Jump to content

Hrvi 20% trajno


ciko123123

Preporučene objave

prije 44 minuta, ciko123123 je napisao:

Trebam čekati riješenje   20% koje su mi na vještačenju potvrdili to nosim svojoj doktorici pa dalje ili

Kad dobijete riješenje hrvi za trajno onda možete do doktorice da vam napravi zahtjev za invalidsku mirovinu prikupite svu medicinsku dokumentaciju od liječenja (kopije) i predate na hzmo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 01. 2024. u 12:12, ciko123123 je napisao:

Trebam čekati riješenje   20% koje su mi na vještačenju potvrdili to nosim svojoj doktorici pa dalje ili

Riješenje se čeka dugo...ja sam bio u desetom mjesecu na vještačenju al riješenje još nisam dobio...oni potvrde na vještačenju 20% trajno ali dok ne stigne riješenje ne može se ništa 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Dana 11. 02. 2024. u 12:39, buda2 je napisao:

Što je 22.siječnja odgovorio štovani huskyCRO ?

Pozdrav svima

Imam pitanje za kolege 

U radnom sam odnosu i imam 44 god staza kao i rvi 40%. 

Krajem godine isao bih u mirovinu. 

Ovih dana se spremam predati zahtjev na procjenu omjera rat mir. 

Moj doktor kaze da moram biti na bolovanju da bih se taj zahtjev podnio. Ili kaze on da odem u mirovinu a onda da podnesem zahtjev. 

Moze li mi neko dati savjet sta da napravim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Mariofil123 je napisao:

Pozdrav svima

Imam pitanje za kolege 

U radnom sam odnosu i imam 44 god staza kao i rvi 40%. 

Krajem godine isao bih u mirovinu. 

Ovih dana se spremam predati zahtjev na procjenu omjera rat mir. 

Moj doktor kaze da moram biti na bolovanju da bih se taj zahtjev podnio. Ili kaze on da odem u mirovinu a onda da podnesem zahtjev. 

Moze li mi neko dati savjet sta da napravim. 

Dobro je znati da sve osobe koje navrše 65 godina starosti nemogu više ostvariti  invalidsku mirovinu jer dobro je poznato i da sve invalidske mirovine kod navršenih 65 godina zakonom o mirovinskom osiguranju se prevode u starosnu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , huskyCRO je napisao:

Dobro je znati da sve osobe koje navrše 65 godina starosti nemogu više ostvariti  invalidsku mirovinu jer dobro je poznato i da sve invalidske mirovine kod navršenih 65 godina zakonom o mirovinskom osiguranju se prevode u starosnu mirovinu.

Hvala

Ja bih sad podnio zahtjev da mi se odredi omjer rat mir, ali mi doktor kaze da me ne moze drzati na bolovanju, da nema na osnovu cega.

Kolege sta mi je najbolje napraviti

Imam 63 godine. 

Hvala unaprijed. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja sam na bolovanju skoro 7 god 6 operacija kicme I ta mirovinu sam mlad 56 god čekam trajno hrvi  riješenje  pa ćemo dalje ako bog da prije 5 operacije me je komisija 10 dama prije operacije skinula s bolovanja iako sam imao zakazan termin  za operaciju kao mora skinuti s bolovanja a da poslije  operacije ponovno na bolovanje 42 na teret poslodavca pa ponovno hzzo jedva sam ponovno dogurao  do bolovanja moramo više znat nego oni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 02. 2024. u 15:39, ciko123123 je napisao:

Evo ja sam na bolovanju skoro 7 god 6 operacija kicme I ta mirovinu sam mlad 56 god čekam trajno hrvi  riješenje  pa ćemo dalje ako bog da prije 5 operacije me je komisija 10 dama prije operacije skinula s bolovanja iako sam imao zakazan termin  za operaciju kao mora skinuti s bolovanja a da poslije  operacije ponovno na bolovanje 42 na teret poslodavca pa ponovno hzzo jedva sam ponovno dogurao  do bolovanja moramo više znat nego oni

Molio bih profu da mi izracuna mirovinu pod ovim pretpostavkama

Imam 63 god

Radni staz 45 god

Pvb 0.8555

270 dana borbeni sektor

Rvi 40%

Recimo da mi priznaju rat 20%

Mir 80%

Datum umirovljenja 31.12.2024.

Datum rođenja 31.03.1961.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mariofil,

radi lakšeg promišljanja, kao i donošenja odluke o datumu i vrsti mirovine koja bi bila najpovoljnija, evo Vam iznosi svih Vaših potencijalnih mirovina za datum umirovljenja 1.1.2025.g. i 31.3.2026.g., (sve uz stari iznos aktualne vrijednosti mirovine (avm)) i uz nedovoljno precizan ukupni mirovinski staž:

Izracun mirovine 1.1.2025.jpg

Izracun mirovine 31.3.2026.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podijelio bih misljenje sa cijenjenim profom. 

Obzirom da svima nama izlazi u susret, hvala mu jos jednom. 

Ali nesto razmisljam da po ovom izracunu meni se prakticno i ne isplati naganjati se sa doktorima sa bolovanje da bih dobio 20% za rat, jer kad ovo pogledam moja mirovina bi i bez tih 20% bila manja ali dali vrijedi naganjati se sa doktorima za 20 do 30 eura.

Kolega sa slicnim parametrima samo iz civilstva otisao u mirovinu i ona iznosi 590eura.

Molio bih cijenjenog profu za komentar. 

Lp. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, ciko123123 je napisao:

Imam oko 530 dana i č in pozornik DDR 91 Čekam riješenje za trajno 20%hrvi oko 1.5 mj ko čeka možda i  dečka pa dalje oko 30 god staža skoro 7 god na bolovanju 6 operacija kicme  9 dnevnih bolnica psihički bolesnik u Vukovarskoj bolnici  hoće li mirovina Kad bude bit bar 500 eu 

Hoče čiko...bit če 500€...dosta je tu radnog staža. Pitanje je za prof...samo još neke podaci fale. Pozdrav Slavoniji s Jadrana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , ciko123123 je napisao:

Imam oko 530 dana i č in pozornik DDR 91 Čekam riješenje za trajno 20%hrvi oko 1.5 mj ko čeka možda i  dečka pa dalje oko 30 god staža skoro 7 god na bolovanju 6 operacija kicme  9 dnevnih bolnica psihički bolesnik u Vukovarskoj bolnici  hoće li mirovina Kad bude bit bar 500 eu hvala

Poštovani ciko,

bez poznavanja Vašeg prosječnog vrijednosnog boda (pvb) za ukupni radni staž, a ovisno o odluci povjerenstva HZMO potencijalne minimalne invalidske braniteljske mirovine bi Vam iznosile kao na slici.

Zanemarite starosnu braniteljsku mirovinu.

Jadran pozdravlja Slavoniju.

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
prije 4 sati , ciko123123 je napisao:

Dobio sam riješenje 20%hrvi trajno ali moja doktorica veli da to ništa ne znači i da tek u 5 mj može slat na kom. vjestacenje jednom god

Poštovanje! Ovako sa šest operacija kičme i toliko provedenog vremena na bolovanju trebali ste biti davno poslani na vještačenje najmanje 3 do 4 puta. Mislim da ste previše labilni morate se više zauzeti za sebe jer sustav nema milosti svi smo samo broj na papiru. Sad kad imate hrvi za trajno što prije tražite da vam napravi zahtjev za invalidsku mirovinu bez odgađanja to joj je obaveza. 
Moje mišljenje je da sada nije trenutak za mjenjanjem liječnika koji vam je vodio bolovanje jer ona najbolje zna vaše zdravstveno stanje i dužna je odraditi svoj dio posla prema pacijentu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala  bik na vještačenju prošle god u 7 mj na kom mi je rekao da je moj slučaj  riješen da pored toliko operacija  idem u inv.mirovinu ali je riješenje došlo ko i svake god samo je datum drugi  zvao sam komisiju i rekli su da odem kod doktorice op. prak da me ponovno pošalje  na vještačenje ali ona je odgovorila da se jednom god ide na komisiju.  tražio sam da ja platim kpm i ponovno vještačenje  kao nemože sad sam dobio  riješenje hrvi za trajno i do 5 mj  ništa od kom  borba borba 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ciko123123 je napisao:

Hvala  bik na vještačenju prošle god u 7 mj na kom mi je rekao da je moj slučaj  riješen da pored toliko operacija  idem u inv.mirovinu ali je riješenje došlo ko i svake god samo je datum drugi  zvao sam komisiju i rekli su da odem kod doktorice op. prak da me ponovno pošalje  na vještačenje ali ona je odgovorila da se jednom god ide na komisiju.  tražio sam da ja platim kpm i ponovno vještačenje  kao nemože sad sam dobio  riješenje hrvi za trajno i do 5 mj  ništa od kom  borba borba 

Dali ste onda u invalidskoj mirovini i ako jeste u kojoj ima djelomična invalidnost i potpuna invalidnost ili su vam rekli da če vam dati invalidsku mirovinu kad dobijete trajno hrvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svašta su napricali da će bit riješenje pozitivno a nažalost nije ništa rijeseno nisam u nikakvoj mirovini navodno ponjihovim riječima da sam mlad 56 god oko 30 rad. Staža  6 operacija kicme I druge bolesti zvao sam kom šta su mi rekli na komisiju a šta sam na riješenje dobio borba borbs

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, ciko123123 je napisao:

Svašta su napricali da će bit riješenje pozitivno a nažalost nije ništa rijeseno nisam u nikakvoj mirovini navodno ponjihovim riječima da sam mlad 56 god oko 30 rad. Staža  6 operacija kicme I druge bolesti zvao sam kom šta su mi rekli na komisiju a šta sam na riješenje dobio borba borbs

Dali oni vas viještače ili traže izgovore zbog kojih još nemožete u invalidsku mirovinu. Dali ste tražili i dali vas je doktorica slala na ocjenu radne sposobnosti kod spec. medicine rada ako nije zašto?

A konstatacija da ste mladi a navodite da imate 56 g. i da je to razlog zbog kojeg ne ispunjavate uvjete za inv. mirovinu je priča za malu djecu 🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, ciko123123 je napisao:

Navodno liječenje traje 

Svakako pribaviti nalaz ocjenu radne sposobnosti od doc. medicine rada i vaša doktorica treba u zahtjevu navesti da su iscrpljene sve mogučnosti liječenja te da nema poboljšanja nakon nastanka trajnog oštečenja organizma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija