Jump to content

Obteljska kuća i lažni potpis kod javnog bilježnika


izraelac

Preporučene objave

Poštovana gospodo imam problem koji jednostavno ne znam opisati

ali početak je ovakav inače sam HRVI i kad se desio problem 1996 godine ja sam radio na poslu razminiravanja RH moj pok. otac je bolovao (od2002 godine je i preminuo) moj brat sa nekim ljudima je digao kredit na obiteljsku kuću i javna bilježnica za koju se vežu afere je došla mom ocu na samrtnu postelju kao da da potpis

Nakon smrti mog oca ostavinka rasprava koja je održana nigdje nije bilo zadužnice iako moram napomenuti da mi je pok. otac nije imao jezik spolni organ i puno organa ali mi smo uspjeli ga držati pet godina u životu što je meni i sestri ponos

U međuvremenu izlazi famozni papir gdje je moj otac koji nije mogao govoriti (nije imao jezik koji je ostranjen sa vilicom) pod navodnike potpisao

Ja kao HRVI sam tražio kredit za poboljšanje uvjeta života i doživio šok jer je odjednom nastala na sudu zadužnica

niti znam kome niti koga tužiti ali sve je pokrenuto od moga Brata i njegovog kuma koji me i dan danas mene i moju suprugu maltretiraju psihički i ne žele vratiti taj kredit pošto mislim pod ljekovima za bolove i sve ostalo da moj pok. otac nije ni znao za sebe jer je bio 3-4 godine pod morfijem za bolove što mi je napraviti

Hvala unaprijed ako mi netko pomogne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Prije 17 minuta, BRKICA00 je napisao:

Da li se može dobiti u gruntovnici primjer ugovora o kreditu

Kopiju Ugovora možete dobiti - ali u rijetkim slučajevima se može dobiti i orginal, na >revers<, sve ovisi o Referentu. Osobno sam dobio orginal, ali sam ostavio Osobnu kod Referenta - skoknuo na brzinu do Bilježnika, koji ima moju Osobnu u kompjuteru - iskopirao orginal - ovjerio preslik Ugovora, vratio u gruntovnicu orginalni ugovor - sve je trajalo - sa vremena. Ponavljam - sve ovisi o Referentu.  Kad dođem u gruntovnicu , dok čekam, uzmem još par brojeva, jer iz prakse znam več koji stalno ustaje na >lijevu nogu< tako kad dođem na red kod takvoga, jednostavno zanemarim i čekam - novi broj.👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

U zbirku isprava ide kupoprodajni ugovor, jer je on temelj za prijenos prava vlasništva. Ugovor o kreditu morate tražiti od banke.

Malo zvuči glupo ali je pisac teme naveo da je sklopljen ugovor o kreditu za kuću. I sad ako je sklopio ugovor znači da mora biti solemniziran, ovjeren i pohranjen u zbirku isprava ako je upisan teret na kuću (jer piše uvijek spremljen pod brojem z xxx u zbirku isprava) pa mi je palo na pamet da se možda negdje spominje u tom ugovoru ta zadužnica.

 

prije 5 sati , frenki zg je napisao:

Kopiju Ugovora možete dobiti - ali u rijetkim slučajevima se može dobiti i orginal, na >revers<, sve ovisi o Referentu. Osobno sam dobio orginal, ali sam ostavio Osobnu kod Referenta - skoknuo na brzinu do Bilježnika, koji ima moju Osobnu u kompjuteru - iskopirao orginal - ovjerio preslik Ugovora, vratio u gruntovnicu orginalni ugovor - sve je trajalo - sa vremena. Ponavljam - sve ovisi o Referentu.  Kad dođem u gruntovnicu , dok čekam, uzmem još par brojeva, jer iz prakse znam več koji stalno ustaje na >lijevu nogu< tako kad dođem na red kod takvoga, jednostavno zanemarim i čekam - novi broj.👍

Nije čak toliko bitan orginal, može i preslika samo da se vidi. Hvala Vam na ovoj informaciji. Mislim teško da bi neko dozvolio da nestane orginal ugovor iz suda ali da valjda na koga naletiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, BRKICA00 je napisao:

Malo zvuči glupo ali je pisac teme naveo da je sklopljen ugovor o kreditu za kuću. I sad ako je sklopio ugovor znači da mora biti solemniziran, ovjeren i pohranjen u zbirku isprava ako je upisan teret na kuću (jer piše uvijek spremljen pod brojem z xxx u zbirku isprava) pa mi je palo na pamet da se možda negdje spominje u tom ugovoru ta zadužnica.

Mislim da je sporazum o zasnivanju založnog prava obično zaseban dokument od ugovora o kreditu, barem je u mom jedinom slučaju dizanja kredita bio, ali sporazum o zasnivanju založnog prava se definitivno može naći u zbirci isprava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, izraelac je napisao:

Nakon smrti mog oca ostavinka rasprava koja je održana nigdje nije bilo zadužnice

 

, izraelac je napisao:

Ja kao HRVI sam tražio kredit za poboljšanje uvjeta života i doživio šok jer je odjednom nastala na sudu zadužnica

Dosta nejasno je i samo pitanje - u jednom djelu se spominje Kredit (ugovor mora biti solemiziran ) , dok se u nastavku teksta spominje >neka< zadužnica.
Nije problem pogledati - Zabilježbu pod Z xxxxx i vidjeti tko je i u kojem iznosu opteretio nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija