Jump to content

toni64

Preporučene objave

Molim za savjet i pomoc,imam ovrhu od Zabe u svezi stambenog kredita,otkazan prije nekoliko god.Zaba je pokusala prodati moju kucu koja je zalog kredita,nisu uspjeli u dvije drazbe,te su mi rekli da vracaju kucu meni.Prije mjesec i pol,javila se nega agencija za naplatu duga.Posto sam nezaposlen,nemam kako ni placati dug,telefonom su me kontaktirali i pitali da li se slazem da oni prodaju kucu,te su me trazili slike od kuce itd..Bio sam danas u Fini,pitam za stanje duga,tamo je jos Zaba upisana kao ovrhovoditelj...Sta da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, toni64 je napisao:

Molim za savjet i pomoc,imam ovrhu od Zabe u svezi stambenog kredita,otkazan prije nekoliko god.Zaba je pokusala prodati moju kucu koja je zalog kredita,nisu uspjeli u dvije drazbe,te su mi rekli da vracaju kucu meni.Prije mjesec i pol,javila se nega agencija za naplatu duga.Posto sam nezaposlen,nemam kako ni placati dug,telefonom su me kontaktirali i pitali da li se slazem da oni prodaju kucu,te su me trazili slike od kuce itd..Bio sam danas u Fini,pitam za stanje duga,tamo je jos Zaba upisana kao ovrhovoditelj...Sta da radim?

Prvo, nemojte priznati dug, a naročito ne na osnovu nekakvog telefonskog razgovora! Nemojte "ovrhovoditelju" olakšavati a sebi otežavati situaciju dajući im fotografije i dodatne garancije, pisanim ili usmenim priznanjem! Zaba je izgubila aktivnu legitimaciju ovrhovoditelja i već se odavno trebala maknuti sa fine, a vas su trebali obavijestiti o ustupu potraživanja! Kuća je još uvijek "vaša" i vi ste formalni posjednik, a oni neka se naplate u skladu sa zakonom ako mogu! :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, toni64 je napisao:

Hvala vam,i mislio sam da su u pitanju necista posla i muljanja.Ali ja pocinjem raditi i zanima me onda ce mi fina opet uzimati dio place jer imam otvoren zasticeni racun?

Naravno da će vam uzimati dio plaće koji nije zaštićen, ali bilo bi dobro da dopisom zatražite od Zabe da obustavi ovrhu jer je cesijom izgubila aktivnu legitimaciju! Dopis šaljite obavezno preporučeno s povratnicom (crvenom)! Prema zakonu moraju vam odgovoriti u roku od 15 dana! Tako ćete doznati i da li je Zaba doista ustupila vaše dugovanje trećoj osobi jer koliko sam shvatio niste dobili obavijest od Zabe da je dug ustupljen! Sa "novim vjerovnikom" oprezno, bez priznanja duga za sad jer to što ste ovršeni i dužni ne znači da mogu raditi što žele!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija