Jump to content

Prodao auto, kupac napravio kazne koje dolaze meni


Tintintin

Preporučene objave

Poštovanje,

redovito pratim ovaj forum i puno toga sam naučio,sada bih ja trebao malu pomoć...

radi se o slijedećem:

 

prodao sam auto (kupcu sam ostavio tablice), registriran jop cca.3 mjeseca.

nakon godinu dana sam dobio obavijest od policije da nisu vraćene tablice i da auto nije kasnije registriran, te kaznu od 700 kn.

podnio sam prigovor i priložio kupoprodajni ugovor. sve 5. (kasnije sam obaviješten da je progovor prihvaćen i da ne trebam platiti).

 

Policijski službenik je savjetovao da provjerim da li postoje koje neplaćene karte za parking. idem provjeriti u gradsku parking službu, ispostavilo se da ima nekoliko neplaćenih karti (oko 600 kn), te unaprijed u njihovoj službi ostavljam kopiju kupoprodajnog ugovora i prigovor da sam auto prodao i da nisam bio vlasnik kada su kazne napravljene.

 

Sad ono bitno..

Nekoliko mjeseci kasnije dobivam poziv na sud od parking službe da postoje kazne.. bio sam na ročištu, ponovo priložio ovjeren kupoprodajni ugovor iz kojeg se vidi da nisam bio vlasnik i prigovor. Općinski sud je presudio u moju korist. danas, 7 mjeseci kasnije, opet sam dobio poziv na sud, za iste kazne i da je parking služba uputila žalbu na presudu u općinskom sudu.

Parking služba se stalno vadi na to da nisam odjavio auto nakon prodaje, a u policiskoj postaji su rekli da auto mora odjaviti kupac u roku od 14 dana..

 

Šta da radim? više nisam pametan..

molim Vas neki savjet.

Unaprijed hvala, Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, a da li to onda vrijedi na sudu?

ako se dobro sjećam, i rekao sam nešto u tom smislu.

Jer kako sam naveo, nije problem MUP, nego parking služba u vlasništvu grada.

u prilogu koji su poslali, navedeno je da se tereti vlasnik vozila koji je naveden u MUP-u. U tom slučaju sam to ja, pošto tip kojem sam prodao auto nije prenesao auto na sebe u roku od 14 dana, a imam ovjeren kupoprodajni ugovor zaključen prije nego su počinjene kazne za parking.

tu je cijela zavrzlama..

A sami su rekli da nisu reagirali na moj prigovor koji sam im unaprijed donio i da nisu ni pokušavali kontaktirati kupca, nego direktno terete mene..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, mogu me daviti s tim u nedogled? jel postoji zastara na to?

A kad sam već kod toga, pri prvom ročištu, moram sam uplatiti 100 kn za troškove, koji su kasnije trebali biti vraćeni s obzirom da je presuda bila u moju korist. nisam ih još dobio, da li mogu na slijedećem ročištu tražiti kamate na to kako i oni traže kamate na svoje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, evo me opet.

mali update...

ponovo su presudili u moju korist i ponovo su se žalili na presudu.

(2. presude već u moju korist, ponovo se žale)

 

sa spikom da:

pobijaju presudu u cijelost zbog;

1. bitne povrede odredaba parničkog postupka,

2. pogrešne primjene materijalnog prava

 

i dalje se vade na to da sam bio vlasnik evidentiran u mupu za vrijeme kada su kazne napisane (jesam, jer kupac nije prenesao auto na sebe, ali imam kupoprodajni ugovor da sam ga prodao ranije)

i da ove tužbe nisu prekršajnog tipa nego spadaju u sporove male vrijednosti (tako nekako)

 

plus, priložili su neke presude iz drugih gradova sa sličnim presudama na koje se vade..

 

Help!

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
novi update..

 

županijski sud odlučio da moram JA platiti i ako hoću novce natrag, tužiti tipa kojemu sam prodao auto..

da..

 

Onda ga tuži.

 

 

Inače, ja već petnaestak godina nikada ne dajem tablice s autom koji prodam.

Jednostavno ne dam. Ako kupac inzistira, ponudim mu smanjiti cijenu za trošak novih tablica.

Ne isplati se biti u strahu kakva sve s.anja i zafrkanciju možeš imati ako ostaviš tablice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tablice se mogu ostavit novom vlasniku ali se auto prepiše,plati porez i odjavi na mup-u i problema nema.Čim si odjavio auto u mup-u više nisi vlasnik a oni po tablicama i vozilu vode novog vlasnika.

 

I onda novi vlasnik slupa nekom auto, a ti se godinama kod registracije nateži sa osiguravateljem i dokazuj da si prodao auto. Ja sam imao takvo glupo natezanje pred dosta godina. Prve godine išao sam u upravu osiguravatelja i to riješio, da bi me isti problem dočekao kod slijedeće rege. Pa sam promijenio osiguravatelja. Možda sad to više nije problem, ali jednostavno ne želim tu brigu. Tablice u smeće i zdrrrravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad nekome ostaviš tablice i to napišeš i u ugovoru i odeš kod JB da ovjeri ugovor zatim se ode u poreznu,plati porez i ode u mup odjavit vozilo onda taj vlasnik može s vozilom radit što želi i kriv je isključivo on jer je "stari vlasnik" odjavljen dolaskom u mup.

 

Prosto i jednostavno.Sve drugo vodi problemima za koje je kriv isključivo stari vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Kad nekome ostaviš tablice i to napišeš i u ugovoru i odeš kod JB da ovjeri ugovor zatim se ode u poreznu,plati porez i ode u mup odjavit vozilo onda taj vlasnik može s vozilom radit što želi i kriv je isključivo on jer je "stari vlasnik" odjavljen dolaskom u mup.

 

Prosto i jednostavno.Sve drugo vodi problemima za koje je kriv isključivo stari vlasnik.

 

gotovo isti slučaj....auto prodan s tablicama,nije odjavljen....prometna nezgoda...dolazii kazna ex vlasniku i on ignorira....poziv za sud-on ignorira....nakon 2 godina dolazi policija i vodi na 13dnevno izdržavanje kazne zatvora! dakle-nimalo bezazleno! s tim se ne šaliti jer se zna iskomlicirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija