Jump to content

HRT inkasator-pitanje


ixo

Preporučene objave

Pozdrav,

jucer mi je pokucao na vrata gospodin i pitao ime i prezime i potvrdio sam. On je na svom papiricu nesto zaokruzio i onda se predstavio kao inkasator i pokazao svoju HRT iskaznicu i rekao da moram placat pristojbu inace ce me tuziti i ovrsiti. Ja ga nisam pustio u svoj objekt i rekao sam da nemam nikakav uredaj(ne posjedujem TV inace) sto hvata signale niti koristim HRT uslugu te mu nisam dao svoje  podatke osim imena i prezimena koje je on vec imao od prije, a ne znam kako. 

Sad me zanima sto je sljedece? Dal  me mogu zaista ovrsiti i naplatiti kaznu ako im nisam dao Oib, ostale bitne podatke i  pristup unutar svog objekta? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 11. 2022. u 8:55, ixo je napisao:

Ok hvala na info.

I sta ako mi posalju tu obavijest da platim, dal da platim ili ne? Mislim nemaju moje osobne podatke osim imena i prezimena. Citam tu neki govore da platim a neki ne. 

Ako platiše postaješ "pretplatnik" a plaćena "kazna" ide navodno inkasatoru kao nagrada za minuli rad. Ako ne platiš, ima par varijanti, kako je već navedeno ovdje:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 24. 11. 2022. u 0:18, ixo je napisao:

Pozdrav,

jucer mi je pokucao na vrata gospodin i pitao ime i prezime i potvrdio sam. On je na svom papiricu nesto zaokruzio i onda se predstavio kao inkasator i pokazao svoju HRT iskaznicu i rekao da moram placat pristojbu inace ce me tuziti i ovrsiti. Ja ga nisam pustio u svoj objekt i rekao sam da nemam nikakav uredaj(ne posjedujem TV inace) sto hvata signale niti koristim HRT uslugu te mu nisam dao svoje  podatke osim imena i prezimena koje je on vec imao od prije, a ne znam kako. 

Sad me zanima sto je sljedece? Dal  me mogu zaista ovrsiti i naplatiti kaznu ako im nisam dao Oib, ostale bitne podatke i  pristup unutar svog objekta? 

 

HRT inkasatora ne moraš ni pozdraviti (ako neće) a ni razgovarati sa njim.

mogu izgubiti spor i platit troškove (ako te zastupa odvjetnik).

bez prijave  ili plaćanja  (kojim priznaješ da  si obveznik plaćanja pristojbe) ne mogu pokrenuti  spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija