Jump to content

Prodaja ulaznica za 18+ koncerte maloljetnicima

Mammon
 Dijeli

Preporučene objave

Poštovani,

Imam upit vezan uz pravo na povrat novca za ulaznicu na koncert. Ispričavam se ako sam pogriješio kategoriju te molim moderatora da po potrebi preseli ovu temu u odgovarajuću kategoriju.

Naime, riječ je o koncertu jednog izvođača ovog mjeseca. Radi se o koncertu na koji nije dozvoljen ulaz maloljetnim osobama. Na ulaznici za koncert taj podatak nije nigdje naveden, već samo na stranicama eventa. Maloljetna osoba, koju neću imenovati, kupila je karte na prodajnom mjestu u Zaprešiću za sebe i svoje prijatelje. Pri kupnji, prodavač nije zatražio osobnu iskaznicu niti je postavljao ikakva dodatna pitanja. Na ulaznici je jasno navedeno da povrat novaca nije moguć, osim u slučaju otkazivanja koncerta. No pošto je maloljetna osoba, koja ne može legalno pristati na uvjete korištenja, kupila ulaznice, da li je moguće iznimno dobiti povrat novaca? Što općenito savjetujete da učinimo ukoliko nam prodavač neće biti voljan izvršiti povrat? Objekt u pitanju je pod video-nadzorom, a svaka ulaznica ima na sebi isprintan broj računa te datum i vrijeme izdavanja, stoga teoretski ne bi trebalo biti problema s utvrđivanjem dobi kupca. Unaprijed hvala.

Srdačno,

N.

Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na mišljenju. Ipak, mislim da nije poanta u tome da li je prodaja zabranjena maloljetnicima. Poanta je da je jedini dokument koji obavezuje korisnika na uvjete korištenja ulaznice onaj isprintan na ulaznici istoj onoj ulaznici koju je kupio maloljetnik, osoba koja nema legalnu mogućnost na takve uvjete pristati bez dodatnog pristanka skrbnika. Dakle, s obzirom na to, prodaja ulaznica koje na sebi imaju takvu izjavu ne bi trebala biti moguća osobama koje nisu u mogućnosti legalno pristati na uvjete korištenja. Možda sam u krivu, no smatram da bi maloljetnici svakako trebali biti zaštićeni od takvih situacija. Na kraju krajeva, novci kojima su ulaznice kupili nisu njihovi, već novci njihovih roditelja, koji o kupnji ulaznica nisu nužno bili informirani, niti je to na ikakav način bilo provjereno u procesu prodaje.

Ukoliko još netko ima stručno mišljenje, savjet ili slično iskustvo, molim Vas da ga podijelite. Unaprijed hvala.

Srdačno,

N.

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Pristali su, jer su to željeli ili jer su to morali?

Vjerujem da su pristali jer su imali više pritužbi, a izjavu o dobnom ograničenju objavili su na web siteu nakon što su ulaznice već bile u prodaji. Na ulaznici mora biti navedeno dobno ograničenje uz sve ostale uvjete, stoga bi imali dodatne probleme ukoliko bi uskratili povrat.

Ja i dalje stojim pri tvrdnji da maloljetna osoba ne može legalno pristati na uvjete korištenja. Na poleđini ulaznice piše i kako je korisnik sâm odgovoran za potencijalne ozlijede zadobivene na događaju te materijalnu štetu, što bi svakako bila otegotna okolnost za organizatore ukoliko bi dopustili ulaz maloljetnicima. 

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: ggaspari
      Pozdrav, 
      Supruga je strankinja ( privremeni boravak) i ima dijete ( 14god. isto ima privremeni boravak), ja nisam otac
      Ona je zaposlena medjutim, svaki mjesec moramo platit hzzo pristojbu ( oko 500kn) jer mala ne može biti osigurana preko mame pošto imaju privremeni boravak. To bi bilo moguće jedino u slućaju da imaju stalni boravak 
      Jel to još tako ili se išta promjenilo? 

hvala
    • objavio: RA_1992
      Pozdrav,
      Mm je nedavno posudio 11.800kn staroj prijateljici. Obećala je da vraća za par dana, čim joj legne provizija od prodaje nekretnina. Nije previše sumnjao s obzirom da je ona prije pomagala drugima jer je jako, jako bogata i ona i familija joj i dečko. Međutim, šalje nam kunske i eurske cifre uplata ali nema ništa na našem računu. Čak su nam i u banci rekli da je cura malo pametnija i očito nas je unaprijed planirala prevariti. Uplate šalje ili navečer ili petak posljepodne i dobro zna da banka ne radi do jutra idućeg radnog dana. Prema tome novac je njen do tad i može ga podići na prvom bankomatu, a banka ne može izvršiti prijenos novca jer uđe u nedozvoljeni minus.
      Uplate su bile 92.500 njoj + još 2.500 na račun njene prijateljice kojoj je navodno trebalo za stan, a ova joj je dugovala. Zatim 6.800. Imamo sve uplatnice i njene poruke i lažne screenshotove s potpisom bez izvršenja.
      Zanima nas kako bi ovo završilo na sudu? Treba li prvo ići na policiju ili možemo napisati tužbu i poslati na sud? Koliko spor traje i bili ju to pritisnulo da vrati novce? Što s uplatom od 2.500kn koja je na račun njene prijateljice? One zarađuju mjesečno koliko mi kroz čitavu zimsku sezonu, ne znamo kako se uvalila u silne dugove. Ali mi od ovoga živimo i nama je ovo velik novac, a ne neka šala. Njoj tjedni džeparac...ali očito je pretjerala i zaglibila pa sad vuče druge za sobom.
      Unaprijed hvala!
      Pozdrav!
    • objavio: ivo454
      Pozdrav, molio bih pojašnjenje o mogućnosti povrata ustupljene nekretnine u ostavinskom postupku kod JB. Ja sam u ostavinskom postupku, svoj dio nekretnine ustupio bratu, zbog određenih razloga koje bi mi stvorilo posjedovanje nekretnine. Koji bi bio najednostavniji način da taj dio 1/3 vratim u svoj posjed. Napominjem da se u rješenju JB, spominjem samo  kao nasljednik, ali se ne navodi da svoj dio ustupam, nego je jedan brat dobio 1/3 a drugi 2/3 dijela.
    • objavio: RetroBanana
      Pozdrav

Učlanio sam se u ovaj forum kako bi zatražio pomoć i pravni savjet u vezi kršenja radnog prava, neplaćanja poreza a možebit i koječega drugog. 
      Situacija je ukratko takva da sam ja prije nekih 20 godina radio u dućanu jednog rođaka dok sam bio:
      -maloljetan (počeo sa nekih 15-16 godina pa onda svako ljeto srednju školu)
      -preko ljetne sezone svaki dan u tjednu po 8 sati, bez ikakvog slobodnog dana, bez pauze a skoro i bez marende (oko 3 mjeseca)
      -radio sam u skladištu veleprodaje mješovite robe, znači, teški fizički posao koji je nekad uključivao iskrcavanje kamiona pivskih kompanija, Coca-Cole i slično
      -uz sve to nisam bio ni prijavljen niti su mi bili uplaćeni za rad ikakvi doprinosi
      -radio sam 8 sati tjedno 7 dana u tjednu i samo sam bio plaćen za to, nikakve druge naknade, ni nagrade, ni slobone dane ni godišnje nisam ostvario
      -taj posao sam djelomično prihvatio samostalno ali većim dijelom zbog pritiska i na nagovor roditelja
      -toga da nisam prijavljen i da mi se ne uplaćuju doprinosi zbog svoje tadašnje dobi nisam bio svjestan a kasnije kad sam postao svjestan zbog rodbinskih odnosa tu temu nisam htio pokretati

S obzirom a imam neke probleme sa obitelji za koje se mene tereti, ja bi htio ukazati nekim ljudima da je tu bilo kršenja zakona raznoraznih s druge strane. Stvar je u tome šta se sve to događalo tako negdje prije 20 godina pa me zanima ako je to sve u nekakvoj zastari, većinu bi stvari mogao dokazati i poduprijeti svjedocima u slučaju pokretanja pravnog postupka.

Isto me tako zanima ako se na temelju gore navedednog može pokrenuti kakva privatna tužba za naknadu štete ili slično?

Hvala i srdačan pozdrav
    • objavio: Luna15
      Naime, prije par dana sam ukrala iz bipe kozmetiku vrijednu 350 kn. Nakon sto sam izasla iz ducana, zastitar me priveo i pozvao policiju. U policiji sam dobila neki zapis i kad su me roditelji pokupili bila sam pustena da odem. Zanima me oce li mi taj zapis(pošto mi je jedini) biti vidljiv prilikom moga zapošljavanja, postoji li mogućnost zaključavanja tih zapisa i ako da kada i u kojem slucaju te oće li se to vidjeti kada ću jednog dana vaditi potvrdu o nekažnjavanju?
      unaprijed hvala,
      lp
  • Napravi novi...