Jump to content

Prekovremeni sati manji od redovnih?


v_rex

Preporučene objave

 Pozdrav, prosli mjesec sam imao jako puno prekovremenih sati, cak puno vise nego to zakon o radu dopusta, i nisam se bunio zbog toga jer mi se nije dali ulaziti u sukob sa poslodavcem. Nadao sam se, bar ce me dobra placa na kraju mjeseca utjesiti. I kako to u hrvatskoj uglavnom biva, na placi me je docekao hladan tus: umjesto ocekivanih 2200 kuna dobio sam 1570 kuna. Kada sam pitao poslodavca zasto tako malo, on mi je na brzinu i nervozno objasnio da "on za prekovremene daje 10% vise nego na normalne sate, kada se na to plati porez, ispadne toliko".

 

 Priznajem da nisam imao pojma da se na prekovremene placa ikakvi porez ali opet me zanima, moze li prekovremeni netto sat biti manji nego "normalni" sat? Jer ako sam ja dobro shvatio poslodavca, njegov izracun izgleda ovako: normalni netto sat + 10% - 25% porez. Npr ako mi je netto u mjesecu bio oko 20 sati, po ovome za prekovremeni dobijem oko 16.5 kn/ sat ? Meni to ne zvuci dobro?!

uređeno: od v_rex
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, sivko je napisao:

Koliko plaća prekovremene piše u ugovoru o radu,pravilniku o radu ili kolektivnom ugovoru.Naravno ako ti da puno % od redovne satnice mora za tebe platit i više doprinosa.A inače prekovremeni neto ti svakako mora bit veći od redovnog sata.A ti po toj plaći nisi ni na minimalcu.

 Hvala na odgovoru:).

 Ovi iznosi koje spominjem nisu placa, nego prekovremeni sati. Mozes li molim te biti malo konkretniji u vezi ovoga "A inače prekovremeni neto ti svakako mora bit veći od redovnog sata". I meni se cini da to mora tako biti ali volio bih da mi pokazes na neki zakon ili nesto? Uzmimo zanpretpostavku da u mojem pravilniku o radi stoji da poslodavac placa 10% gore za prekovremene. Kako bi izracunao koliko mi mora sjesti netto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, koliko je racuno dobiti od prekovremenih, lako moguce da mu je placa dovoljno velika za oporezivanje :) Prirez ide, mislim,  bez obzira na visinu place, izuzetak su podrucja posebne drzavne skrbi. Kako bilo, na ispl.listi bi se sve trebalo vidjeti. Samo, napomena, tesko da je poslodavac prikazao bas sve prekovremene - ako ih je vise od dozvoljenog. Mozda je smanjio broj i povecao satnicu, mozda je stavio neku stimulaciju, mozda....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Potočnica je napisao:

Pa, koliko je racuno dobiti od prekovremenih, lako moguce da mu je placa dovoljno velika za oporezivanje :) Prirez ide, mislim,  bez obzira na visinu place, izuzetak su podrucja posebne drzavne skrbi. Kako bilo, na ispl.listi bi se sve trebalo vidjeti. Samo, napomena, tesko da je poslodavac prikazao bas sve prekovremene - ako ih je vise od dozvoljenog. Mozda je smanjio broj i povecao satnicu, mozda je stavio neku stimulaciju, mozda....

 Ma imam filing da me je prevario i da me je zakinuo za barem 500- 600 kuna. Da li to smijem poslati pp sa podacima koje znam pa mozda to uspijes barem odokativno vidjeti kako stojim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija