Jump to content

bježanje, alkohol, sinj, zastara ?


Fritz

Preporučene objave

Pozdrav svima,

gledam po forumu ali nema ništa slično pa vas molim riješenje ili prijedlog.

1/2006 policajac me zaustavlja u sinju, no pošto sam znao da ču napuhati barem 1 nisam stao u nadi da oni neće zamnom. Moš mislit ZG registracija. Nakon 500 m ja stajem a oni na mena s pištoljem, ja pitam "KAJ" vadite pištolje i oni totalno polude. Ja napušem 0,86 oni se groze, no ni ja nisam bez dlake na jeziku. Jučer mi dođe sa suda 1000 kn za nezaustavljanje i 2000 za alkohol + 100 kn sudski. A taman se ponadao da će zastara. Fale samo 3,5 mj za 2 godine od prekršaja.

Pitanje glase:

1) Ukoliko pišem prigovor ima li mogućnosti da ode u zastaru.

2)Ne biježim od plaćanja kazne, no postoji li mogućnost da mi ikako ostane vozačka.

3)Ako se predmet seli na područje Zg. mogu li zvati policajca na suočenje ( ja najradije ne bi)

 

Bog plati i unaprijed hvala!

 

Fritz :-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak se može preseliti u ZG da vas ispitaju, ali nakon toga se može vratiti u Sinj.

Ako dođe do suočenja suočit ćete se u Sinju a ne u ZG kao vi to željeli.

Jer morate shvatiti da ste vi bili tako drski i bježali policiji pa se vi zbog toga tebate izložiti putovanju a ne policajac

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Okan,

jasno mi je da kaznu i bodove nikako nemogu izbjeći, no stvar je zastare. Danas je prošla godina i 9 mjeseci. Pitanje glasi !

Da li ću uspjeti prigovorima, žalbama, suočenjima i molbama da se proces vodi na području mog prebivališta dovesti proces do zastare ?

 

Fritz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali u kojoj vam je fazi postupak, da li je donešeno prvostupanjsko rješenje, gdje je sad predmet itd....

Ako nije donešeno prvostupanjsko, žalite se kad ga dobijete i vjerojatno predmet ide u zastaru, ali i Visoki prekršajni sud ima prioritetne predmete kao što su obiteljsko nasilje, prometne, alkohol...., pa je moguće da i vaš rješe u kratkom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje je došlo od suca u Sinju, na koje sam danas napisao prigovor gdije kažem da želim da me se sasluša kako bi u cjelosti mogao iznjeti svoju obranu. To šaljem u Sinj. Po meni najbolja solucija je da me oni zovu u Sinj, ja tada pišem novi prigovor da želim da mi se proces vodi u Zg., tada bi oni to trebali prebace u ZG. Tu uzmem nekakvih mjesec,dva. Pa prvi poziv odgodim službenim putovanjem, drugi bolest... i evo prođe još koji mjesec, i evo ti 2 godine od 07.01.2006.TO JE BIT !

Što mislite o tome, tj. imam li praktično tu kakve šanse ? Ako ne, nisam ni prvi ni zadnji koji je izgubio u nadmudrivanju s rogatim.

Na kraju lekciju sam naučio, nisam glup da bi trebao ponoviti istu grešku. Stvar je samo principa da mi za to baš netreba lekcija od 3000,oo Kn i 3 mj.vozačke.

 

Pozdrav.

Š

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni najbolja solucija je da me oni zovu u Sinj, ja tada pišem novi prigovor da želim da mi se proces vodi u Zg., tada bi oni to trebali prebace u ZG. Tu uzmem nekakvih mjesec,dva.

 

ovo prebacivanje s jednog na drugi sud, vam neće upaliti.....

šaltanje s jednog na drugi vam uspije samo jednom, i to kad želite biti saslušani pred sucem u mjestu gdje ste i zaustavljeni i radi suočenja s policajcem koji je utvrdio prekršaj.. sve drugo je smiješno i očito izbjegavanje.....

ukoliko se radi o suočenju ono se obavlja u mjestu gdje ste i zaustavljeni ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Prije roka preporučeno pismeno izvjesti sud da ne možeš pristupiti zbog ranije utvrđenih obveza, odlazak u inozemstvo, liječenje, poslovne obveze.... (bilo bi dobro ako možeš to nečim i dokazati).

Angažiraj odvjetnika koji će izvjestiti da zbog svojih obveza nemože doći........

Vrlo si blizu apsolutne zastare, na drugi poziv pokušaj ponovo isti ili se jednostavo ne odazovi na poziv.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Predmet ti je u apsolutnoj zastari.

Sud bi po službenoj dužnosti trebao donijeti rješenje da se postupak obustavlja zbog apsolutne zastre.

Ukoliko dobiješ rješenje da te proglašavaju krivim uloži pravodobno žalbu i istakni tu činjenicu.

Ako te pozovu opet istakni tu činjenicu, ali nevjerujem da će te pozivati jer sud o toj činjenici mora voditi računa po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani pravnici i oni koji će to postati,

evo danas sam dobio rješenje o obustavi postupka protiv mene. Naravno, žena je rekla da od danas više ne vjeruje u prvni sustav RH,(kao da ga ima) bez obzira na sve zahvaljujem na vašim pravnim savjetima i rupama u zakonu. Pouku sam izvukao i žalim one koji su prošli isto kao ja a nisu naučili lekciju!

Hvala još jednom(Okanu pogotovo) i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fritz moraš znat da su na ovom forumu sve panduri, sudci i odvjetnici koji to nisu, kad tražiš savjet imaju ti samo za reći : plati kaznu i slično. ja koji studiram ekonomiju i bio sa mna kaznenom sudu par puta prijavljivan , a na prekršajnom 5-6 puta, znam više o sudovima i sudskoj praksi nego polovica ovdje. nekad me stvarno iznenađuju svojim "pamtnim" odgovorima i narušavaju kvalitetu foruma, na koji sam i prestao dolazit zbog njih. prvotno sa mdošao ovdje jer namjeravam upisat pravo , ali sad kad vidim kakavi se šupljoglavci bave pravom, došlo mi je zlo i odustao sam od toga. možete me banirat i izbacit sa foruma , ali ovo je moje iskreno mišljenje. svaka čast pojednicima!

i zašto ne postoji prvna država , zato jer imamo ovakve pravnike!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija