Jump to content

Vjerodostojni podaci o prekrsitelju


dejpi

Preporučene objave

Pozdrav, ispricavam se ako sam pokrenyo temu koja vec postoji ali nikako ju ne mogu naci. 

Zanima me tko dobiva kaznu za prekrsaj ako vlasnik vozila ne dostavi podatke o tome tko je vozio? Naime ucinio sam prekrsaj, a vozilo nije na mene. Trebao bih izgubiti vozacku ako dam svoje ime, a studiram u inozemstvu pa mi je to jako nezgodno i radije bih platio kaznu. Znaci da li onda samo vlasnik vozila dobiva kaznu zato sto nije dostavio podatke tj ne moze se utvrditi tko je vozio, a prekrsaj pada u zaborav onda ili? Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, dejpi je napisao:

Pozdrav, ispricavam se ako sam pokrenyo temu koja vec postoji ali nikako ju ne mogu naci. 

Zanima me tko dobiva kaznu za prekrsaj ako vlasnik vozila ne dostavi podatke o tome tko je vozio? Naime ucinio sam prekrsaj, a vozilo nije na mene. Trebao bih izgubiti vozacku ako dam svoje ime, a studiram u inozemstvu pa mi je to jako nezgodno i radije bih platio kaznu. Znaci da li onda samo vlasnik vozila dobiva kaznu zato sto nije dostavio podatke tj ne moze se utvrditi tko je vozio, a prekrsaj pada u zaborav onda ili? Hvala unaprijed

Vlasnik vozila dobiva kaznu za prekršaj koji je počinjen vozilom koje glasi na njega, a on ne dostavi odgovor ko je upravljao vozilom, tj. ako se ne može utvrditi ko je upravljao vozilom u vrijeme počinjenja prekršaja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, drot13 je napisao:

Ukratko, u temi koju ti je virtalni linkao imaš odgovor, sve je pitanje jednostavne matematike.

Ako kao vlasnik vozila ne dostaviš podatke, dobit ćeš samo kaznu za nedavanje podataka (originalni prekršaj se ne procesuira), pa računaj što ti se više isplati.

Da, upravo na to sam i ja ciljao, vlasnik vozila dobiva kaznu za nedavanje podataka o vozaču..... nisam uspio ispraviti svoj post ( preduhitren), oprostite...kao što navodi poštovani drot, ocijenite što Vam je povoljnije, sve Vam detaljno piše u linku poštovanog virtalnog...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Željac047 je napisao:

Da, upravo na to sam i ja ciljao, vlasnik vozila dobiva kaznu za nedavanje podataka o vozaču..... nisam uspio ispraviti svoj post ( preduhitren), oprostite...kao što navodi poštovani drot, ocijenite što Vam je povoljnije, sve Vam detaljno piše u linku poštovanog virtalnog...

 

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Ukratko, u temi koju ti je virtalni linkao imaš odgovor, sve je pitanje jednostavne matematike.

Ako kao vlasnik vozila ne dostaviš podatke, dobit ćeš samo kaznu za nedavanje podataka (originalni prekršaj se ne procesuira), pa računaj što ti se više isplati.

Da li je to popraceno sa nekim zakonom ili je to tako najcesce u praksi? Zanima me zapravo da li se moze dogoditi da se dobije i kazna za nedostavljanje podataka tko je vozio i kazna za prekrsaj takoder? Takoder ako se odlucim na tu opciju da li da uopce saljem nesto tko je vozio ili da jednostavno cekam da oni posalju kaznu? 

Hvala Vam na brzim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje u zakonu ne piše točno tako, ali to smisleno proizlazi iz više odredbi, uvijek je tako i ne može drugačije. za prekršaj te ne mogu kazniti kad ne znaju tko ga je počinio, a zato je tu ta "rezervna" opcija kao kazna za nedavanje podataka.

Ako ti odgovara, ne šalješ ništa, nego čekaš ovu za nedavanje podataka i to je to. Na nju se još možeš i žaliti, pa se možda nešto i smanji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , drot13 je napisao:

Nigdje u zakonu ne piše točno tako, ali to smisleno proizlazi iz više odredbi, uvijek je tako i ne može drugačije. za prekršaj te ne mogu kazniti kad ne znaju tko ga je počinio, a zato je tu ta "rezervna" opcija kao kazna za nedavanje podataka.

Ako ti odgovara, ne šalješ ništa, nego čekaš ovu za nedavanje podataka i to je to. Na nju se još možeš i žaliti, pa se možda nešto i smanji.

Pozdrav, 

danas sam nazvao u prometnu policiju i pravio se malo glup, nisam se ni predstavio niti nista, i rekao sam da sam zaboravio poslati podatke i da li cu dobiti sada i jednu i drugu kaznu i rekla je da da, i na moje pitanje pa kome ide kazna za pocinjeni prekrsaj ako se ne zna prekrsitelj zena mi je rekla pa vlasniku vozila.

Sad me zanima da li je to ikako moguce? Da se nebi zeznuo pa dobio na kraju obje kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , dejpi je napisao:

Sad me zanima da li je to ikako moguce? Da se nebi zeznuo pa dobio na kraju obje kazne.

Eto, ja ću vas sutra prijaviti da ste mi ukrali kravicu Pisavu, jel mislite da će vas i za to goniti?

Bez zamjere na sarkazmu, ali policija mora dokazati identitet vozača, a kako su u ovakvim situacijama to u nemogućnosti, šalju upit vlasniku vozila, a on onda može kalkulirati što mu je isplativije, dal dati identitet ili bolje ne, ako je počinjen prekršaj, za kojeg je propisana teža kazna od one za nedavanje podataka. Ako nema identiteta, koga će kazniti? Vlasnika? Ionako je u prekršajnom postupku već u dobranoj mjeri žrtvovano načelo legaliteta u korist ekonomičnosti, tako da bi još i to bilo malo pretjerano. Druga je stvar kazneni postupak, al ovdje ne govorimo o tome.

Inače je ranije bilo stvarno svega s tim davanjem identiteta, vidio na svoje oči prijavu da je vozio Stjepan Mesić, ili je ekipa uzela lokalne novine i sekciju sa osmrtnicama, pa naveli ljude koji su nedavno umrli, ili strance i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opisati ću Vam jedno svoje iskustvo vezano za slično, vozio jedan moj prijatelj (rođak), napravio prekršaj (vožnja 13 km veća od dozvoljene van naselja), sugerirao sam mu, pošto nisam bio kažnjavan u proteklih godinu dana pa i puno....puno duže, da dade moje podatke, on dao, ja pisao prigovor i izvukao se opomenom...

No, nedugo zatim, počinim ja prekršaj nepropisnog parkiranja, ali više nema opomene i, naravno, morao platiti pola kazne, eto što je život, ntiko nezna što ga i gdje čeka....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U petak sam razgovarao sa svojim odvjetnikom i on mi je rekao posto je moje prekoracenje brzine 50km/h od dozvoljenog, da ce oni poslati prvo kaznu za ne davanje podataka, a zatim poslati i kaznu mojoj majci posto je njeno vozilo i pretpostavlja se da je ona vozila ako nije poslala podatke. Postavljam jos jednom pitanje, da li ja imam nesto na sto se mogu pozvati ako oni meni posalju i drugu kaznu? Ja se ispricavam ako Vas vrijedam ovime, ali me zanima kako to da moj odvjetnik nije toliko siguran u to kao i Vi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne vrijeđaš, ali ovdje su ti odgovorili policajci, pravnici i drugi korisnici, a imaš i drugih tema na kojima se govori isto.

Nema veze o kojem prekršaju je riječ, postupak je isti. Ako majka ne pošalje tražene podatke, ide joj samo kazna za nedavanje podataka, ništa drugo. Nigdje u zakonu ne piše točno tako, ali to proizlazi iz više odredbi. Nije moguće kazniti vlasnika na taj način, stvarno nemaš brige.

Odvjetnici su često specijalizirani za nešto, ali ne za prekršajno pravo, tako da ne bi bilo čudno da on to ne zna jer se s tim ne susreće (iz jednostavnog razloga što se ljudima ne isplati uzimati odvjetnika kod tih relativno malih novčanih kazni, pa se niti odvjetnici nemaju potrebe specijalizirati za to područje). Slobodno mu javiš da se registrira tu i pita što ga muči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili iz moga iskustva: poslano je da je vozio netko od clanova obitelji a ne sjecate se tko (obvezno navesti sve trazene podatke, ime prezime, oibove...) - naravno clanove obitelji koji imaju valjanu vozacku dozvolu...

u mome slucaju proslo 2 tjedna od njihovog zahtjeva za dostavom podataka o vozacu...

i uredno je dosla kazna  vlasniku vozila za: nevjerodostojno davanje podataka o vozacu... na koje se opet mozete zaliti u linku koji vam je gore dan...

(za koje pak nema kaznenih bodova, zabrane upravljanja, itd... vec samo novcana kazna - za razliku prolaska kroz crveno!!!)

 

a prvobitni prekrsaj je bio prolazak kroz crveno... koji na kraju kako stovani drot kaze, nikome nije dosao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu reći iz više slučajeva - nikad nije bilo "duplog" kažnjavanja (a radi se o preko desetak slučajeva), a u gotovo svim slučajevima kada se dao podatak (ali se navelo više osoba, baš kako virtalni spominje), zbog proteka vremena od počinjenja prekršaja pa do traženja obavijesti, ljudi su oslobođeni i za nedavanje podataka. Dakle, nisu kažnjeni ni za što.

No, odrasla ste osoba, imate više sugestija, pa sami procijenite što ćete učiniti, jer odluka je samo vaša. Ne mogu je donijeti ni ja ni itko drugi za vas, već samo vi.

Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , dejpi je napisao:

U petak sam razgovarao sa svojim odvjetnikom i on mi je rekao posto je moje prekoracenje brzine 50km/h od dozvoljenog, da ce oni poslati prvo kaznu za ne davanje podataka, a zatim poslati i kaznu mojoj majci posto je njeno vozilo i pretpostavlja se da je ona vozila ako nije poslala podatke.

Bit će najbolje da promjeniš odvjetnika.

Sve ti ionako piše u obavijesti,da vlasnik plati kazni ako je on vozio i počinio prekršaj ili da da podatke ako nije on vozio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija