Jump to content

suprug nije otac


blues

Preporučene objave

u braku sam i imam troje djece u dobi od 10,13 i 15 godina. za nekoliko mjeseci trebam roditi bebu kojoj otac nije moj suprug nego drugi covjek. suprug za moju avanturu ne zna.

zanima me da li taj drugi covjek ima pravo dokazivati da je on otac djeteta i traziti da djete pripadne njemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaše dijete ako je rođeno za trajanja braka ili 300 dana nakon njega će se smatrati djetetom vašeg supruga.

No, muškarac koji se smatra ocem bi mogao osporavati očinstvo ako pri tom traži da se prizna njemu.

I vaš suprug bi mogao pokrenuti nešto u tom smislu također, što je izvjesnija varijanta i nemojte biti sigurni kako ćete to biti u stanju dugotrajno tajiti poglavito ako je biološki otac djeteta za dijete zainteresiran.

Ukoliko se dokaže onda dijete ima roditelje koji ne žive zajedno, te će jedno tražiti a jedno dobiti da mu se povjeri dijete.

 

Tc, tc, tc, tc, tc, tc, tc...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, otac ima pravo tražiti dokazivanje svog očinstva, a istodobno tužbom mora zatražiti osporavanje očinstva vašeg supruga, jer će on automatizmom biti naveden kao otac jer ste u braku.

 

A da ga pokušate razuvjeriti da je on otac? I koje će vam probleme donijeti taj njegov "uzaludni" pokušaj dokazivanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E stvarno si da ne kažem što ....

Samo si zamisli da ćeš svojem vlastitom djetetu lagati cijeli život. E samo da znaš da ti to nije uopće lijepo od tebe i kako ćeš uopće živjeti sa tom spoznajom.

Priznaj svima i snosi svoje posljedice sama jer si ih sama i stvorila, nema opravdanja za bilo kakvo laganje. Mužu si lagala na najgori mogući način, jako krasno. Ali djetetu i onda ćeš se nazivati majkom a istinu ćeš tajiti.

Oprosti mi ali takvi postupci ne opravdavaju niti majku pred vlastitim djetetom.

Istina je svetinja i tako bi se trebala odnositi prema svima.

A da ne pričamo o genetici, tšo ako će mu biti potreban biološki otac (nedaj Bože) ali zamisli si sve moguće zavrzlame zbog tvoje neistine.

To dali je tebi bilo lijepo ili romantično ili da si se prekrasno osjećala ili da te je suprug zanemarivao o tome neću raspravljati, svako može pogriješiti i može mu se oprostiti.

Ali lagati, lagati, lagati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Blues se našla u teškoj i vrlo složenoj situaciji i sigurno je čeka puno dvojbi, razmišljanja i teških odluka. Ne znam međutim zašto bilo tko ima potrebu osobi, koja se ovdje javila sa svojim problemom, odmah sasuti hrpu prodika i uvreda. Kako je lako baciti kamen, zar ne?! Istovremeno, bilo je na ovom forumu ljudi koji su itekako zasr... svoj brak i život, a kad ih je snašlo to što su si sami zakuhali, onda su na ovom forumu kukali prikazujući se jadnim žrtvama sustava i onda su ih svi hrpimice tješili u stotinjak postova.

Blues, nemam pravni savjet za tebe, jer nisam pravnica, ali želim ti da vrlo nezavidnu situaciju riješiš na najbolji način za sve, drži se, pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemogu da ne komentiram sve ovo....

ovo bi trebao biti forum na kojem bi se odgovaralo na pitanja ljudima koji o nekim stvarima neznaju sve, a zivotna situacija ih je dovela do toga da im to treba.

nazalost, postalo je mjesto osudivanja, pribijanja na kriz i procjanjivanja necijeg morala.

mislim da ako se itko od vas bavi odvjetnistvom ili se ima namjeru baviti da zna da pravne savijete ne traze ljudi kojima je sve u zivotu sredeno...

to sto ce tko reci svom djetetu ili muzu nije nasa stvar, vec da damo strucni savijet ako mozemo jer nase osobno misljenje sigurno nece utjecati ne necije ponasanje.

 

zato, tko nema grijeha neka baci kamen prvi!

 

ne kazem da odobravam postupke gospođe koja je uljudno postavila pitanje, ali nemam prava to komentirati ni osuđivati.zato dragi forumasi pomognite ako mozete znate i zelite, ako ne, ocijenu necijeg morala ostavite za sebe.ciaos..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da su newbie i mirta dala konkretne pravne savjete.

Ako netko ima dopunu pravih savjeta, neka se pridruži.

Sve ostalo je na ovom pravnom portalu suvišno.

Za kritiku, osudu, zgražavanje, prepucavanje, izražavanje superiornosti ... i slične stvari, naći druge adekvatne stranice, koji se bave takvom tematikom.

Hvala na razumijevanju!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje moguće rješenje je slijedeće:

 

1. pođite u svoju župu prema mjestu stanovanja i lipo se ispovijedite, naravno, pod pretpostavkom da ste vjernik;

 

2. vi sami najbolje znate što vas je nagnalo da učinite taj korak bolje rečeno čin koji ste počinili s drugim muškarcem, tj. s osobom s kojom niste u braku,

 

3. možete li mi dati podatak: da li je vaš brak sakramentalan ili je samo civilni, jer to uvelike određuje formulaciju odgovora;

 

4. pozdravite supruga i nek vas sve blagoslovi dragi Bog!

 

BOG I HRVATI!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija