Jump to content

Dva puta ,tri puta


keoma

Preporučene objave

prije 1 sat , keoma je napisao:

I koliko se puta mora izaći na komisiju ??? Jednom,dva ili tri puta da bi se hrvi dobio za stalno?Rečeno je tri puta privremeno da li je tako ili ne  Ako može odgovor

Ako si “ dobre sreće “ može Te zateći i četvrti izlazak na komisiju.( ne bi bio jedini ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je pravila postoje i piše do 3 godine privremeno a poslije trajno, no praksa je sasvim nešto drugo, osobno sam predao zahtjev 05.2018. a rješenje o privremenom s II stupnja dobijem 10.2020. što znači trajno vijerovatno 10.2022. a rješenje za mirovinu nadam se do 2023. znači minimalno 5 godina. Opet slučaj moga kolege predao 05.2018. rješenje II stupnja dobije privremeno do 10.2019. a s 05.2020. dobije trajno jedino još nije dobio novi izračun mirovine znači do trajnog rješenja prošlo mu je 2 godine i sad 1 godinu čeka rješenje za novi izračun mirovine. Ima još kombinacija pa ćemo vidjeti da li će novi zakon nešto ubrzati mada nešto ne vjerujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve vam je od slučaja do slučaja. Puno tu ima elemenata koji utječu koliko ćete puta na komisiju  i koliko godina će trajati dok ne dobijete za stalno. Tako da svi ovi odgovori su samo iskustva pojedinaca. Zakon je jasan, međutim zna se kako zakon kod nas funkcionira.  Tako da se ne možete orIjentirati niti po odrednicama zakona koje reguliraju ovu materiju.

Recimo moj slučaj, teško  ranjen na prvoj crti bojišnice, PTSDy dijgnosticiran 1992.g,. Kontinuirano liječenje stalno.2005. podnosim zahtjev za priznavanje invalidnosti na osnovu PTSP-a , nakon 5 godina i 6 komisija 2010. priznat staus trajno. 6 komisija. Znači teška borba za ono što je već trebalo biti priznato 18 godina ranije. Koliko sam zaključio iz svega, cilj je da nas što više poumire i da nismo na državnom trošku. A ovo isticanje i uvođenje " novih prava" je samo farsa za dobivanje glasova i ništa drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, revizor je napisao:

Koliko sam zaključio iz svega, cilj je da nas što više poumire i da nismo na državnom trošku. A ovo isticanje i uvođenje " novih prava" je samo farsa za dobivanje glasova i ništa drugo.

Slažem se. U saboru svi lijepo govore a znaju da se čeka 3 godine za trajno rješenje, mogli su odmah izbaciti te 3 godine pa kada dođeš na komisiju odmah ti daju trajno. I ta najniža Braniteljska mirovina  je jadna da je 3.500 kuna pa onda sve ostalo na to, uzeli neki izračun iz 2016 godine a od tada sve poskupilo a mirovina ostala ista. To pokazuje koliko im je stalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o korištenju branitelja u predizborne svrhe. Zahtjev sa kompletnom dokumentacijom sam predao 18.12.2017. Nikakvo rješenje nisam dobio do danas, osim što sam bio na pred-komisiji u KB Dubrava, gdje je utvrđeno da mi je bolest u svezi s domovinskim ratom. Na zahtjev povjereniku za informacije dobio sam samo nalaz i mišljene pred-komisije. Pomirio sam se s time i razmišljam o povlačenju zahtjeva, jer kako netko kaže prije ču umrijeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, scvrtil6 je napisao:

Radi se o korištenju branitelja u predizborne svrhe. Zahtjev sa kompletnom dokumentacijom sam predao 18.12.2017. Nikakvo rješenje nisam dobio do danas, osim što sam bio na pred-komisiji u KB Dubrava, gdje je utvrđeno da mi je bolest u svezi s domovinskim ratom. Na zahtjev povjereniku za informacije dobio sam samo nalaz i mišljene pred-komisije. Pomirio sam se s time i razmišljam o povlačenju zahtjeva, jer kako netko kaže prije ču umrijeti.

Najvjerojatnije barem meni je sada 30 godina okruglo osjećaj što sam dobio rvi za trajno isto kao kada osuđenik nakon 30g.izađe iz zatvora u kojem je služio kaznu a nije bio kriv jbg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , revizor je napisao:

Sve vam je od slučaja do slučaja. Puno tu ima elemenata koji utječu koliko ćete puta na komisiju  i koliko godina će trajati dok ne dobijete za stalno. Tako da svi ovi odgovori su samo iskustva pojedinaca. Zakon je jasan, međutim zna se kako zakon kod nas funkcionira.  Tako da se ne možete orIjentirati niti po odrednicama zakona koje reguliraju ovu materiju.

Recimo moj slučaj, teško  ranjen na prvoj crti bojišnice, PTSDy dijgnosticiran 1992.g,. Kontinuirano liječenje stalno.2005. podnosim zahtjev za priznavanje invalidnosti na osnovu PTSP-a , nakon 5 godina i 6 komisija 2010. priznat staus trajno. 6 komisija. Znači teška borba za ono što je već trebalo biti priznato 18 godina ranije. Koliko sam zaključio iz svega, cilj je da nas što više poumire i da nismo na državnom trošku. A ovo isticanje i uvođenje " novih prava" je samo farsa za dobivanje glasova i ništa drugo.

Zbog ranjavanja nisi imao status rvi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija