Jump to content

Oporuka nevažeća - sudski troškovi


Kolm

Preporučene objave

prije 56 minuta, Matrix je napisao:

Stranci koja uspije u sporu se dosuđuju troškovi koje je imala tijekom postupka, odnosno troškovi nužni za vođenje parnice, pa glede vašeg upita vi najbolje znate kakve ste troškove imali. 

Moje se je pitanje odnosilo na ostale troškove ne računajući odvjetničku tarifu i troškove grafološkog vještačenja, ti. na troškove koje nisam imao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 23. 02. 2022. at 23:26, Kolm je napisao:

na ostale troškove ne računajući odvjetničku tarifu i troškove grafološkog vještačenja, ti. na troškove koje nisam imao.

Pazite jednu stvar, u parničnom postupku sud neće sebi dosuđivati troškove, dakle, dosuda troškova ide parničnim strankama razmjerno uspjehu u sporu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 26. 02. 2022. at 15:31, Matrix je napisao:

Pazite jednu stvar, u parničnom postupku sud neće sebi dosuđivati troškove, dakle, dosuda troškova ide parničnim strankama razmjerno uspjehu u sporu. 

U slučaju da se izgubi spor,(vrijednost spora oko 20,000kn) kako to ide s troskovima? Da li je moguće uplatiti na rate ili? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, ovisi da li imate odvjetnika, da li suprotna strana ima odvjetnika, da li je suprotna strana tražila naknadu troškova / štete i ostali sudski troškovi...

Ali načelno , ako obje stranke imaju odvjetnika u postupku, izgubite spor , onda plaćate i troškove svojeg odvjetnika i odvjetnika suprotne strane( svako ročište, svaki podnesak...).

Na taj iznos ,20000 kn to je oko 400 kn po svakoj  radnji /ročištu + pdv, 

Bez sudskih troškova, naknade štete ,ako je zatražena.

Recimo da je bilo 10 ročišta, samo za zastupnika , iznos je ukupno oko 4000 kn bez ostalih troškova.

Ako se dogovorite, barem u odnosu na odvjetnika suprotne strane, možda može i u ratama.

...ali da je vrijednost spora npr. 200000 kuna, a dokazi su Vam kilavi , ,to bilo zabrinjavajuće .

Znam slučajeve kojima je stan ovršen da bi mogli platiti troškove.

U svakom slučaju,što ranije odustanete, a vidite da nemate šanse, bolje.

Iako ,u Vašem slučaju vrijednost spora nije visoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 03. 2022. at 18:25, 1988 je napisao:

Na taj iznos ,20000 kn to je oko 400 kn po svakoj  radnji /ročištu + pdv, 

oprostite htjela bi se malo umješati,meni moj odvjetnik u parničnom postupku naplati 1000kn pristup ročištu (vrijednost spora 11 000,00)kn,u izvanparničnom postupku 5ookn,da li ima neka stranica gdje se može provjeriti cjena naplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , marijanči je napisao:

oprostite htjela bi se malo umješati,meni moj odvjetnik u parničnom postupku naplati 1000kn pristup ročištu (vrijednost spora 11 000,00)kn,u izvanparničnom postupku 5ookn,da li ima neka stranica gdje se može provjeriti cjena naplate?

Ja Vam ne bih znala, meni u parničnom postupku naplati 2000kn pristup ročištu i odgovor na tuzbu 

Na 02. 03. 2022. at 18:25, 1988 je napisao:

Pa, ovisi da li imate odvjetnika, da li suprotna strana ima odvjetnika, da li je suprotna strana tražila naknadu troškova / štete i ostali sudski troškovi...

Ali načelno , ako obje stranke imaju odvjetnika u postupku, izgubite spor , onda plaćate i troškove svojeg odvjetnika i odvjetnika suprotne strane( svako ročište, svaki podnesak...).

Na taj iznos ,20000 kn to je oko 400 kn po svakoj  radnji /ročištu + pdv, 

Bez sudskih troškova, naknade štete ,ako je zatražena.

Recimo da je bilo 10 ročišta, samo za zastupnika , iznos je ukupno oko 4000 kn bez ostalih troškova.

Ako se dogovorite, barem u odnosu na odvjetnika suprotne strane, možda može i u ratama.

...ali da je vrijednost spora npr. 200000 kuna, a dokazi su Vam kilavi , ,to bilo zabrinjavajuće .

Znam slučajeve kojima je stan ovršen da bi mogli platiti troškove.

U svakom slučaju,što ranije odustanete, a vidite da nemate šanse, bolje.

Iako ,u Vašem slučaju vrijednost spora nije visoka.

Hvala.

Da, postoji odvjetnjk s nase strane i suprotne, njihov odvjetnik je stavio vrijednost spora 20 000kn, ima i svjedoka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam rekao, čini se..Mislim da je za vrijednost spora između 10,000 i 100,000 kn, 100 bodova, tj. 1000 kuna po radnji/ ročištu.

Dogovor je uvijek interan, ali ne bi se smjelo ići preko zakonskih odrednica.

Tako da je kod vas,izgleda, sve korektno, za tu vrijednost spora, 11,000 tj. 20,000 kuna.

U prvom slučaju ročište, u drugom ročište + tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete li nam dati neki link Borbena7 gdje bi mogli provjeravati ili pak imati samo uvid u tarife

prije 35 minuta, 1988 je napisao:

Krivo sam rekao, čini se..Mislim da je za vrijednost spora između 10,000 i 100,000 kn, 100 bodova, tj. 1000 kuna po radnji/ ročištu.

da li je to cjena 1000kn sa pdv ili bez pdv?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija