Jump to content

rješenje hzmo


neretva

Preporučene objave

poslao sam rješenje o trajnom statusu HRVI područnoj službi HZMO koliko treba čekati odgovor..hvala

Ako je samo rješenje o trajnom statusu HRVI u pitanju, a imali su otprije tvoje isto rješenje o privremenom statusu HRVI , onda ti sada neće slati nikakvo novo rješenje jer nije došlo do promjena vezano za visinu i vrstu mirovine. Isto rješenje će samo arhivirati u tvoj spis.

 

Ako do sada nisu imali privremeneo rješenje onda će ti po tom rješenju koje si im poslao napraviti novi izraqžčun mirovine-uvrstivši HRVi status u izračun. Onda češ dobiti novo rješenje za 1-2 mjeseca od predavanja istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je samo rješenje o trajnom statusu HRVI u pitanju, a imali su otprije tvoje isto rješenje o privremenom statusu HRVI , onda ti sada neće slati nikakvo novo rješenje jer nije došlo do promjena vezano za visinu i vrstu mirovine. Isto rješenje će samo arhivirati u tvoj spis.

 

Ako do sada nisu imali privremeneo rješenje onda će ti po tom rješenju koje si im poslao napraviti novi izraqžčun mirovine-uvrstivši HRVi status u izračun. Onda češ dobiti novo rješenje za 1-2 mjeseca od predavanja istog.

 

ja im nisam do sada nikad ništa slao, osim ako ta privremena rješenja koja sam dobivao nisu proslijeđena u hzmo, mada ne znam zašto bi,ako jesu zašto i ovo stalno nije prosliđeno,neupućen sam , kolega hvala na stpljenju.. nije mi jasan taj dio o novom izračunu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovo se i mene tiče,već sam pisao pod temom o obnovi postupka,ovako u mirovinu sam išao kao invalid rada i sada naknadno sam stekao status HRV-i za trajno,a neznam tamo pod temom obnova postupka su mi predlagali da idem na novu obnovu postupka znači sa ful medicinskom dokumentacijom za novu procjenu radne sposobnosti a po ovome što se ovdje piše ispada da mi je samo potrebno riješenje o HRV-i da bi imao veću mirovinu koja trenutno iznosi 1970 kuna i napominjem da do sada nisam predavao na mirovinski

nikakva privremena riješenja o HRV-i,nije problem pitati na mirovinskom al je problem kada nemaš koga pitati jer u Zadru su svi gluhonijemi na takva pitanja,molim savjet što da radim, ako se ne ide na novu procjenu radne sposobnosti na osnovu čega će odrediti omjer rat-mir?zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se ne ide na novu procjenu radne sposobnosti na osnovu čega će odrediti omjer rat-mir?zahvaljujem

na osnovu ničeg,........zato i moraš ići ponovo na mirovinsku komisiju....nemoraš baš sve predavati samo med.dokumentaciju od zadnje komisije........

nemoraju ići ponovo na komisiju oni koji iz nekog svog razloga neće :) i oni koji su već imali neki određen omjer po starom zakonu,ali nisu imali invalidnost,kod njih se samo napravi novi obračun...

prevedno ti ideš.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovo se i mene tiče,već sam pisao pod temom o obnovi postupka,ovako u mirovinu sam išao kao invalid rada i sada naknadno sam stekao status HRV-i za trajno,a neznam tamo pod temom obnova postupka su mi predlagali da idem na novu obnovu postupka znači sa ful medicinskom dokumentacijom za novu procjenu radne sposobnosti a po ovome što se ovdje piše ispada da mi je samo potrebno riješenje o HRV-i da bi imao veću mirovinu koja trenutno iznosi 1970 kuna i napominjem da do sada nisam predavao na mirovinski

nikakva privremena riješenja o HRV-i,nije problem pitati na mirovinskom al je problem kada nemaš koga pitati jer u Zadru su svi gluhonijemi na takva pitanja,molim savjet što da radim, ako se ne ide na novu procjenu radne sposobnosti na osnovu čega će odrediti omjer rat-mir?zahvaljujem

obavezno napravi novi psihotest

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

molila bi za pomoć jer sam se pogubila u ovom ludilu koje vlada oko nas. Dragovoljac sam domovinskog rata od 1991. do 1996. Unazad 4 godine su se pojavili simtomi PTSP-a i od tada se aktivno liječim (svaki mjesec psihijatar, 4 dnevne bolnice, 1 hospitalizirana). Trenutno sam na bolovanju neprekidno od 08. mjeseca 2012. godine pa su mi u skladu s novim zakonom bolovanje srezali na 50%. Podnijela sam zahtjev za priznavanje bolesti kao posljedice rata i dobila odbijenicu jer mi nedostaje drugostupanjsko rješenje MORH-a ili MHB glede statusa HRVI iako po zakonu isti ne mogu dobiti. Samohrana sam majka 2 djece, živimo u podstanarkom stanu i ja zaista ne znam što da radim i kako dalje. Ako ima tko kakav savjet bit ću veoma zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanja ,da budem kratak i jasan...

1.mirovinu ili bilo što drugo u svezi rata ne možeš više dobiti,..kao niti hrvi...i s tim se više nemoj opterečivati,....

2.na osnovu ptsp-a,ako je bolest u takvoj fazi da ti uzrokuje radnu nesposobnost ,možeš dobiti civilnu mirovinu koja u većini slučajeva budem mala

3.ako je mirovina mala,imaš pravo,bez obzira što se to tretira civilna mirovina na najnižu braniteljsku mirovinu (ima ih dvije ,ako je prosfesionalna mirovina,ona je nešto manja oko 1800/1900kn, i opča nesposobnost nisam siguran ,negdje oko 2300/2400kn)

4.i to je to što se tiće mogučnosti

znaći ići na mirovinske komisije,pa ako je odbijenica ponovo ići,...nemoraš inzistirati i tražiti da je posljedica rata jer nečeš i nemožeš dobiti,..

možeš dobiti ono što sam napisao iznad.....normalno ako je bolest u u toj fazi da je potrebno umirovljenje,,,,,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hvala na odgovoru...mada mi nije jasno zašto ne mogu dobiti rješenje da je bolest posljedica rata ako su to potvrdili i vještaci (i psiholog i psihijatar)...problem je u tome što onda imam pravo na 100% bolovanje...

 

Ažurirano

 

...hvala na odgovoru...mada mi nije jasno zašto ne mogu dobiti rješenje da je bolest posljedica rata ako su to potvrdili i vještaci (i psiholog i psihijatar)...problem je u tome što onda imam pravo na 100% bolovanje...

 

Ažurirano

 

...hvala na odgovoru...mada mi nije jasno zašto ne mogu dobiti rješenje da je bolest posljedica rata ako su to potvrdili i vještaci (i psiholog i psihijatar)...problem je u tome što onda imam pravo na 100% bolovanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hvala na odgovoru...mada mi nije jasno zašto ne mogu dobiti rješenje da je bolest posljedica rata ako su to potvrdili i vještaci (i psiholog i psihijatar)...problem je u tome što onda imam pravo na 100% bolovanje...

 

Ažurirano

tvoj liječnik (psihijatar i psiholog) mogu tvrditi i liječiti te da je ptsp posljedica rata,...međutim zakonom je ograničeno priznavanja prava na osnovu rata svima koji se liječe poslije 2005 godine,...neke zemlje koje isto tako imaju svoje borce i isto tako boluju od ptsp-a nemaju to priznato nikakvim pravom,osim prava na liječenje......

što znaći bez obzira što ti možeš imaš ptsp kao posljedicu rata,država je zakonski onemogućila "materijalna" prava...

jedino ako se zakon promjeni,a to je skoro nevjerovatno.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija