Jump to content

Ovrha zbog neplaćanja alimentacije - kome se prijedlog podnosi?


DunjaK

Preporučene objave

Otac uopće ne plaća alimentaciju koja mu je određena pravomoćnom presudom. Kome poslati prijedlog za ovrhu, kako bi se sredstva što prije naplatila? Pretpostavljam da se radi o ovrsi temeljem ovršne isprave, imam šprancu za sastaviti prijedlog, samo me zanima moram li prijedlog slati javnom bilježniku ili mogu i odmah preko FINE?

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
od suda koji je donio presudu tražiti potvrdu ovršnosti i pravomoćnosti.

sa ovjerenom presudom u finu i podnijeti zahtjev za izravnu naplatu (dobijete ga u fini).

 

Kada se podnese zahtjev za skidanje al. ovrhom, koliko vremena treba da se počne skidati?

 

A kako se rješavaju zaostaci kod ovrhe radi neisplate alimentacije?

 

 

Npr moj ex ne plaća već godinu, to je oko 20 000 kn zaostataka. To bih mu i oprostila, da je ponovno počeo plaćati, ali je odlučio samoinicijativno da će on prestati zauvijek, a dijete se još školuje ( ima otkuda, ali se inati). Već sam potrošila sve zalihe, pa me zanima koliko se čeka na obustavu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Direktno se na naplatu na FINA-u mogu nositi presude koje nose datum ovršnosti onaj nakon 15 listopada 2012. godine.

 

Dakle, ispuniti zahtjev koji se nađe na net stranicama FINA-e, odnese se skupa sa presudom i to je to. Brzo se naplata počne vršiti, ako ima sredstva na računu naravno.

 

Za presude ovršne prije 15.10.2012. godine vrijedi da se radi provedbe istih mora pisati prijednog za ovrhu koji se predaje nadležnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Direktno se na naplatu na FINA-u mogu nositi presude koje nose datum ovršnosti onaj nakon 15 listopada 2012. godine.

 

Dakle, ispuniti zahtjev koji se nađe na net stranicama FINA-e, odnese se skupa sa presudom i to je to. Brzo se naplata počne vršiti, ako ima sredstva na računu naravno.

 

Za presude ovršne prije 15.10.2012. godine vrijedi da se radi provedbe istih mora pisati prijednog za ovrhu koji se predaje nadležnom sudu.

 

 

Moja presuda je starija. Znači čekanje.....

Hvala Burn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Suprug je svojevoljno prestao plaćati alimentaciju.

 

Imam presudu o plaćanju iz 2010. sa klauzulom pravomoćnosti, imam potvrdu da se dijete redovno školuje, također iz HZZO potvrde o primanjima i stalnom zaposlenju bivšeg supruga.

 

Odvjetnik je tražio ovrhu na plaću za zaostatke i dalje redovito plaćanje.

 

Da li netko zna koliko se čeka na isplatu? Zalihe su mi presušile.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Moj ex je za vrijeme mirenja (tema: prijeboj međusobnih dugova), po starom predao na sud prijedlog za ovrhu u V mj, oni su lupili žig, provedeno je u VII, uzeli od plaće u VIII, bez mog saznanja zašto i kako (mirila sam se, nisam dobila prijedlog za ovrhu).. Mene sada zanima kako obustaviti ovrhu nad plaćom jer sam mu sve, čim sam uspjela, isplatila kreditom? Ja bih htjela punoljetnom djetetu plaćati na njegov račun jer djeca ne vide ništa od tih novaca. Poslala sam na sud obavijest i dokaz kompletne isplate dugova s 30% kamata (vjerojatno sam pretplatila jer nisam imala 600kn da mi točno FINA izračuna kamate) i zamolila da me obavijeste da li sam svoju obavezu otplatila. Prošlo je 4 mjeseca, ali alimentacija mi se i dalje skida s plaće. Aex je ishodio i povećanje iste, pa ću svejedno morati (po potvrdi župan.suda) dio sama uplaćivati na njegov račun. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Suprug je svojevoljno prestao plaćati alimentaciju.

 

Imam presudu o plaćanju iz 2010. sa klauzulom pravomoćnosti, imam potvrdu da se dijete redovno školuje, također iz HZZO potvrde o primanjima i stalnom zaposlenju bivšeg supruga.

 

Odvjetnik je tražio ovrhu na plaću za zaostatke i dalje redovito plaćanje.

 

Da li netko zna koliko se čeka na isplatu? Zalihe su mi presušile.

 

Sud je prije dva mjeseca donio rješenje, dalje će mu se al skidati s plaće, a zaostaci idu ovrhom.

 

Da li je ta sudska odluka onda konačna ili se ex može žaliti?

Koliko mogu čekati do prve uplate?

 

Napominjem da je zaposlen u državnoj službi i ima dobru plaću, a ima i bankovne račune sa većom količinom novaca, znači ima se od kuda naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija