Jump to content

Mirovina


sajo63

Preporučene objave

Pomoć, što da radim

HRVI, dragovoljac,zap.satnije,raz.bojnik HV,opća nesposobnost za rad,20 god.u mirovini.Po novom zakonu o braniteljima i HRVI, mogućnost rada manje od 3,5 sata dnevno bez obustavljanja mirovine i revizije.

Ja se zaposlio na tri sata dnevno,a mirovinsko odmah obustavilo mirovinu.Skoro me infrakt strefio,trebalo mi je sat vremena da mogu izustiti jednu riječ.Molim pomoć učenih ljudi, što da radim,jesu li ovi normalni u mirovinskom,otkud im pravo da nas tako gaze.Pa to je kriminalno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, sajo63 je napisao:

Pomoć, što da radim

HRVI, dragovoljac,zap.satnije,raz.bojnik HV,opća nesposobnost za rad,20 god.u mirovini.Po novom zakonu o braniteljima i HRVI, mogućnost rada manje od 3,5 sata dnevno bez obustavljanja mirovine i revizije.

Ja se zaposlio na tri sata dnevno,a mirovinsko odmah obustavilo mirovinu.Skoro me infrakt strefio,trebalo mi je sat vremena da mogu izustiti jednu riječ.Molim pomoć učenih ljudi, što da radim,jesu li ovi normalni u mirovinskom,otkud im pravo da nas tako gaze.Pa to je kriminalno!!!

Radim od 01.06.prijavljen na 3 sata. Jučer isplaćena cijela mirovina za 6. mjesec. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam već rekao u drugim temama ne smijete biti prijavljeni više od 3 sata 20 minute a najsigurnije je 3 sata, oni koji vode sate firme i obračun manje više znaju ali vidim da ima još koji ne znaju. Ako radite 3.5 sati što je decimalni broj i on u satima i minutama znači 3 sata je 180 minuta a 0.5 znači još 30 minuta. Što u jednom danu iznosi 210 minuta x6 dana u tjednu= 1260 minuta : 60 minuta. Znači u tjedan dana imate 21 sat a smijete imati 20. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 07. 2022. u 13:56, sajo63 je napisao:

Pomoć, što da radim

HRVI, dragovoljac,zap.satnije,raz.bojnik HV,opća nesposobnost za rad,20 god.u mirovini.Po novom zakonu o braniteljima i HRVI, mogućnost rada manje od 3,5 sata dnevno bez obustavljanja mirovine i revizije.

Ja se zaposlio na tri sata dnevno,a mirovinsko odmah obustavilo mirovinu.Skoro me infrakt strefio,trebalo mi je sat vremena da mogu izustiti jednu riječ.Molim pomoć učenih ljudi, što da radim,jesu li ovi normalni u mirovinskom,otkud im pravo da nas tako gaze.Pa to je kriminalno!!!

budi sreten da te ponovo ne pošalju na vještaćenje i procjenu sposobnosti... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam jesam li nesto propustio pa me zanima sa općom nesposobnosti za rad moze zaposliti na 3,5 sata dnevno bez obustavljanja mirovine i revizije

Korisniku invalidske mirovine zbog opće nesposobnosti za rad, odnosno potpunog gubitka radne sposobnosti koji se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje isplata mirovine se obustavlja i podliježe obveznom kontrolnom pregledu. Ako se na kontrolnom pregledu utvrdi da invalidnost ne postoji jer se zdravstveno stanje poboljšalo, osoba gubi pravo na invalidsku mirovinu.

uređeno: od Soto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o braniteljima NN 84/21

Članak 37.

(1) Hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata, korisnicima prava na invalidsku mirovinu zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti ostvarene temeljem ovoga Zakona kod kojih je djelomični gubitak radne sposobnosti u potpunosti nastao kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u neprijateljskom logoru, zatvoru ili u drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske koji se zaposle ili počnu obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje invalidska mirovina se ne obustavlja.

(2) Hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata korisnicima prava na invalidsku mirovinu zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti ostvarene temeljem ovoga Zakona kod kojih je djelomični gubitak radne sposobnosti djelomično prouzročen ranjavanjem, ozljedom, zatočeništvom u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanjem bolesti odnosno pojavom bolesti zadobivenom u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a djelomično bolešću, ozljedom izvan rada, ozljedom na radu ili profesionalnom bolešću izvan tih okolnosti koji se zaposle ili počnu obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje invalidska mirovina se ne obustavlja.

(3) Osobama iz stavaka 1. i 2. ovoga članka za vrijeme zaposlenja ili obavljanja djelatnosti na temelju koje postoji obveza na osiguranje mirovina se određuje uz primjenu mirovinskog faktora 0,6667.

(4) Hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata, korisnicima prava na invalidsku mirovinu zbog potpunog gubitka radne sposobnosti ostvarene temeljem ovoga Zakona kod kojih je potpuni gubitak radne sposobnosti u potpunosti nastao kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u neprijateljskom logoru, zatvoru ili u drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske koji se zaposle manje od 3,5 sati dnevno invalidska mirovina se ne obustavlja.

(5) Hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata, korisnicima prava na invalidsku mirovinu zbog potpunog gubitka radne sposobnosti ostvarene temeljem ovoga Zakona kod kojih je potpuni gubitak radne sposobnosti djelomično prouzročen ranjavanjem, ozljedom, zatočeništvom u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanjem bolesti odnosno pojavom bolesti zadobivenom u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a djelomice bolešću, ozljedom izvan rada, ozljedom na radu ili profesionalnom bolešću izvan tih okolnosti koji se zaposle na manje od 3,5 sati dnevno invalidska mirovina se ne obustavlja.

(6) Osobama iz stavaka 4. i 5. ovoga članka za vrijeme zaposlenja mirovina se određuje uz primjenu mirovinskog faktora 1,0.

(7) Nakon zaposlenja ili početka obavljanja djelatnosti na temelju koje postoji obveza na osiguranje, kao ni nakon prestanka zaposlenja ili obavljanja djelatnosti na temelju koje postoji obveza na osiguranje osobe iz stavaka 1., 2., 4. i 5. ovoga članka ne podliježu kontrolnom pregledu.

(8) U slučaju iz stavaka 1. i 2. ovoga članka, hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata, korisnicima prava na invalidsku mirovinu zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti, nakon prestanka zaposlenja ili obavljanja djelatnosti na temelju koje postoji obveza na osiguranje, ako po toj osnovi navrše najmanje jednu godinu staža osiguranja i ako su ispunjeni uvjeti za stjecanje prava na starosnu mirovinu, starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika ili prijevremenu starosnu mirovinu, može se priznati pravo na starosnu mirovinu, starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika ili prijevremenu starosnu mirovinu.

(9) U slučaju iz stavaka 4. i 5. ovoga članka, razdoblje zaposlenja ne uračunava se u mirovinski staž niti se nakon prestanka zaposlenja određuje novi iznos invalidske mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija