Jump to content

Uvrede od strane odvjetnika


Mihac

Preporučene objave

Poštovani, redovito čitam i pratim iskustva u našem pravosuđu, kao i zakone.Imam specifičan slučaj i molio bih pomoć.

Kako je obiteljski zakon jasan da je podjela bračne stečevine sve ono što je stečeno u braku, tako su i sva kreditna zaduženja sa kojima se stekla bračna stečevina, jednako djeljiva na oba bivša supružnika.
Shodno tome sam podnio rastavu braka, sud je bez parnice o podjeli bračne stečevine ili prava stanovanja u obiteljskom domu, u brakorazvodnoj parnici dodijelio presudom bivšoj supruzi, da će ona živjeti u mojoj imovini koju sam imao prije braka, a da su krediti isključivo moja volja sa kojima sam stekao bračnu stečevinu.

Obzirom da je presuda kao takva nelogična, išao sam iskoristiti pravne institute i podigao sam niz tužbi, a da se ne razvodne tužbe i da opet ne budem oštećen.
Tako sam podnio zasebnu tužbu za solidarno podmirenje duga Zagrebačke banke. Zasebnu tužbu za isplatu na ime ovrhe za režije koje tužena ne plaća, a na moje su ime i ja sam ovršen, pa zasebnu tužbu za isplatu za osobni automobil koji nije bračna stečevina, a tužena ga je prodala, kao i za prekršajnu kaznu koju je počinila tužena, a obzirom da je vozilo bilo na moje ime i oslobođen sam prekršajno, ipak sam ovršen mada to nisam počinio.....klasika, parkira sa mojim reg. pločicama gdje stigne, a kazne podere, a ja tek saznam kada dobijem na FINA-e ovrhu.....
Međutim u svim sporovima, doslovno u svim sporovima protiv tužene, njezina odvjetnica i opunomoćenica, iznosi prekršajne osude protiv mene koje su odavno rehabilitirane, čak i neke na koje sam uložio žalbe i nisu pravomoćne, kleveće me neistinito, a u zadnjem podnesku dostavlja sudu podnesak kako sam ja citiram "očigledno psihički poremećen i sud me ne smatra normalnim, te me zato ne kažnjava", pa kako, citiram " kao invalid ne plaća pristojbe i zloupotrebljava zakon, a ima besplatnu pravnu pomoć".......

Tako očitovanje sa predbacivanjem nečega i što je dobila iz PE (prekršajne evidencije), a nastupila je silom zakona rehabilitacija, jer se radi o 2011. god. a želi me ocrniti, kao što me prikazuje kao "luđaka" koji nisam "normalan", a ne osvrčući se u niti jednom dijelu na odgovor na tužbu sa bilo kojim dokazom, bilo kakvim dokumentom, osim prikazivanja mene kao čudovišta, ona želi pridobiti naklonost suda.....
Što učiniti protiv takve odvjetnice?
Hvala na odgovoru

0001_mirna_ferk_invalid.jpeg.d21ad2fb7061fa0230e0328ed93a6237.jpeg001_mirna_ferk_invalid.jpeg.a6e5a8d36ab5c2ae08a9efb0aef87363.jpeg002_mirna_ferk_invalid.jpeg.f6e7a9908414992abf2045ebdd76b3cd.jpeg

uređeno: od Mihac
dvostruko mi je ubacilo isječke
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Odvjetnici glede uvreda u sudskim postupcima uživaju svojevrstan razlog isključenja protupravnosti, jer im je radi zaštite interesa stranaka dozvoljeno šire i slobodnije izražavanje nego što je to dozvoljeno samim strankama, slijedom čega ne mislim da biste imali uspjeha u parnici ili kaznenom postupku protiv odvjetnice. Ipak, istu možete prijaviti radi stegovnog djela Hrvatskoj odvjetničkoj komori sa svim dokazima u postupku. 

Međutim, ako je istina da se obijesno parničite, mislim da ni tu nećete imati puno sreće, jer sustav obeshrabruje obijesno parničenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Odvjetnici glede uvreda u sudskim postupcima uživaju svojevrstan razlog isključenja protupravnosti, jer im je radi zaštite interesa stranaka dozvoljeno šire i slobodnije izražavanje nego što je to dozvoljeno samim strankama, slijedom čega ne mislim da biste imali uspjeha u parnici ili kaznenom postupku protiv odvjetnice. Ipak, istu možete prijaviti radi stegovnog djela Hrvatskoj odvjetničkoj komori sa svim dokazima u postupku. 

Međutim, ako je istina da se obijesno parničite, mislim da ni tu nećete imati puno sreće, jer sustav obeshrabruje obijesno parničenje.

Ne vidim kako može biti obijesno parničenje, ako tužena ne plaća režije i živi protupravno neprijavljena u mojoj kući.
Jer po tome bih i ja mogao nazvati holding da se svako malo obijesno parniči samnom, jer mi mjesečno barem tri ovrhe dolaze i tri prigovora moram pisati da ja ne živim u toj kući, niti da koristim usluge, a to izaziva ogromne troškove, pa kako meni dolazi nešto na naplatu, ja podignem tužbu da mi to tuženica vrati.
Pod obijesno parničenje ne spada niti da tražim povrat preplaćene alimentacije za zaposleno, punoljetno dijete koje je završilo školovanje, no svejedno su mi ovrhama uzimali alimentaciju i godinu dana nakon prestanka svih uvjeta.
Mislim, dakle postojim, da pod obijesno parničenje ne spada niti da podignem tužbu za nepošten posjed, jer tužena uživa cijelokupnu nekretninu od 300 kvadrata u kojoj živi neprijavljeno, nije bračna stečevina i imam pravo na tu tužbu.
Zatim ako mi dođe ovrha za telekomunikacije, pa ne mogu ja plaćati apsolutno sve, a tužena doslovno ništa.
Dok apropo tome, odvjetnica iznosi neistine, skida tuđe slike sa facebooka tvrdeći da je to moje, dostavljajući u spis tuđa vozila za koja tvrdi da su moja, pa čak i u zadnjem tzv. dokazu je spajala dva predmeta preko kopirke u jedan predmet a jasno se vide različita slova i da je to krivotvorina.
Kleveće, blati i da ista ima pravo pljuvanjem po meni stvoriti pristranost suda? Pa to je nečuveno da je zakon štiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija