Jump to content
VenomusFlower

Istekla osobna prije skoro godinu dana- produženje/nova/kazna!? :/

Preporučene objave

Eto, što da kažem.

Nisam uopće obraćala pozornost i tek sam prije koji mjesec skužila da mi je osobna istekla.

Inače nigdje ne idem, možda ono, do trgovine il tako nešta, više sam osoba koja vjesi po kući ili po kompjuteru, nisam imala potrebe igdje koristiti osobnu tako da se nisam obazirala.

A kad sam skužila prije koji mjesec, stalno sam gledala ono uskoro ću, sljedeći ponedjeljak ili slično i tako je vrijeme proletilo.

A i moram priznat da me već sad duže vrijeme strah uopće i otići jer nisam sigurna hoću li dobiti neku kaznu ili nešto, neam novaca, što je još bolje. -.-

I sad, da li ja uopće spadam pod produživanje osobne ili izradu nove!?

I koje bi dokumente uopće trebala?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru (:

Znači koliko sam skužila, trebam donjeti novu fotografiju, certifikat pod redovnim postupkom od 79,50 kn te staru isteklu osobnu iskaznicu!?

Što je sa biljezima, znam da su se prije uzimali na šalteru ali nisam nigdje na stranici vidjela da se spominjali.

Podijeli ovu objavu

Nema biljega. Dobijete od tete na šalteru zahtjev i uplatnicu, platite pa s time nazad kod tete kojoj predate to ispunjeno i plačeno i sličicu, ona ispuni obrazac po podacima iz evidencije MUP-a na kojem vi provjerite točnost podataka pa se potpišete, isto napravite na ugovoru o davnju usluga certifiranja, ostavite broj moba na koji će te primiti sms da je OI gotova (ako želite) i to je uglavnom to :-).

Podijeli ovu objavu

Istekla mi je osobna prije 2 mjeseca znam da je istekla al zbog boelsti i boravka u bolnici nisam mogla otici dali cu dobiti neku kaznu i dali mi policija moze ako me zaustavi s autom nakon sto mi poniste staru osobnu i dobijem onaj zuti kartoncic naplatit kaznu ili ne .

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Nariele
      Pozdrav!

Hvala unaprijed na citanju i pokusat cu biti suvisla koliko je moguce biti.
      Naime, odselila sam iz Hrv prije par godina i nisam nikad odjavila boraviste (nisam bila dovoljno informirana, smatrala sam da je nebitno) niti pokrenula ikakav postupak. U travnju mi je istekla osobna iskaznica koju jos nisam produzila(nisam u drzavi jos par mjeseci) i policija je odradila terensku provjeru, utvrdila da ne zivim u drzavi vise, te po tome sto su nam rekli, automatski mi odjavljeno boraviste i vise nemam pravo na osobnu iskaznicu i putovnicu.
      S obzirom da se ne namjeravam vracati u Hrv i nemam nekretnina ni financijskih obveza prema drzavi, to ne bi trebao predstavljati problem, ali 2019 se udajem (civilno) za stranca (UK) u Dubrovniku.
      Pitanja su:
      1. Hoce li me docekati nekakve kazne kad pokusam pokrenuti postupak vezan za boraviste?
      2. Mogu li se udati u Hrv ako nemam prijavljeno boraviste ali imam pravne dokumente (ID/viza) druge drzave? 
      3. Da li je uopce potrebno da se prijavljujem/odjavljujem ili je ok ostaviti kako je, s odjavom napravljenom s njihove strane?

Ako postoje ikakva pitanja ili je nesto nejasno - tu sam i hvala jos jednom!
  • Online korisnici