Jump to content

Provala od strane policajca...


bobo4

Preporučene objave

Sinoć je policajac, na poziv lokalnog moćnika, na silu ušao u moj dom. Ugurao me unutra. Potpuno ignorirao to što sam rekao da nije zajednički partun, da je sve to moje, i da mu treba nalog od suda.
Unutra me srušio na sklopivi ležaj/fotelju koju držim dole, izbacio mi iz ruke mobitel i rekao to je napad, a policajka je to potvrdila; na moju reakciju (huh) rekao je to je pljuvanje. Onda mi je stavio lisičine/uhitio me. Sve to u mom domu, u partunu, dole je jedino mjesto koje zaključavam, gore nema ni zvona ni ključeva.
U policijskoj stanici mi je oduzet ključ.
U pritvoru sam dvaput tražio intervenciju ambulante, kad su odlučili da moram zbog srca u Pulu, vraćen mi je i ključ i mobitel, koji mi nikad nije ni bio oduzet. Policajci su se očito vratili, i pokupili mobitel - kako bi izbrisali ako je slučajno nešto snimljeno.
Kad sam se vratio iz Pule, našao sam otvorena vrata partuna, kao i otvorena vrata gore na katu.
Molim savjet /preporuku!
uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

 

Prošle godine sam u više navrata mirno prosvjedovao, voditelj restorana bi tada zvao policiju, prijavio sam tada prijetnje policajaca. No, nije bilo nepristranih svjedoka, nije ništa poduzeto.

U subotu sam zbog glazbe: stao na svoj kućni prag (nisam uopće stupio na pločnik) i držao transparent, tj plakat 3*A4. Voditelj restorana je pozvao policiju.

To je prethodilo opisanom događaju.

Kod sebe sam imao samo ključ od ul.vrata. To su mi uzeli u postaji.
Mobitel je ostao u mom domu i bio je kod mene doma u vrijeme privođenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Na sudu će Vas pitati zašto ste stali s tim transparentom na vrata. Ako ste bili izloženi remećenju javnog reda i mira, možete se pozvati na donji zakon i navesti koliko dugo to remećenje prema Vama traje:

Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira - Zakon.hr

Ako niste ništa napravili policajcu, možete se pozvati na to da policija ima ovlasti za snimanje policijskog postupanja pa neka prilože snimku iz koje će biti razvidno da Vi niste ništa napravili da bi Vas bilo opravdano srušiti (članak 3.a donjeg zakona, nema veze ako više ne čuvaju snimku, Vi se pozovite na nju, to je znak sudu da govorite istinu):

Zakon o policijskim poslovima i ovlastima - Zakon.hr

Ono što Vam je bitno je i da nije postojala nikakva loša namjera s Vaše strane i da ne razumijete iz kojeg razloga ste srušeni. Ako nije postojala nikakva loša namjera s Vaše strane, to jasno izjavite na sudu.

...

Možete se pozvati na članak 34. stavak 1, članak 35., članak 40. Ustava RH i ostale članke koje smatrate da bi trebali:

Redakcijski_prociscen_tekst_Ustava_Republike_Hrvatske_Ustavni_sud_Republike_Hrvatske_15._sijecnja_2014_.pdf (usud.hr)

...

Na svakom sudu u RH se možete pozvati na ovu konvenciju (članak 8., 9., 10., 11. još si pogledajte ostale članke ako mislite da je još nešto povrijeđeno):

KONVENCIJA ZA ZAŠTITU LJUDSKIH PRAVA I TEMELJNIH SLOBODA (usud.hr)

...

Na sudu možete navesti da imate konstantne zdravstvene probleme od tog događaja.

 

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi nemate koga od svjedoka da Vam napiše na komadu papira dve, tri rečenice da niste napali policajca i ovjeri to kod javnog bilježnika pa da to donesete na sud kad budete išli...

Ako nemate kojeg svjedoka, a ako ste na policiji bili na obavijesnom razgovoru i tamo su Vas ispitivali i vidite da je policija dala sudu svoje viđenje situacije koje potpuno odudara od Vaše strane priče (znači sa obavijesnog razgovora koji je policija provela) na sudu se možete pozvati na to da obavijest nije iskaz kao dokaz u postupku te možete osporavati sve ono što smatrate da je pogrešno prikazano.

 

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Umjesto policiji za provalu (i drugo) sudilo se meni za prekršaj. Na suđenju policajac kaže da ne zna da je kazneno prijavljen (!!). Jel' moguće da ODO Pazin nije ništa ni pitao policajca, KAKO oni provode istražne radnje!?

Sve zahtjeve za dodatne dokaze, izuzeće i prethodno rješavanje moje kaznene prijave je sudski savjetnik odbio.

uređeno: od bobo4
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoje "moje radnje", ako je policajac i drugi put provalio kako bi uništio eventualne snimke, može li se vjerovati njegovom svjedočenju?
Predao sam Zahtjev za prethodno rješavanje kaznene prijave:
"O rezultatima istražnih radnji ovisi i smislenost prekršajnog postupka, jer se odnosi na isti događaj."

To je odbijeno kao i moj prijedlog da svjedoči poznanica kojoj je bez dozvole isti policajac ušao na terasu, ima fotografiju.

Odbijen je i zahtjev za izuzeće suda, u kojem se vidi slika na kojoj ja stojim s plakatom na svom pragu (to je bio povod da se pozove policija), te da se zapravo radi o SLAPP postupku (ušutkivanju), a vidi se i veza suda sa onima koji su zvali policiju.
I zahtjev za izuzeće sudskog savjetnika je (taj sudski savjetnik) odbio. Ja sam pak odbio potpisati zapisnik što ga je posebno naljutilo, ne znam zašto.

I u verziji policajaca stoji da sam im rekao da ne smiju biti u mojem prostoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nisam saznao presudu, ne znam da li sam kažnjen. Optužba kaže da nisam pokazao osobnu iskaznicu i da sam pljunuo policajca, čl. 17 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Ovo drugo su oboje rekli da je bilo unutra, u mojem partunu (haustoru).

(U mojoj prijavi kod DORH-a stoji da imam dokaz da su bili unutra, nešto im je ispalo.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se vjeruje policijskim službenicima, onda su:
- bez mojeg dopuštenja ušli u moj prostor, i ja sam ih pljunuo.

Ali, ne treba vjerovati nekome:
- bez rezultata istraživanja Dorha
- nekome tko je dolazio na terasu poznanici bez dopuštenja
- nekome tko je bez dopuštenja ušao kod mene

Nije li to dovoljno da ne budem kriv?

Dorh po izjavi policajca nije ni razgovarao sa prijavljenim policajcem, prošlo je više od 6 mjeseci od događaja, nije li to skandalozno, ako je točno?

Hvala unaprijed za mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, bobo4 je napisao:

Hvala. Ako im kažem, onda bi trebali znati da je moje. Mislim da ne smiju tako postupati. I nisam pljunuo.

Staviću presudu, privremenu, valjda. Ne znam jel' se vidi OK.

Tako je presuda je nepravomoćna i dobit ćeš pravo žalbe na nju.

Nije uopće bitno da li je to tvoje ili nije.To nitko ne spori.Bitno je da i to tvoje vlasništvo može postati fiktivno javno mjesto (što i je) pa su postojali zakonski uvjeti javnog mjesta i podnesen je optužni prijedlog.Nemam pojma šta ti tu nije jasno?

Nisam bio tamo pa ne znam točno kako je bilo.Da li će ti VPS povjerovati da nisi pljunuo i omalovažavao to ćemo vidjet kad dođe njihova presuda.Njih dvoje a ti sam!?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slika je iz podneska u tužbi protiv mene zbog povrede osobnosti: ".. dokaz opetovanog uznemiravanja od strane tuženika, od 21.5.2023., zbog kojeg je bio priveden u policiju", spominju i da me u uznemiravanju nije spriječilo dokazno ročište u kaznenom predmetu koji vode protiv mene.
I ja sam je stavio u zahtjev za izuzeće, jer pokazuje da je cilj ušutkivanje, tj. da se radi o SLAPP postupku.

Što može pošten čovjek u takvoj situaciji, kad institucije zakažu. Javno prosvjedovati pred policijom, sudom i Dorhom? Može li?

image.thumb.png.d089e097a217011aa43c2e7bc390eca2.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija