Jump to content
tonipravst

Jednostrani raskid ugovora o zakupu poslovnog prostora

Preporučene objave

Poštovani,

situacija je slijedeća: Radi se ugovoru o zakupu poslovnog prostora između dvije pravne osobe. Jedna od njih želi jednostrano raskinuti ugovor no druga strana odbija zaprimiti izjavu o raskidu.

Zanima me kada se smatra da je takav ugovor raskinut, odnosno koliko puta će biti pokušana dostava ?

Unaprijed hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ugovor o zakupu poslovnog prostora sklopljen na neodređeno vrijeme otkazuje se pisanim otkazom koji se dostavlja poštom preporučeno, a putem javnog bilježnika kada je ugovor potvrđen tj. solemniziran po javnom bilježniku. Kada se otkaz daje putem javnog bilježnika, tada javni bilježnik sastavlja zapisnik o tome i poduzima sve radnje propisane zakonom.

Podijeli ovu objavu

Poštovani, ugovor o najmu poslovnog prostora je potpisan 1.1.2019. na godinu dana (i ovjeren kod javnog bilježnika jer mi je trebalo za otvaranje obrta), uz mogućnošću raskida ugovora s otkaznim rokom od 1 mjeseca od strane mene kao zakupca. 

S obzirom da se i zakupodavac slaze s raskidom ugovora, što je potrebno napisati? Otkaz ugovora o zakupu (obavijest koju ću mu ja poslati) i/ili sporazumni prestanak ugovora o zakupu. 

Je li navedeno potrebno ovjeriti u javnog bilježnika ili samo poslati zakupodavcu i imati potvrdu da je navedeno on zaprimio mjesec dana prije? 

Takoder, ako bi mi netko naveo primjer/obrazac kako otkaz/prekid ugovora treba izgledati, bila bih mu vrlo zahvalna. 

Hvala unaprijed i ugodna večer. 

Uređeno od DanRad

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , DanRad je napisao:

Otkaz ugovora o zakupu (obavijest koju ću mu ja poslati) i/ili sporazumni prestanak ugovora o zakupu. 

Ima li ugovor kakvu klauzulu o sporazumnom raskidu? Je li Vam problem otkazni rok od mjesec dana?

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Ima li ugovor kakvu klauzulu o sporazumnom raskidu? Je li Vam problem otkazni rok od mjesec dana?

Ugovor nema klauzulu o sporazumnom raskidu i nije mi problem otkazni rok, nego me zanima kako taj papir treba izgledati i što na njemu treba pisati. 

Podijeli ovu objavu

Tada je dovoljno da u dva primjerka jednostavno napišete da otkazujete ugovor o zakupu poslovnog prostora, precizno navesti koji točno ugovor, te da se prihvatom dopisa o otkazu ugovora ima smatrati da teče otkazni rok od mjesec dana, odnosno sve sukladno klauzulama ugovora. Jedan primjerak s dokazom o primitku neka bude za Vas.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Tada je dovoljno da u dva primjerka jednostavno napišete da otkazujete ugovor o zakupu poslovnog prostora, precizno navesti koji točno ugovor, te da se prihvatom dopisa o otkazu ugovora ima smatrati da teče otkazni rok od mjesec dana, odnosno sve sukladno klauzulama ugovora. Jedan primjerak s dokazom o primitku neka bude za Vas.

Puno hvala na brzom odgovoru. 
Treba li taj dopis biti potpisan od strane zajmodavca, treba li biti ovjeren od strane javnog bilježnika i što mi preporučate - na koji način da dopis uručim zajmodavcu? E-mailom, poštom, osobno? 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad