Jump to content

Dodatak oporuci


Neil

Preporučene objave

prije 46 minuta, MatejL je napisao:

Ok, ali kako to onda napisat u toj novoj oporuci da sve iz predzadnje oporuke vrijedi i dalje ali da se samo dodaje jos sadrzaja?

Napravi se nova oporuka s kojom se raspolaže s imovinom s kojom se nije raspolagalo u prvoj oporuci ili pak s kojom se raspolagalo, ako prema promjeni volje oporučitelj želi drugačije raspolagati, tada vrijedi posljednja oporuka (gleda se datum sačinjavanja oporuke).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 12. 2023. u 20:53, Borbena7 je napisao:

Napravi se nova oporuka s kojom se raspolaže s imovinom s kojom se nije raspolagalo u prvoj oporuci ili pak s kojom se raspolagalo, ako prema promjeni volje oporučitelj želi drugačije raspolagati, tada vrijedi posljednja oporuka (gleda se datum sačinjavanja oporuke).

Mama nije htjela u biti dodati nista o imovini, nego je odvjetnica savjetovala da se napise zasto kcerci ne ostavlja nista (krala joj je, manipulirala sa njom i sto drugih stvari). 

Danas sam bio u centru za socijalnu skrb, savjetovao se i rekli su da mozemo napisat kao prijavu i da ce oni proslijedit policiji, ali oni prakticki ne mogu nista vezano za veci dio tih problema.. Htio bi samo pitati. Mama ima pravo koristenja jednog dijela kuce, u naravi je to jedan stan u kuci, ali kuca nije etazirana. Dijelimo ju 1/2 ja i sestra. Da li sestra ima pravo ulazit u taj stan u kojem je mama? Mamu samo uznemirava, psuje ju, maltretira, manipulira i krade.. Gospoda u centru za soc skrb kaze da ona ima pravo posto je ona vlasnik, ali mama ne moze ni sa njom ni sa njenim muzem nikako i bolesna je, treba svoj mir. Promijenili smo brave tako da ne moze vise ulazit.. Ona ne zivi tu i realno nema po sta dolazit..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama mi sad prica da joj je i njena starija kci rekla da bi se htjela ubit, jer ne moze trpit vise te svade i stalan stres i sve te manipulacije.. Mlada kcerka joj je sve a prema starijom se ponasa lose i zanemaruje je.. Mi bi htjeli da ona nekako dobije pomoc ali u centro za soc. skrb kazu da ni to oni ne mogu, da se moze preko doktorice ali da ce ju doktorica pitat oko tog, ova ce jasno rec da je sve ok i nikom nista, a cijeli zivot joj se svodi na stalne svade, manipulacije svakog oko sebe, krade, laze, iskoristava..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija