Jump to content

Tužba radi alimentacije


Snowman

Preporučene objave

Pozdrav

Razveden sam i imam kćer iz tog braka koja je navršila 14 godina. Plaćam godinama uredno alimentaciju za dijete, ali bivša supruga nije zadovoljna s iznosom pa me tuži za veći iznos. U međuvremenu sam dobio blizanke s drugom suprugom koja će uskoro navršiti 3 godine. Dakle, trenutno uzdržavam troje djece. Pitanje jest: ima li bivša supruga pravo tražiti veću alimentaciju i do kojeg iznosa s obzirom da uzdržavam troje djece? Kad je riječ o tome, kćer za koju plaćam alimentaciju financiram i na druge adekvatne načine, dakle dajem puno više od iznosa alimentacije koji uzima bivša supruga.

S obzirom da sam na rubu financijske snage, jednostavno nemam otkuda izvući više novca za veći iznos alimentacije, pa me zanima kakve su mi opcije?

Hvala i zahvaljujem na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I mene zanima isto ,samo se radi o jednom djetetu s bivšom i jednom sa sadašnjim partnericom. 

Bivša je ljubomorna pa ima nove prohtjeve i traži 350 kn više . Dakle na plaću koja se kreće između 5500 i 6300 traži 1500 kn alimentacije. 

Mislite li da bi joj sud to odobrio s obzirom na to da mi po onoj tablici ne ostaje zajamčeni minimalni iznos.

 

Hvala i isprike na ubacivanju u post

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Borbena7 je napisao:

Koliko plaćate na ime alimentacije? Koliki su Vam mjesečni prihodi? I na koji iznos glasi tužbeni zahtjev za povećanja iznosa alimentacije?

Trenutno plaćam 200 eura, a bivša supruga traži 500 eura.

Situacija je malo složenija jer živim i radim u inozemstvu. Zarađujem više, ali i životni troškovi su znatno veći.

Mjesečno zarađujem 2400 eura, od toga stanarinu plaćam 950 eura, kredit 240 eura te režije 250 eura, a to je sve bez slanja novca supruzi s kojom sam u braku trenutno za potrebe drugo dvoje djece.

Tu nisam niti računao vlastite životne troškove. Dakle, kada se sve zbroji, ostaje mi praktički ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 1 sat , Evolet5 je napisao:

Mene interesira (ako se mogu ubaciti u temu), da li otac djece može tražiti smanjenje alimentacije zato što ima kredit?

Može tražiti, ali je pitanje koliko će uspjeti u svom zahtjevu.

prije 1 sat , Evolet5 je napisao:

Naime, s njegove strane postoji ucjena kako će dati zahtjev za smanjenje iznosa alimentacije, jer ima kredit a već s jednim iznosom alimentacije

Sama činjenica da ima kredit nije dovoljna za izmjenu sudske odluke. Tako bi se ljudi mogli kreditno opterećivati, a s druge strane oslobađati obveze uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav.

ispricavam se sto se ubacujem, ali bih molio ako mi itko moze objasniti kako se tocno racuna visina alimentacije jer mi nije jasna tablica 3:

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2022_03_37_445.html

dali se tablica 2 i 3 zbrajaju?

dali se za utvrdivanje visine alimentacije uzima samo placa osobe ili i bilo koji doprinosi sastrane, znaci iznajmljivanje nekretnine, apartman ili nesto slicno?

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 07. 2023. u 16:42, mk2022 je napisao:

dali se tablica 2 i 3 zbrajaju

Ovo više ne vrijedi. Imate novu odluku iz 2023.

Dana 01. 07. 2023. u 16:42, mk2022 je napisao:

dali se za utvrdivanje visine alimentacije uzima samo placa osobe ili i bilo koji doprinosi sastrane, znaci iznajmljivanje nekretnine, apartman ili nesto slicno?

Gledaju se svi prihodi, a ne samo plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala.

za one kojima treba:

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2023_05_48_823.html

 

moje sljedece pitanje jest, osoba je nezaposlena, znaci nema redovita primanja iz place vec iskljucivo primanja koja variraju na mjesecnoj bazi. npr. u zimskoj sezoni to je dosta malo, a ljetnoj sezoni puno vise. kako i tko ce odrediti iznos alimentacije?

dali ce se uzeti neki godisnji prosjek u tom slucaju? ili ce se uzeti neki prosjek zadnja 3 mjeseca i onda sve ovisi u kojem periodu ce doci do utvrdivanja.

zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 07. 2023. u 7:34, mk2022 je napisao:

moje sljedece pitanje jest, osoba je nezaposlena, znaci nema redovita primanja iz place vec iskljucivo primanja koja variraju na mjesecnoj bazi. npr. u zimskoj sezoni to je dosta malo, a ljetnoj sezoni puno vise. kako i tko ce odrediti iznos alimentacije?

dali ce se uzeti neki godisnji prosjek u tom slucaju? ili ce se uzeti neki prosjek zadnja 3 mjeseca i onda sve ovisi u kojem periodu ce doci do utvrdivanja.

Sud primjenom ove Odluke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 06. 04. 2023. u 19:27, Borbena7 je napisao:

Da li je ona ovo obrazložila i potkrijepila dokazima? U kojem smislu su se potrebe djeteta toliko povećale?

Poštovani, imam sličnu situaciju. 

Djevojka 15 godina.  Tata daje 24o e i to je sve, jedne bilježnice nikad kupio nije, na sudu mu je bila glavna BMW kupio kredit, jadan, full kasko,  i  to plaća 349e a djetetu ne može platiti veću alimentaciju. 

 

Razumijem gospođu, pa samo cijena knjiga za moju, upisala je 1.r gimnazije na e kupi je 3 tisuće kuna, bez bilježnica i svega ostalog.

Tata je na sudu rekao da nema odakle platit veću alim., dok svake godine uredno on i nova žena tjedan dana ljetuju po moru dok ja se sama brinem oko djeteta. Znači samo su knjige 3 tisuće kuna, a gdje su svi ostali troškovi....  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija