Jump to content

PBZ I EOS MATRIX


Giovanna1

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam jedan veliki problem te bih Vas molila pomoc.Moj suprug je 2009.ostao duzan AMEX-u.Posto je pomorac,a posta koja je dolazila nije uredno dostavljana.

U 9.mjesecu ove godine dobivamo od opcinskog suda prijedlog za ovrhu na nekretnini kojoj je on vlasnik 1/2 sa svojim ocem.Stupili smo u kontakt sa odvjetnicom iz odvj.ureda koja je vodila slucaj.Rijec je o 185.000 kn duga.Od nje smo dobili odgovor da uplacujemo svaki mjesec oko 3000 kn,prvi.mjesec malo vise ili da odjednom uplatumo 75.000 kn a ostalo ce biti otpisano.Poceli smo i uplatili prvi put 6000 kn,te jos dva puta po 3000 kn i dostavili joj dokaze o uplati.Rekla je da je uputila prijedlog ta odgodom ovrhe na nekretnini.Sve je bilo ok do jucer.Postom smo dobili obavijest da je izvrsen prijenos potraživanja na firmu Eos Matrix.Tek mi sada nista nije jasno.Pise da su ugovorom o kupoprodaji plasmana dugovanje prenijeli na njih????!!!!

Sto sada da radimo?Mi smo se drzali dogovora.Kako sam shvatila,sada je Eos postao vlasnik duga ili?

Hvala unaprijed na Vasim odgovorima🤯

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

20181208_154229.thumb.jpg.2fc6f21bc08eb9e721fc5f2284508d0b.jpg

Prije 17 minuta, Giovanna1 je napisao:

Pozdrav,

Imam jedan veliki problem te bih Vas molila pomoc.Moj suprug je 2009.ostao duzan AMEX-u.Posto je pomorac,a posta koja je dolazila nije uredno dostavljana.

U 9.mjesecu ove godine dobivamo od opcinskog suda prijedlog za ovrhu na nekretnini kojoj je on vlasnik 1/2 sa svojim ocem.Stupili smo u kontakt sa odvjetnicom iz odvj.ureda koja je vodila slucaj.Rijec je o 185.000 kn duga.Od nje smo dobili odgovor da uplacujemo svaki mjesec oko 3000 kn,prvi.mjesec malo vise ili da odjednom uplatumo 75.000 kn a ostalo ce biti otpisano.Poceli smo i uplatili prvi put 6000 kn,te jos dva puta po 3000 kn i dostavili joj dokaze o uplati.Rekla je da je uputila prijedlog ta odgodom ovrhe na nekretnini.Sve je bilo ok do jucer.Postom smo dobili obavijest da je izvrsen prijenos potraživanja na firmu Eos Matrix.Tek mi sada nista nije jasno.Pise da su ugovorom o kupoprodaji plasmana dugovanje prenijeli na njih????!!!!

Sto sada da radimo?Mi smo se drzali dogovora.Kako sam shvatila,sada je Eos postao vlasnik duga ili?

Hvala unaprijed na Vasim odgovorima🤯

Ovo je dokument koji smo dobili.

uređeno: od Giovanna1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Giovanna1 je napisao:

Posto je pomorac,a posta koja je dolazila nije uredno dostavljana.

Zašto mislite da dostava nije uredno obavljana?

prije 1 sat , Giovanna1 je napisao:

U 9.mjesecu ove godine dobivamo od opcinskog suda prijedlog za ovrhu na nekretnini kojoj je on vlasnik 1/2 sa svojim ocem.

Je li ovaj postupak upisan u zemljišnim knjigama kao teret predmetne nekretnine?

prije 1 sat , Giovanna1 je napisao:

Poceli smo i uplatili prvi put 6000 kn,te jos dva puta po 3000 kn i dostavili joj dokaze o uplati.

Uplate ste vršili u čiju korist i kome ste sve slali dokaze o uplati?

prije 1 sat , Giovanna1 je napisao:

Rekla je da je uputila prijedlog ta odgodom ovrhe na nekretnini.

Jeste dobili rješenje suda o odgodi?

prije 1 sat , Giovanna1 je napisao:

Kako sam shvatila,sada je Eos postao vlasnik duga ili?

Tako je. Eos je otkupio dugovanje i sada su oni ovrhovoditelji u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Borbena

Nisam dobivala.obavijesti od.poste na vrijeme ocito.Tek je u 9 mj.suprugu dostavljen prijedlog ovrhe na nekretnini koji je mislim upisan u zemljisnim knjigama.

Uplate smo vrsili na PBZ i dokaze o uplati slali odvjetnici koja.ih zastupa u ovoj pravnoj stvari.

Do danas nismo dobili rjesenje o odgodi ovrhe na nekretnini.To je odvjetnica obecala odraditi .

Sto raditi sada sa Eosom?

Hvala na trudu i odgovorima20181208_153730.thumb.jpg.4174128373063cdfd0338f9f9345e13e.jpg20181208_154229.thumb.jpg.2fc6f21bc08eb9e721fc5f2284508d0b.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li Vam problem otići do suda i napraviti uvid u svoj spis?

Naime, prije nego li krenete u pregovaranje sa Eosom, trebalo bi provjeriti stanje spisa tj. u kojoj je fazi postupak, je li rješenje o ovrsi na nekretnini pravomoćno, jesu li dokazi o uplatama u spisu, je li uistinu zatražena odgoda u postupku ili je odvjetnica samo blefirala, je li Eos zatražio promjenu na strani ovrhovoditelja itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda Vam svakako savjetujem da odete do suda i prilikom uvida u spis da obratite pozornost na ovo.

Ako ćete pregovarati, svakako morate znati kakvo Vam je stanje u postupku. Ako npr. nema potvrda o uplati, onda se trebaju dostavi sudu i Eosu; ako je ovrha pravomoćna onda treba spriječiti da Vam se nastavlja postupak i gomilaju troškovi, jer je buduća radnja sazivanje ročišta radi utvrđivanja vrijednosti nekretnine itd; ako je zatražena odgoda onda sud o njoj mora donijeti odluku; ako se Eos nije javio kao novi ovrhovoditelj onda sud treba upozoriti na tu činjenicu i tražiti da se donese rješenje o promijeni na strani ovrhovoditelja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznali Vi dug ili ne, posve je isto za daljnji tijek postupka. Eos je od dosadašnjeg ovrhovoditelja otkupio Vaš dug i temeljem ugovora o cesiji on stupa na mjesto ovrhovoditelja. Sada se samo još to treba sudski utvrditi odnosno da je uistinu tako i postupak se nastavlja između Vas kao ovršenika i Eosa kao ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svatko raspolože svojim novcima kako želi, tako je i PBZ odlučio prodati svoju tražbinu Eos-u. Odvjetnica je samo zastupala PBZ u postupku, a odluka o prodaji duga je njihova. Tu sada ništa ne možete, dug je i dalje isti, svejedno je kome dugujete. Samo treba urediti ovo stanje, jer Eos također može prodati taj dug nekome trećem, zato je bitno pravovremeno urediti stanje spisa sa stvarnim stanjem. A nakon ovoga, možete pregovarati o odgodi postupka i načinu otplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Giovanna1 je napisao:

Puno hvala.

Lp

 

, Giovanna1 je napisao:

Draga Borbena

Nisam dobivala.obavijesti od.poste na vrijeme ocito.Tek je u 9 mj.suprugu dostavljen prijedlog ovrhe na nekretnini koji je mislim upisan u zemljisnim knjigama.

Uplate smo vrsili na PBZ i dokaze o uplati slali odvjetnici koja.ih zastupa u ovoj pravnoj stvari.

Do danas nismo dobili rjesenje o odgodi ovrhe na nekretnini.To je odvjetnica obecala odraditi .

Sto raditi sada sa Eosom?

Hvala na trudu i odgovorima20181208_153730.thumb.jpg.4174128373063cdfd0338f9f9345e13e.jpg20181208_154229.thumb.jpg.2fc6f21bc08eb9e721fc5f2284508d0b.jpg

Poštovani! Evo i meni danas došla obavijest od PBZ.u vezi visa kartice kojom me obavještavaju da su moj dug ustupili eosmatrixsu.radi se o 8.500.kn.i da uplatim cijeli iznos.ja nisam u mogućnosti da uplatim išta pošto na fini imam druge ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mara123456789 je napisao:

 

Poštovani! Evo i meni danas došla obavijest od PBZ.u vezi visa kartice kojom me obavještavaju da su moj dug ustupili eosmatrixsu.radi se o 8.500.kn.i da uplatim cijeli iznos.ja nisam u mogućnosti da uplatim išta pošto na fini imam druge ovrhe.

Postovana! Mene zanima nakon koliko vremena Vam je PBZustupio dug Eosu i da li ste Vi plaćali po Visa kartici ili nije bilo uplata i nakon koliko su Vam pokrenuli ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, KiaraM je napisao:

Postovana! Mene zanima nakon koliko vremena Vam je PBZustupio dug Eosu i da li ste Vi plaćali po Visa kartici ili nije bilo uplata i nakon koliko su Vam pokrenuli ovrhu?

Poštovana.KiaraM. nisam ništa plaćala od 8.mj.ove god.nisu me ovršili ni sudski ni preko j.b.samo obavijest da su dug ustupili eosmatrix.gledala na fini i nisu na redoslijedu.možda me sad tuži eosmatrix.možda netko upućeniji zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Mara123456789 je napisao:

možda me sad tuži eosmatrix.možda netko upućeniji zna?

Svakako će pokrenuti ovršni postupak, a sve s ciljem da bi raspolagali ovršnom ispravom s kojom se kasnije mogu pokušati naplatiti. Trenutno čekaju, jer troškove ovrhe u ovoj fazi podmiruju sami (kasnije im ovršenik sve to plati), a s obzirom na visinu duga ti troškovi znaju biti poprilični, tako da im se ne žuri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija