgovor trebao dati knjigovodstveni vještak (a ako je bivši suprug tako precizno izračunao koliko je dug, možebitno ga je i angažirao).

Dakle, Vi ste imali pravo na glavnice alimentacije, zzk i troškove naknade Fini (to i ne ide u Vaš džep, nego njima) za razdoblje od 10/12 do 10/13, a od 11/13 do 04/14 ste neopravdano skidali alimentaciju, zzk i stvorili neopravdane troškove Fine suprugu, zbog čega je njemu nastala šteta, a Vi ste stekli bez osnove iznose tih alimentacija. 

Dakako, to pod uvjetom da su skidani iznosi pokrivali alimentaciju i zzk za svaki mjesec i da nije ostalo manjka u periodu od godine dana. Dakle, jedino vještačenje može na to odgovoriti.

Mislim da nije angazirao vještaka jer on traži iznos samo na temelju OČEVIDNIKA O REDOSLJEDU PLAĆANJA SA OBRAČUNATOM KAMATOM, kojeg je dobio od FINE. a prema njihovom objašnjenju to su troškovi obrade za poslove koje FINA obavlja, novac koji ide njima kako ste i napisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, nije mi jasno zašto ste uopće povlačili zahtijev kad iz Vašeg navoda proizlazi da ste isti stavili temeljem dospjelih, a nenaplaćenih, obroka uzdržavanja koji iznose, kako navodite, 12.000,00 kn plus kamata (...ja sam u tih godinu dana dobila cc 2500 kn alimentacije a ne 12000+kamate koliko sam trebala dobiti jer nije plaćao tu jednu godinu...), a ovrhom mu je naplaćeno samo, barem po Vašim navodima, 2.500,00 kn, ovrha se povlači kada se naplati kompletno dugovanje plus kamate i troškovi ovrhe...

Mišljenja sam da će tu ipak biti posla za knjigovodstvenog vještaka kako Vam je u svom postu navela i poštovana Ruby...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Iskreno, nije mi jasno zašto ste uopće povlačili zahtijev kad iz Vašeg navoda proizlazi da ste isti stavili temeljem dospjelih, a nenaplaćenih, obroka uzdržavanja koji iznose, kako navodite, 12.000,00 kn plus kamata (...ja sam u tih godinu dana dobila cc 2500 kn alimentacije a ne 12000+kamate koliko sam trebala dobiti jer nije plaćao tu jednu godinu...), a ovrhom mu je naplaćeno samo, barem po Vašim navodima, 2.500,00 kn, ovrha se povlači kada se naplati kompletno dugovanje plus kamate i troškovi ovrhe...

Mišljenja sam da će tu ipak biti posla za knjigovodstvenog vještaka kako Vam je u svom postu navela i poštovana Ruby...

Poštovani, povukla sam zahtjev za te neneplaćene obroke uzdržavanja jer sam bila prisiljena. U to vrijeme bivši je pokrenuo imovinsku parnicu ( vrijednost imovine bila je cc 40000 kn te su nasuprot tome bili dugovi na njegovim karticama slične vrijednosti). On je tražio da daljnje vještačenje, a kako ja u to vrijeme nisam radila, nisam mogla financijski podnijeti daljnje troškove suda i odvjetnika. Zato sam pristala na to da on povuče imovinsku parnicu a ja zahtjev za ovrhu. Htjela bi napomenuti da sam trazila besplatnu pravnu pomoć ali je nisam dobila jer sam tada imala na sebi automobil, pod kreditom, 2 godine star te sam dobila odgovor da radi toga nemam prava na besplatnu pravnu pomoć.

 

 

prije 8 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ja Vam jedino mogu savjetovati da i sami angažirate odvjetnika koji će odgovoriti suprugovom odvjetniku, jer mislim da bivši surug priprema nepoštenu pravnu bitku protiv Vas.

 

prije 8 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ja Vam jedino mogu savjetovati da i sami angažirate odvjetnika koji će odgovoriti suprugovom odvjetniku, jer mislim da bivši surug priprema nepoštenu pravnu bitku protiv Vas.

Hvala vam. Angažirala sam odvjetnika. Vidim tu na portalu da ima različitih slučaja pa sam se nadala da ću naići možda na nekog tko se susreo sa sličnim problemom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , FRANCESKA28 je napisao:

 

.. Angažirala sam odvjetnika. ...

To Vam je i najbolje rješenje, jer će on sagledati sve činjenice i donijeti adekvatnu odluku kako je dalje najbolje za Vas i Vaše dijete, ovako nagađanjem Vam se može dati krivi savjet i pogrešno Vas usmjeriti, jer ima dosta nepoznanica i nelogičnosti..

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, FRANCESKA28 je napisao:

... Htjela bi napomenuti da sam trazila besplatnu pravnu pomoć ali je nisam dobila jer sam tada imala na sebi automobil, pod kreditom, 2 godine star te sam dobila odgovor da radi toga nemam prava na besplatnu pravnu pomoć.

Koliko znam a i sama sam tražila besplatnu pravnu pomoć koju sam i dobila, vezano za uzdržavanje se automatski dobiva besplatna pravna pomoć bez obzira na visinu primanja i imovinu. Osim ako se nije nešto u međuvremenu promijenilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , tiha78 je napisao:

Koliko znam a i sama sam tražila besplatnu pravnu pomoć koju sam i dobila, vezano za uzdržavanje se automatski dobiva besplatna pravna pomoć bez obzira na visinu primanja i imovinu. Osim ako se nije nešto u međuvremenu promijenilo...

U većini slučaja se dobiva, ali se ipak gledaju, tj. postoje imovinski cenzusi, no, kažem, u pravu ste da se u pravilu, kad su u pitanju prava djeteta, ista odobrava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija