Jump to content

hitno


tizia

Preporučene objave

:-? Jučer sam dobila rješenje o izdržavanju kazne zatvora u trjanju od tri dana. Nisam se odazvala pozivu na sud da se izjasnim pristajem li na rad za opće dobro u zamjenu za kaznu od 400 kn. Imam pravo žalbe visokom prekršajnom sudu u roku od tri dana. Kazna je za prometni prekršaj. Imam dijete koje ima težih poteškoća sa zdravljem. Ima li smisla žalba i kako ju sastaviti da mi preinače kaznu u rad za opće dobro. Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ovo gore stoji, samo vam moram reći da u žalbi ne napominjete da vam se kazna preinači u rad za opće dobro na slobodi. pozivu kojim ste bili pozvani na očitovanje o zalmjeni novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, niste se odazvali, a u slučaju neodazivanja donosi se rješenje o supletornom zatvoru (a sve vam je to pisalo u pozivu). jedino ako ste imali opravdani razlog, a opet ste se morali ispričati zbog nedolaska na sud. a postoji i odgoda izvršenja mjere zatvora....... imate dijete sa poteškoćama sa zadravljem, o kojem se vjerujem samo vi možete brinuti, pa vas možda niti ne mogu privesti.......a niti uputiti na izdržavanje. u svakom slučaju imate rok za žalbu, pa ćete vidjeti.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam napisala rok za žalbu je 8 dana, a ne tri. Prvi put sam u ovoj situaciji i nemam pojma što bi trebala napisati u žalbi, osim da ću priložiti rješenje od centra za socijalnu skrb gdje piše da je djetetu određena invalidnost i da mu je potrebna stalna briga i skrb dijete ima dvije godine, a i prometna je bila dok sam dijete vozila u bolnicu. Hvala na savjetu.

zvrka je napisao:

sve ovo gore stoji, samo vam moram reći da u žalbi ne napominjete da vam se kazna preinači u rad za opće dobro na slobodi. pozivu kojim ste bili pozvani na očitovanje o zalmjeni novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, niste se odazvali, a u slučaju neodazivanja donosi se rješenje o supletornom zatvoru (a sve vam je to pisalo u pozivu). jedino ako ste imali opravdani razlog, a opet ste se morali ispričati zbog nedolaska na sud. a postoji i odgoda izvršenja mjere zatvora....... imate dijete sa poteškoćama sa zadravljem, o kojem se vjerujem samo vi možete brinuti, pa vas možda niti ne mogu privesti.......a niti uputiti na izdržavanje. u svakom slučaju imate rok za žalbu, pa ćete vidjeti.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo ne bi bilo loše kada bi vi koji znate ponešto o tome, nama kojji nemamo pojma o tim stvarima napravili nekakav predložak prema kojem bi se pisale žalbe. Naime puno ljudi tu spominje žalbe, svi im savjetuju što da stave u žalbu ali nitko nije pokazao kako bi žalba trebala izgledati(zar nije i to nekakav dokument)!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da odete fino do prekršajnog suda i javite se sucu i kažete mu kako stoje stvari u svezi s vašim djetetom itd. na kraju može se izjaviti žalba u sudu na zapisnik, koliko ja znam...Ma mislim kad sudac čuje čitavu priču na vjerujem da će inzistirati na zatvoru. Neka vam, odradi dobrovoljni rad , a to vam je drugim rioječima, ništa, jer ne postoje propisi koji to uređuju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije problem napisat Žalbu.... samo na šta se ja tu imam žalit zamjenjuje mi se novčana kazna kaznom zatvora, a ja se nisam pojavila na sudu da se izjasnim za rad za opće dobro. Nikad nisam bila u ovakvoj situaciji. Ako imaš nekakav prijedlog što bi mogla napisat kao razlog žalbe molim napiši. Inače kazna je 400 kn ili da ja to platim pa sam na miru. Ako je netko imao takva iskustva mogao bi napisat kako se žalit na ništa.... kad sam sama kriva nisam platila, a ni došla na sud izjavit da pristajem na rad za opće dobro pa je to sad zamjenjeno kaznom zatvora od 3 dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

visina kazne ne može biti razlog za žalbu na rješenje u supletornom zatvoru, a upravo se radi o tom rješenju......... više nije riječ o novčanoj kazni i visini, već o danima zatvora. ovakve razloge visoki prerkšajni sud odbija, odnosno potvrđuje rješenje suda budući se u drugostupanjskom psotupku ne odlučuje o visini kazne, to je trebala isticati u redovnom postupku, već o tome da li je novčana kazna pravilno zamijenjena zatvorom (konkretno da li su postojali uvjeti za njeno donošenje, a jesu jer se nije odazvala pozivu suda za očtiovanje o radu z aopće dobro na slobodi), i da li je slučajno nastupila zastara. bilo bi pametno da napiše ovo što kaže milly, da priloži rjšeenje o centra....... pa da joj se eventualno da odgoda i dogura do zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija