Jump to content

banka me prevarila


dejna

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć!

Centar banka koja je otišla u stečaj 2013g.ostala mi je dužna veću svotu novaca,određen je stečajni upravitelj koji me svrstao u četvrti isplatni red kao štedišu,pa kad dođam na red po njihovom tek onda će mi isplatiti novce.Samo ne znam kad će to biti jer je prošlo već 4 god a oni kažu da se tek polovicu isplatili DAB-u koji je na trećem isplatnom redu.

Povremeno odem do Trgovačkog suda i sudac se strogo drži zakona i pravde i objašnjava mi nebuloze,a ne drži se zakona i pravde što je Centar banka opljačkala štediše i ne vraća nam novce,Biondić je bio glavni na čelu lijepo dao banku u stečaj otvorio sebi polikliniku i nikom ništa.

Ja sam sav svoj pošteno zarađen novac,krvavo zarađen novac stavio na oročenje kod te Centar banke jer su nudili malo bolje kamate na oročenja.I evo fino sam prevaren,čekam svoj novac koji će mi ikad ili nikad biti isplaćen.Imam pravomoćno rješenje od Trgovačkog suda da mi je banka dužna novac.

Zanima me da li da uzimam advokata,da li da tužim banku ili na koji način da dobijem povrat i isplatu svog novca.

Kad sam razgovarao sa stečajnim upr.on se nonšalantno smijao i nije baš doživljavao moj problem kao u smislu pa ko ti je kriv što si naivno dao novac u banku a on zarađuje masno novce što vodi stečajeve banaka,to su milioni.

Da li je i država odgovorna za ovu prevaru jer tad je bio Linić na vlasti?

Malo sam opširan,oprostite ali trebam Vašu pomoć i savjet što da radim dalje?

Hvala puno!

l

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, u stečajnom postupku se isplaćuje koliko ima novaca na računu i koliko se uspijeva unovčiti imovina. Postupak radi naknade štete u kojemu biste utvrđivali odgovornost države ili HNB-a mi se čini dugotrajan i bezizgledan. Možda mediji ili kolektivni pritisak svih štediša Centar banke kako biste od stečajnog upravitelja dobili neke konkretnije odgovore?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, u stečajnom postupku se isplaćuje koliko ima novaca na računu i koliko se uspijeva unovčiti imovina. Postupak radi naknade štete u kojemu biste utvrđivali odgovornost države ili HNB-a mi se čini dugotrajan i bezizgledan. Možda mediji ili kolektivni pritisak svih štediša Centar banke kako biste od stečajnog upravitelja dobili neke konkretnije odgovore?

da li se može dogoditi da nikad ne dobijem novce?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam zašto sudac na Trgovačkom s.koji takođe zajedno sa stečajnim vodi ovaj stečaj kaže:ne brinite ja vjerujem 100% da ćete dobiti novce ali u postocima jer stečajni radi na tome da svi budu podmireni.

Da li mi to daje lažnu nadu što mi štediše često idemo kod suca da se informiramo do kud su došle te isplate,a već dugo stoje na pola isplate Dab-u po njihovom navodu.

Da li je pametno da uzmem advokata i da li mi on može istjerat moje novce?

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li se može dogoditi da nikad ne dobijem novce?

Hvala na odgovorima!

 

OK, sad sam malo proučila situaciju s Centar bankom - ako ste prijavili svoj depozit za obeštećenje, trebali biste u roku od 20 dana od otvaranja stečaja biti obeštećeni od strane Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka (DAB na koji se referirate). Osim ako je Vaš depozit bio veći od 100 000 EUR-a, u kojem slučaju preostali iznos morate potraživati kroz stečajni postupak.

 

Po stranici DAB-a vidim da je za Centar banku isplaćeno 7.126 deponenata s preko 525.190.379 kn, znači da postupak isplate ide. Ako je tu zapelo, onda pritisak morate vršiti prema DAB-u...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, sad sam malo proučila situaciju s Centar bankom - ako ste prijavili svoj depozit za obeštećenje, trebali biste u roku od 20 dana od otvaranja stečaja biti obeštećeni od strane Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka (DAB na koji se referirate). Osim ako je Vaš depozit bio veći od 100 000 EUR-a, u kojem slučaju preostali iznos morate potraživati kroz stečajni postupak.

 

 

Ili ako nije riječ o pravnoj osobi! Ja sam shvatio da se dejna poistovjećuje sa svojom firmom kojoj je vjerojatno vlasnik! Zato i nema veze sa DAB-om i upućen je na stečajni postupak u niži naplatni red! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda je po prirodi svoje tražbine morao biti svrstan u niži isplatni red, ali osiguravaju se depoziti do 100.000 eura i to fizičkih osoba, trgovačkih društava, neprofitnih ogranizacija i jedinica lokalne i područne samouprave (za njih uz ograničenje).

 

 

hvala vam na odgovorima,a gdje ste to našli o isplatama prema Dab

i da li je Dab isplaćen u cjelosti,sve sam pretražio ali ne mogu naći.lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija