Jump to content

Povećanje invalidnina Hrvi


Kruno76

Preporučene objave

prije 1 sat, Kruno76 je napisao:

Poštovani buda2, kao što je i objavio R ZG invalidnina bi se navodno trebala usklađivati s prosječnom plaćom ili rastom bdp, sam premijer je odgovor dao Stipi Mlinariću da ste pitali ministara Medveda znali bi da se radi na samom povećanju. Prije par dana bilo na raspravi u saboru 

Točno je da je Stipo Mlinarić postavio to pitanje. Samo odgovor niste vjerodostojno prenijeli. Pratio sam taj dio  sjednice ( slučajno u tom trenutku) . Plenković je samo odgovorio da ministar Medved radi na novog zakonu u kojem pitanje invalidnina biti regulirano. Ovaj dio s čime se usklađivati  nisam čuo.  Moj komentar je da je samo izvrdao odgovor jer za povećati invalidnine nije potrrebno mjenjati ZOPHBDR nego samo uskladiti proračunsku osnovicu  s rastom plaća. Proračunska snovica je ta po kojoj se određuje iznos invalidnine, a definira se ZOIDP-a. Ona nije mjenjana od 2000. g dakle 22 godine. A postotak osnovice je uređen ZOPHBDR i njega niti ne treba dirati.  Drugo Vlada planira isti iznos u Proračunu RH za 2023. i 2024g.  tako da  sami zaključite koliko drže do nas HRVI i obitelji poginulih.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , revizor je napisao:

Točno je da je Stipo Mlinarić postavio to pitanje. Samo odgovor niste vjerodostojno prenijeli. Pratio sam taj dio  sjednice ( slučajno u tom trenutku) . Plenković je samo odgovorio da ministar Medved radi na novog zakonu u kojem pitanje invalidnina biti regulirano. Ovaj dio s čime se usklađivati  nisam čuo.  Moj komentar je da je samo izvrdao odgovor jer za povećati invalidnine nije potrrebno mjenjati ZOPHBDR nego samo uskladiti proračunsku osnovicu  s rastom plaća. Proračunska snovica je ta po kojoj se određuje iznos invalidnine, a definira se ZOIDP-a. Ona nije mjenjana od 2000. g dakle 22 godine. A postotak osnovice je uređen ZOPHBDR i njega niti ne treba dirati.  Drugo Vlada planira isti iznos u Proračunu RH za 2023. i 2024g.  tako da  sami zaključite koliko drže do nas HRVI i obitelji poginulih.  

Istina, ali to pitanje mora doći na red poslije toliko godina. Dižu se koeficijenti javnih sluzbi, prosvjetari dobivaju, pa i mirovine se podižu. Na ovu inflaciju Hrvi koji prima 114 ili 150 kn invalidnine je smiješno. Novaca ima u proračunu i za tu stavku. Ko da je Vlada u proračunu računala na prosvjetare pa je imala u vidu njima omogućit povišicu. Plenki se uključio u pregovore i dogovorio sa sindikatima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, Nixon1973 je napisao:

Plenki se uključio u pregovore i dogovorio sa sindikatima. 

srećom pa imamo njega

treba ga uključiti u pregovore oko

prije 47 minuta, Nixon1973 je napisao:

Na ovu inflaciju Hrvi koji prima 114 ili 150 kn invalidnine je smiješno

pa će nam podići 50% sa 114,150 na cca 150kn,180kn i svi sretni ko mala djeca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Mister-X je napisao:

srećom pa imamo njega

treba ga uključiti u pregovore oko

pa će nam podići 50% sa 114,150 na cca 150kn,180kn i svi sretni ko mala djeca

Pa koliko ja vidim jedino se branitelji ne bune, nit oni koji bi ih trebali zastupat. Da pojedini zastupnici poput Ćipe u par navrata to nije spominjao ne bi nitko. Problem branitelja je razjedinjenost i puno udruga s uhljebima. Osim toga imaš velike razlike u mirovinama Hrvi. Mnogi su zadovoljni-dok današnji koji traže ista prava ne mogu nikako. Prije je potpuna nesposobnost bila na izvolite, a danas je to djelomična-pa se sudi s njima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija